Epiphany ، از مجوس تا Befana: این آغاز جشنواره است

[ad_1]

Epiphany در 6 ژانویه جشن می گیرد ، تعطیلات مسیحیان که عمدتا دیدار مجوس از عیسی را جشن می گیرد. به معنای واقعی کلمه Epiphany از یونانی “epiphany” می آید که به معنی “ظهور” ، “ظهور” است. به طور دقیق در حوزه مذهبی ، مسیحی ، سه واقعه مربوط به تجلی مسیح ذکر شده است: دیدار مردان خردمند ، غسل تعمید در اردن و اولین معجزه. مجوس (طبق سنت سه) پس از پیشگویی دنباله داری را دنبال كردند ، كه آنها را برای ادای احترام به تولد “پادشاه پادشاهان” به بیت لحم آورد. آنها او را به عنوان یک هدیه طلای (نماد حق امتیاز) ، بخور (نماد مقدس بودن) و مرم (نماد شور) آوردند.

Epiphany همچنین آخرین تعطیلات کریسمس است که از 8 دسامبر با بارداری پاک آغاز شد و پس از آن کریسمس و سال نو میلادی برگزار شد. تصادفی نیست که این جمله وجود دارد “Epiphany تمام تعطیلات را می گیرد”: از 7 ژانویه ، در واقع ، همه فعالیت های کار و مدرسه معمولاً با ظرفیت کامل از سر گرفته می شوند ، حتی اگر امسال همه گیر همه عادت های ما را تغییر داده باشد.

در ارتباط با جشن ایفای مقدس ، شخصیت بفانا وجود دارد که با شخصیت بابانوئل ترکیب شده است. هر دو آنها در واقع برای بچه ها هدیه می آورند. اما اگر سانتا ، با چهره ای آرامتر ، اسباب بازی و هدایای دیگری به همراه دارد ، بفانا ، پیرزن ژنده ای ، در زمینه شیرینی هایی که در جوراب های آویزان از شومینه فرو می کند ، تخصص دارد. اما همه کودکان هدیه دریافت نخواهند کرد: کسانی که در طول سال بد رفتاری کنند فقط ذغال دریافت می کنند. ظاهر بفانا (اتفاقاً این نام از تحریف “بصیرت” ناشی می شود) فرسوده شده است زیرا زمانی نمادی از سال قدیمی بوده است. در هر صورت ، بفانا پیش کسوت کاتولیک است و در حال حاضر در برخی از آیین های بت پرستی روم ، که میراث آنها هنوز هم در برخی از مناطق ایتالیا وجود دارد ، مانند سوزاندن عروسک با ظاهر یک جادوگر ، وجود دارد. که مجوس از بانوی پیر اطلاعاتی را برای یافتن بیت لحم خواسته بود. در ابتدا او از همراهی آنها امتناع ورزید ، اما بعد توبه کرد و خانه به خانه به دنبال آنها رفت و به بچه ها شیرینی داد به این امید که یکی از آنها عیسی باشد. بنابراین از آن زمان بفانا برای جبران اشتباه خود برای کودکان شیرینی آورده است. از طرف دیگر ، زغال سنگ در ابتدا یک ماده پر کننده مفید برای خانه ها بود (همه دارای دودکش) ، اما سپس به “مجازات” تبدیل شد.

در این روز ، افراد بسیار مشهوری متولد شدند: آدریانو سلنتانو ، روآن اتکینسون (آقای بین) و لیانا اورفئوس.

از جمله وقایع تاریخی که در این تاریخ به یادگار مانده است مربوط به سال 1907 است ، زمانی که مربی ماریا مونته سوری اولین پرورشگاه را در منطقه سن لورنزو رم افتتاح کرد. مدرسه ای مختص کودکان طبقه کارگر. در تاریخ 6 ژانویه 1911 ، تیم ملی فوتبال ایتالیا برای اولین بار در یک بازی دوستانه برابر مجارستان با پیراهن آبی به میدان رفت.
سرانجام ، در سال 1998 ، سفینه آتن II از مأموریت Lunar Prospectus به مدار دور ماه پرتاب شد ، که وجود آب منجمد را در سطح ماه تشخیص می دهد.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *