1 فوریه: روز ملی قربانیان غیرنظامی جنگ ها و درگیری های جهانی

[ad_1]

در 1 فوریه هر سال ، “روز ملی قربانیان غیرنظامی جنگ و درگیری در سراسر جهان”در ایتالیا توسط قانون تاسیس شده است … 9 ، به منظور حفظ یاد و خاطره قربانیان غیرنظامی تمام جنگ ها و درگیری ها در جهان ، و همچنین ترویج ، مطابق با اصول ماده 11 قانون اساسی ، فرهنگ صلح و رد جنگ.

روح قانون ایجاد سالگردی است که در عین حال یک روز یادبود برای بسیاری از غیرنظامیان ایتالیایی جنگ است و لحظه ای برای تأمل در عواقب جنگ های امروز بر جمعیت که به یک اردوگاه واقعی تبدیل شده است. درگیری های نبرد.

اکنون مشخص شده است که ، از قرن بیستم ، جنگ ها و درگیری ها به طور فزاینده ای علیه غیرنظامیان ، که اکنون به اکثر قربانیان تبدیل شده اند ، افزایش یافته است ، در حالی که سهم آنها در حال حاضر به طور متوسط ​​در حدود 80٪ است ، حتی اگر این درصد با توجه به زمینه متفاوت باشد. یک سوم این قربانیان پسران و دختران زیر 14 سال هستند.

در ایتالیا ، جنگ جهانی دوم ، محدود به عواقب مستقیم ، باعث بیش از صد و پنجاه هزار کشته و نزدیک به یک میلیون زخمی شد ، ارقامی که با در نظر گرفتن تأثیرات غیرمستقیم ، تأثیرگذارتر می شوند.

متأسفانه ، وضعیت در قرن 21 هیچ نشانه ای از تغییر نشان نمی دهد ، برعکس ، درگیری ها بومی و طولانی مدت می شوند ، و عواقب فاجعه باری را برای مردم غیرنظامی ایجاد می کند ، همانطور که در موارد سوریه ، افغانستان ، لیبی و بسیاری دیگر نشان داده شده است کشورها.

یک عامل طولانی مدت که همه کشورها را تحت تأثیر قرار می دهد و نقشی اساسی در این پدیده دارد ، شهرنشینی در حال رشد است ، با توجه به اینکه استفاده از سلاح های منفجره در مناطق پرجمعیت دلیل اصلی افزایش مداوم درصد قربانیان غیرنظامی درگیری است. بمباران در شهرها با سلاح های معمولی و بمب های خوشه ای – بدون اشاره به سلاح های هسته ای – اکنون به تصویری تبدیل شده است که همه ما با جنگ همراه آن هستیم.

علاوه بر آسیب مستقیم به مردم ، پیامدهای بسیار جدی که تخریب ساختمان ها و زیرساخت های حیاتی بر سلامت عمومی و توسعه آینده منطقه آسیب دیده به همراه دارد ، نباید با توجه به وجود خاک بمب گذاری شده ، خطرناک باشد همچنان تهدید است. برای دهه ها و دهه ها

بنابراین ، نباید فراموش کرد که پدیده مهاجرت نیز به شدت با تخریب مراکز مسکونی مرتبط است و اغلب نشان دهنده رویدادی است که باعث فرار از سرزمین خود می شود.

به همین دلیل ، چندین سال پیش توسط INEW (شبکه بین المللی سلاح های منفجره) راه اندازی شد کمپین بمباران شهرها و شهرها را متوقف کنید ، که انجمن ملی قربانیان جنگ داخلی هماهنگ کننده آن در ایتالیا است.

تأثیر COVID-19 در تلفات غیرنظامیان جنگ

جنگ ها و درگیری ها در برابر یک همه گیری جهانی متوقف نشده و آسیب های نسل های آینده را چند برابر کرده است

مدیریت دشوار مراقبت های پزشکی اورژانسی مربوط به COVID-19 در سال گذشته بعنوان اصلی ترین ، اگر نه تنها نگرانی نهادهای ملی و بین المللی مطرح شده است و ، قابل درک است ، توجه عمومی کاملاً در این راستا متمرکز شده است.

با این حال ، حتی در سال 2020 ، جنگ ها ، درگیری ها و درگیری های داخلی بر سر جمعیت غیرنظامی همچنان ادامه دارد ، که همچنان میدان نبرد طرفهای درگیر در آن هستند.

متأسفانه ، تماس مارس گذشته توسط دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش برای خواستار آتش بس در مورد بیماری همه گیر گوش شنوا شد و حتی در سال 2020 ، غیرنظامیان به مرگ ادامه دادند و از بمب گذاری و تیراندازی در مناطق مختلف جهان رنج می بردند ، نه فقط در تئاترهای نظامی معمول (سوریه ، افغانستان ، یمن ، لیبی و غیره) ، بلکه همچنین پس از بروز درگیری های جدید (به عنوان مثال در قره باغ قره باغ).

به همه اینها تأثیر COVID-19 اضافه شد ، که وقتی – و این در بسیاری از تئاترهای نظامی این قاعده است – ویرانگرتر بود ، مراکز بهداشتی درمانی به دلیل حملات مکرر به کارمندان و مراکز درمانی به دلیل درگیری هایی که سالها به طول انجامید ، به شدت آسیب دیدند. .

علاوه بر تأثیر مستقیم این اپیدمی ، نباید اثرات غیرمستقیم را فراموش کرد ، درست مانند غم انگیز بودن دشواری عظیم در تأمین کمک های بشردوستانه ، سقوط اقتصاد – به ویژه اقتصادی غیررسمی – که در بسیاری از کشورها از اهمیت بسیاری برخوردار است. درگیری ها ، تضعیف اقدامات دفاعی توسط جامعه جهانی ، تأخیر در اقدامات دیپلماتیک برای صلح و کاهش خسارات ناشی از سلاح های منفجره.

یک پیامد بسیار جدی متوقف شدن قابل توجه عملیات احیای زمین است ، یک فعالیت کاملاً ضروری برای رهایی مردم از تهدیدات مهم منفجر نشده ، که مانند ایتالیا مدتها پس از پایان جنگ به کشتار و زخمی شدن ادامه خواهد داد. عمل.

تمام این تأثیرات مضر و چشمگیر برای مردم عادی حتی پس از پایان همه گیری ، که هنوز بسیار نامشخص است ، برای مدت طولانی ادامه خواهد یافت ، و آسیب های ناشی از درگیری ها و درگیری ها را برای نسل ها چندین برابر می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع ، می توان با اطلس جنگ و درگیری در جهان مشورت کرد – ویژه COVID-19 ، ایجاد شده توسط انجمن موازی 46 درجه با حمایت انجمن ملی قربانیان جنگ داخلی ، که می تواند درخواست شده از: info @ anvcg.it.

انجمن ملی قربانیان غیرنظامی جنگ ANVCG

ANVCG – انجمن ملی قربانیان غیرنظامی جنگ در طول جنگ تاسیس شد و وظیفه قانونی نمایندگی و محافظت از منافع اخلاقی و مادی غیرنظامیان معلول و معلول و خانواده های غیرنظامیان قربانی جنگ را دارد.

ANVCG با بیش از صد دفتر محیطی در سراسر ایتالیا ارائه می شود ، تحت نظارت وزارت کشور است و برای کار خود با حکم ریاست جمهوری در 2 ژوئن 1981 در مدال طلا ، مدال طلای مدرسه شایسته ، فرهنگ و هنر را دریافت کرده است. شایستگی های مدنی با DPR در 31 دسامبر 1998 و مدال آزادی در 15 دسامبر 2015.

امروز ، انجمن علاوه بر وظایف سنتی محافظت از این گروه ، به ویژه در تقویت فرهنگ صلح ، از طریق تقویت حافظه جان باختگان و تقویت همبستگی با همه غیرنظامیانی که تحت تأثیر حوادث نظامی ، حمایت و فعالیت های بشردوستانه فعالیت می کنند. همچنین با همکاری نهادها و سایر سازمانهای بین المللی که برای حمایت از حقوق بشر کار می کنند.

تمرکز بر تلفات غیرنظامیان در جنگهای مدرن ، انجمن را به تأسیس L’Osservatorio ، یک مرکز تحقیقاتی درباره قربانیان غیرنظامی درگیری ، سوق داد. هدف این مرکز اسناد نقض گسترده حقوق بشر در طول جنگ ، نگهداری بایگانی از قربانیان درگیری های مدرن و ارتقا knowledge دانش در مورد حمایت از غیرنظامیان در درگیری های مسلحانه ، کمک به قربانیان جنگ و قوانین بشردوستانه بین المللی است.

در حقیقت ، نباید فراموش کرد که امروز دهها جنگ و درگیری در جهان وجود دارد و تلفات غیرنظامیان بیش از 80 درصد است ، علاوه بر این تقریبا 80 میلیون پناهنده و آواره ، که بیشتر آنها به طور مستقیم یا غیرمستقیم هستند رویدادهای نظامی

از جمله ابتکارات آن ، باید به کمپین اطلاع رسانی درباره منفجره های منفجر نشده که توسط انجمن مدارس از طریق دپارتمان منفجره منفجر نشده ارتقا یافته است ، اشاره کنیم تا دانش آموزان را در مورد خطرات مهمات منفجر نشده که هر ساله در قلمرو ما قرار دارد ، ایجاد کنیم و سایر معلولین را ایجاد کنیم. ، در اثر انفجارها فلج و مرده است. در سال 2019 ، پروژه De-Activate به منظور سیستم سازی کار در زمینه افزایش آگاهی دانشجویان در مورد این موضوع راه اندازی شد.

ارزش تعهد و کار ANVCG توسط قانون 9 of 25.01.2017 ، که “روز ملی قربانیان غیرنظامی جنگ و درگیری در جهان” را تعیین می کند ، که هر 1 فوریه جشن گرفته می شود و به صراحت به انجمن اختصاص داده شده است ، شناخته شده است. و رصدخانه آن ، از طریق یک تفاهم نامه با وزارت آموزش و پرورش ، دستورالعمل هایی را برای گنجاندن مدارس در تمام سطوح در مورد موضوعات روز تعیین می کند.

ANVCG به مناسبت آخرین جشن روز ، که در تورین در Arsenale della Pace برگزار شد ، پیشنهادی را برای ایجاد روز جهانی قربانیان غیرنظامی جنگ و درگیری در جهان آغاز کرد. افراد از جهان نهادها و جامعه مدنی ، به ریاست سازمان دهنده صلح ، سفیر. امبرتو واتانی.

رئیس جمهور فعلی Cavaliere di Gran Croce Avv است. جوزپه کاسترانوو – غیرنظامی 9 ساله نابینا از جنگ – منتخب کنگره ملی که در 3-5 دسامبر 2018 در رم برگزار شد.

ستاد ملی ANVCG در رم ، از طریق 54 از طریق Marche واقع شده است.

تلفن 06/5923142

ایمیل [email protected]

www.anvcg.it

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.