یک کماندوی مسلح در کابل تیراندازی کرد و دو قاضی زن دادگاه عالی را کشت

[ad_1]

کماندوی مردان مسلح با شلیک گلوله دو زن قاضی دادگاه عالی در کابل را کشت: کمین در روز روشن اتفاق افتاد ، قسمت دیگری از مسیر طولانی خشونت ، که کشور را زیر و رو می کند و می بیند که زنان ، به ویژه اگر تحصیل کرده و دارای پست های ارشد باشند ، هزینه بسیار بالایی می پردازند.

در ماه های اخیر ، علی رغم گفتگوهای صلح بین طالبان و دولت ، موج جدیدی از خشونت کشور را متزلزل کرده است. در کابل ، یک سری حملات به افراد مشهور و مواضع سطح بالا باعث وحشت و هرج و مرج شدحمله به این دو قاضی زن دو روز پس از آن صورت می گیرد که پنتاگون آمریکا اعلام کرد تعداد سربازان در افغانستان را به 2500 نفر کاهش می دهد ، کمترین حمله در حدود دو دهه جنگ.

احمد فهیم کاویم سخنگوی دادگاه عالی توضیح داد: این دو در اتومبیلی بودند که آنها را به محل کارشان می برد. راننده آنها نیز مجروح شد. در آوریل 2017 ، دادگاه عالی افغانستان ، که حدود 200 زن قاضی در آن مشغول به کار هستند ، محل حمله خونین بود که منجر به کشته شدن حدود بیست نفر شد.

در ماه های اخیر ، حملات به شخصیت های برجسته – سیاستمداران ، روزنامه نگاران ، فعالان ، پزشکان و دادستان ها – بدون وقفه ادامه داشته است. و این علی رغم ادامه گفتگوهای صلح در دوحه ، قطر است. دولت طالبان را مقصر می داند ، که در عوض هرگونه دخالت را انکار می کنند. برخی از این قتل ها توسط یک گروه تروریستی که برای کنترل کشور با جهادگران دولت اسلامی رقابت می کردند ادعا شده است.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *