یک چرخش در ایالات متحده ، ترامپ اعتراف به شکست: “در 20 ژانویه دولت جدیدی ایجاد خواهد شد”

[ad_1]

دونالد ترامپ پس از هفته ها درگیری و تلاش برای لغو رای ، برای اولین بار شکست انتخاباتی را اذعان کرد ، بدون اینکه هرگز از جو بایدن نام برد. “کنگره نتایج انتخابات را تأیید کرده است. دولت جدید در تاریخ 20 ژانویه افتتاح می شود. هدف من اکنون اطمینان از انتقال آرام و منظم مقامات است. “

این چرخش همراه با یک ویدیو ارسال شده در توییتر است که در آن ، یک روز پس از حوادث ناگوار حمله طرفدارانش به کنگره ، وی خطاب به آمریکایی ها ، خشونت را محکوم کرد و خواستار آشتی شد. رئیس جمهور برکنار شده ، از کاخ سفید صحبت کرد و سخنان تندی علیه قهرمانان خشونت هایی که در تپه کاپیتول رخ داد ، گفت: “وقت آن است که هوا را خنک کنیم و آرامش را برقرار کنیم. ما باید به موقعیت طبیعی آمریکا برگردیم.” شما نماینده کشور ما هستید. و کسانی که قانون شکنی کرده اند هزینه خواهند پرداخت “، وی افزود که از آنچه اتفاق افتاده شوکه شده است و دوباره تأکید کرد که آمریکا باید کشور” قانون و نظم “باشد.

این بار ، هیچ اشاره ای به ادعای تقلب و تقبیح در انتخابات تقلبی نشده است ، بلکه تنها یادآوری مبارزه برای محافظت از دموکراسی آمریکا و اطمینان از یکپارچگی رای است: هویت رای دهندگان و حق رأی و بازیابی اعتماد به نفس در سیستم ما. “و او بستن فیلم را به هواداران اختصاص داد: “من می دانم که شما ناامید شده اید ، اما همچنین می خواهم بدانید که سفر شگفت انگیز ما تازه آغاز شده است.”.

نقطه عطف پس از یک روز شایعه در مورد برکناری احتمالی ترامپ از سمت قبل از 20 ژانویه ، روزی که بیدن در کاخ سفید روی کار می آید ، رخ داد. رهبران حزب دموکرات کنگره ، نانسی پلوسی و چاک شومر خواستار استفاده از متمم بیست و پنجم شده اند و در غیر این صورت ، آنها همچنین آماده استیضاح جدید هستند. اما مایک پنس ، معاون رئیس جمهور ، که نقشی اساسی در ایجاد برکناری نهایی رئیس جمهور دارد ، با آن مخالفت خواهد کرد. و حتی جو بایدن نیز به صراحت گفته است که علاقه ای به بخش بحث و گفتگو ندارد که به اتحاد کشور کمک نکند.

بنابراین به نظر می رسد فرضیه اخراج ترامپ از کاخ سفید مدتی قبل در حال کم رنگ شدن است. اگرچه استفاده از متمم بیست و پنجم توسط وزیر خزانه داری استیو مونوچین و وزیر خارجه مایک پمپئو مورد بحث و بررسی قرار می گرفت ، اما تا چند روز پیش دو وفادار به ترامپ در دولت.

اما شبح کیفرخواست همچنین به دلیل کمک و مشارکت در آنچه در کنگره اتفاق افتاده است بالای سر رئیس جمهور معزول آویزان است: دادستان فدرال واشنگتن گفت: “وزارت دادگستری رسیدگی به جرایم علیه هر کسی را که در این ماجرا نقش داشته باشد بررسی خواهد کرد.” بدون استثنای دخالت ترامپ. در همین حال ، طبق گفته نیویورک تایمز ، دومی به پیشبرد ایده بخشش قبل از پایان دوره ریاست خود ادامه خواهد داد تا خود را در برابر دادخواست های احتمالی آینده در سطح فدرال محافظت کند. لطف پیشگیرانه که ممکن است در روزهای آینده برسد.

در همین حال ، یک قربانی دیگر از حمله هواداران دونالد ترامپ به کپیتول هیل وجود دارد: یک افسر پلیس کنگره که بر اثر جراحات وارده جان خود را از دست داد. در بیانیه ای آمده است که برایان سینیک “به آشوب های روز چهارشنبه 6 ژانویه در پایتخت واکنش نشان داد و هنگام مقاومت فیزیکی در برابر معترضین زخمی شد.” “پس از بازگشت به پادگان ، وی سقوط کرد. با این حال وی پس از انتقال به بیمارستان زخم “.

© کلیه حقوق محفوظ است[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *