یک سال پیش ، WHO وضعیت اضطراری کوید را اعلام کرد: چگونه زندگی ما در 365 روز تغییر کرده است

[ad_1]

دست دادن ، رفتن به مدرسه ، دفتر ، مسافرت یا پیاده روی. با یک دوست به شام ​​بروید ، با یک دختر آشنا شوید. هیچ کس انتظار نداشت که حرکات روزمره 365 روز پیش به یک خاطره دور تبدیل شود: 30 ژانویه 2020 ، وقتی مدیر کل WHO گفت ، پس از جلسه دوم کمیته امنیت شیوع بین المللی Covid-19 ، یک بهداشت عمومی اضطراری از اهمیت بین المللی همانطور که در مقررات بین المللی بهداشت قید شده است.

اصطلاح “اورژانس بهداشت عمومی با اهمیت بین المللی” به معنی: “یک رویداد اضطراری است که ممکن است سلامتی سایر کشورهای عضو را از طریق شیوع بیماری تهدید کند و نیاز به یک واکنش هماهنگ در سطح بین المللی دارد”. یک ماه از افتتاح رسمی اولین مورد ویروس کرونا در ووهان می گذرد، شهری که بیماری در آن شروع به رشد می کند.

تهدیدی که به نظر بسیار دور از دنیای غرب بود و در عوض با کشف “بیمار 1” در کودونجو ، لمباردی ، کمتر از یک ماه بعد به واقعیت تبدیل می شد. از آنجا بحران آغاز شد ، سونامی که ابتدا ایتالیا را گرفت و سپس بقیه اروپا و جهان را ویران کرد و عواقب ویرانگری را در پی داشت.

یک سال پس از اعلام وضعیت اضطراری تعداد تلفات جهانی ویروس کرونا از 2.2 میلیون نفر گذشته است: این از سرشماری دانشگاه جان هاپکینز بدست می آید. طبق اعلام دانشگاه آمریكا ، در حال حاضر 2،206،459 نفر در جهان جان خود را از دست داده اند كه در مجموع 102،069،448 مورد است.

در کل پانزدهم ژانویه ، زمانی که تعداد کل عفونتها بیش از 93 میلیون نفر بود ، کل تلفات Covid-19 بیش از 2 میلیون نفر بود: بنابراین در 15 روز گذشته ، بیش از 200000 قربانی اضافی و بیش از نه میلیون نفر جدید ثبت شده است. ارقام غم انگیزی که فاجعه اقتصادی کل بخش ها به فروپاشی بین محاصره ها و اقدامات محدود کننده اضافه می شود.

طاعونی که جامعه پذیری ما را نیز به هم ریخت و ما را مجبور کرد که از آنچه بدیهی می دانیم دست بکشیم: دیگر شام در رستوران ها ، سینما و تئاتر ، شام و مسافرت نخواهیم رفت. یک سال “ناهنجاری طبیعی” که تحمل آن غیرممکن است.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.