کوید ، 7 از 10 ایتالیایی برای صرف ناهار در آخر هفته: رونق گرفتن در رزروهای رستوران ، اما در سیسیل نه

[ad_1]

E رونق رزرو در بسیاری از رستوران ها برای آخر هفته زرد خود به فروش می رسد از سال 2021 ، با داشتن رستوران ، پیتزا فروشی و گردشگری در بیشتر ایتالیا.

آیینی که تقریباً از هر 10 ایتالیایی (67٪) که حداقل یک شنبه یا یکشنبه یک ماه قبل از اورژانس کوید برای ناهار بیرون می روند ، انتظار می رود. این را می توان از تجزیه و تحلیل Coldiretti در مورد راه اندازی مجدد با 293000 سرویس میز یا پیشخوان بین رستوران ها ، پیتزا فروشی ها ، بارها و مزارع که از تعطیلی زنده مانده اند ، مشاهده کرد.

به استثنای مشاغل عمومی در آمبریا ، پولیا ، ساردینیا ، سیسیل و استان بولزانو که هنوز مناطق نارنجی باقی مانده اند.

Coldiretti گفت: “بازگشایی یک فرصت است ،” برای 47.8 میلیون ایتالیایی ساکن مناطق زرد که مجبور شده اند آخر هفته ناهار خود را بیرون از خانه ترک کنند ، اما این یک تنفس مهم هوای تازه برای پذیرایی است. در میان کسانی که بیشتر تحت تأثیر اقدامات محدود کننده همه گیر قرار دارند: طبق محاسبات Coldiretti بر اساس داده های Ismea ، گردش مالی تقریباً نیمی (-48٪) برای کل ضرر تقریبا 41 میلیارد یورویی. اکنون بیش از هشت رستوران می توانند باز بمانند. ده مورد در سراسر شبه جزیره وجود دارد (81٪) ، اما در میان مناطقی که می توانند بیشترین بهره را از مرحله جدید ببرند – Coldiretti به یاد می آورد – مطمئناً لومباردی است که به عنوان منطقه با بیشترین تعداد شرکت با حدود 51 هزار نفر محلی طبقه بندی می شود پس از آن لاتزیو با تقریبا 39 هزار و کامپانیا با بیش از 33 هزار نفر. تأثیر بر کل زنجیره تأمین کشاورزی مهم است ، به ویژه برای شراب و ماهیگیری ، که کانال اصلی مصرف ندارد. Ho.re.ca “.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *