کوید ، گفتار ویروس ها را به اندازه سرفه منتقل می کند: آئروسل ها بیشتر از قطرات بزرگ در هوا می مانند

[ad_1]

با یک دوست صحبت کنید اگر از نظر ویروس کرونا مثبت هستید، می تواند به اندازه سرفه در نزدیکی آن خطرناک باشد ، زیرا ذرات ریز خارج شده توسط گفتار در هوا باقی می مانند. شواهد جدیدی در مورد انتقال Covid-19 توسط آئروسل ها از مطالعه ای منتشر شده است که در Proceedings of the Royal Society A منتشر شده است ، که ممکن است به شما کمک کند توضیح دهد که چرا Covid-19 به راحتی در داخل خانه توزیع می شود.

در حالی که قطرات بزرگ بزاق که هنگام سرفه یا عطسه دفع می شوند ، در فواصل کوتاه روی زمین می افتند، قطرات کوچک تولید شده توسط گفتار ، که به آنها “آئروسل” نیز گفته می شود ، می توانند ویروس را در فواصل بیش از دو متر حمل کرده و در هوا ادامه دهند. بعلاوه ، فقط چند ثانیه طول می کشد تا ذرات خارج شوند تا بیش از 2 متر حرکت کنند.

این مشکل قبلاً در ماههای اخیر توسط برخی دانشمندان برجسته شده بود ، اما اکنون متخصصان مدلهای دقیقی را برای بررسی خطر ، با در نظر گرفتن بار ویروسی افراد و دوز مورد نیاز ویروس کرونا برای ایجاد عفونت ، ایجاد کرده اند.

داده ها نشان می دهد که یک ساعت پس از 30 ثانیه صحبت فرد آلوده ، توده ویروسی باقیمانده حاوی توده ویروسی بسیار بیشتری نسبت به بعد از سرفه است. مقداری که در اتاق های کوچک و بدون تهویه ممکن است برای انتقال به کوید کافی باشد. پدرو ماگالها د اولیویرا ، متخصص مکانیک مایعات در دانشگاه کمبریج و از نویسندگان این تحقیق ، گفت: “نتیجه گیری از صحبت باعث ایجاد ذرات ریز بسیار سرفه می شود و می توان آنها را بیش از یک ساعت در مقادیر کافی برای ایجاد بیماری معلق کرد.” . رسیدگی

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *