کونته ، دی مایو ، فیکو و جنتیلیونی: چهار نام برای تشکیل دولت جدید

[ad_1]

جوزپه کونته ، لوئیجی دی مایو ، روبرتو فیکو و پائولو جنتیلیونی. پس از بحران دولت به وجود آمده توسط ایتالیا ویوا و استعفای بعدی جوزپه کونته ، می توان نام نخست وزیر بعدی ایتالیا را در میان این چهار نام داشت.

در این ساعت ها در کویریناله ، رئیس جمهوری رایزنی ها را با شرکای اجتماعی و احزاب سیاسی آغاز کرد. رئیس جمهوری سرجیو ماتارلا باید راه را برای تشکیل مدیر اجرایی جدید و برون رفت از بحران سیاسی مشخص کند.

نیکولا زینگارتی رهبر حزب دموکرات نخست وزیر مستعفی را معرفی خواهد کرد. دموکرات ها رهبری را متحد کردند و به اتفاق آرا در مورد وفاداری به کونته رأی دادند ، اما او اکثریت را بزرگتر کرد و حتی ماتئو رنزی را وتو نکرد.

روز اول رایزنی های کویریناله با درگیری بر سر نام گزینه های نخست وزیر همراه بود. ایتالیا ویوا ، که گفت آنها کانته را به کال نمی آورند ، در دی مایو بسته نشد و همچنین Pd را بر سر پائولو جنتیلیونی به چالش کشید.

نسخه هایی که به عنوان تلاش برای پنهان کردن آب بحرانی خوانده می شود که حل آن دشوار است. و به نمایندگی از وزیر خارجه است که علنی ترین درگیری ها در جریان است. حوا به نوازش این ایده اشاره می کند ، اما جنبش متوقف می شود و از خطر بهره برداری وحشت زده است: “هر کسی که دی مایو را وسط بگذارد ، یک دولت فنی می خواهد ،” منابع 5S عصر گفتند.

و آندره اورلاندو ، معاون وزیر امور خارجه دموکرات ، در گفتگو با والدین خود ، تصور اینکه ناصری می تواند “از دی مایو به عنوان نخست وزیر حمایت کند” “عجیب” خواند. به ویژه ، با توجه به اینکه این اقدامات دقیقاً توسط کسانی انجام می شود که معتقدند حزب دموکرات باید “بر اطاعت خیالی و کاملاً خیالی 5 غلبه کند”.

بحران رسمی ، دور اول رایزنی ها آغاز شده است: روسای پارلمان در حال گفتگو با رئیس دولت بودند. روبرتو فیکو تنها اظهارنظری بود که در رابطه با کارنامه خود بیان کرد: “همه ما به نفع کشور هستیم.” مذاکرات در روز جمعه به پایان می رسد ، اما 24 ساعت پس از استعفای رسمی نخست وزیر ، به نظر می رسد راه رسیدن به راه حل منجر به دولت مجدد باریک تر است. اکنون توپ به طرفین بستگی دارد و ایتالیا ویوا همچنان نقش اساسی را بازی می کند که همه بازیکنان از آن آگاه هستند.

با این حال ، منشی Pd در این اداره بدون شرط بندی بر روی سناتور Rignano به هیچ وجه قابل قبول نیست: هیچ ایده ای برای در نظر گرفتن Iv در اکثریت احتمالی جدید در حمایت از Conte هیچ مانعی ندارد ، اما شک و تردید در مورد قابلیت اطمینان او “قانونی است” و معتبر “. زینگرتی در سخنرانی خود خواستار “وفاداری و شفافیت” برای آینده شد ، تصمیم برای ایجاد بحران با استعفای وزرا “غیرمسئولانه” بود. و دشواری در حال حاضر به قدری واضح است که به گفته دبیر Pd ، از جلوگیری از جعبه های رای دور است. آندره مارکوچی ، رهبر گروه گفت ، از سوی دیگر ، شکی نیست که باید اکثریت را افزایش داد.

و به همین دلیل است که گروه جدید اروپایی ها ، که به طور رسمی در سنا متولد شده اند ، کافی نیست: در مجموع 10 نفر وجود دارد ، اما فقط به لطف کمک دکتر. پس از انصراف لوناردو ماستلا در بحث و جدال ، تاتیانا روتز در توافق با حزب خود ، اجازه تولد (حداقل 10 سناتور) را صادر كرد. و در همین عملیات بود که متئو رنزی تصمیم گرفت انگشت خود را نشان دهد: او ویدیویی را در Fb قرار داد و تشکیل گروه های “بداهه” را “رسوائی” توصیف کرد. وقتی حوا بالا می رود تا با رئیس دولت درباره یک اسم صحبت کند ، بدیهی است که مجبور است خودش را بیان کند. ما در این جلسه در جلسه گروه صحبت می کنیم ، اما در این بین ماریا النا بوسکی (“عجیب” – او می گوید – که Pd Gentiloni حال خوبی ندارد … “) و ترزا بلانوا روشن می کنند که هوا مطمئنا از هوای آن نیست تأیید کونته: “ما وتو نمی کنیم و تحمل نمی کنیم” ، حتی دی مایو در پاسخ به وزیر پیشین کشاورزی افزود: “مطمئناً فقط کونته وجود ندارد.”

کلماتی که سو make ظن ها را ایجاد می کنند ، در مورد رابطه ممتازی بین دی مایو و رنزی دوباره ظاهر می شوند. اما وزیر امور خارجه با تکذیب کسانی که چنین شایعاتی را منتشر می کنند فقط می خواهند نخست وزیر “مخالفت کنند”. 5S رسماً حمایت كامل خود از وكیل افراد سابق را تأیید كرده است. دی مایو چنین می گوید ، کریمی را تکرار می کند ، که نخست وزیر را “شخصیت ضمانت” توصیف می کند. با این وجود ، در جنبش در یک گذرگاه کلیدی وحدت وجود ندارد: بال “مانع” دوست دارد که هنگام بازگشت رنزی جاده مسدود شود. باربارا لچی می نویسد: “هرگز دیگر” ، چند روز پیش نیز از 5S گفت: “باید ارزش داشته باشد” و باید “محافظت شود”. همه اینها فقط یک “تئاتر” برای ماتئو سالوینی است که عدم انتصاب مجدد خود را برای کونته تکرار می کند ، اما سپس دستان خود را آزاد نگه می دارد: “وقتی این آقا دیگر در پالازو چیگی نباشد ، ما در مورد همه موارد دیگر بحث خواهیم کرد.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *