کنته رنزی ، درگیری در دولت: نزدیک به تجزیه است ، اما شورای وزیران را به تعویق انداخت

[ad_1]

تنش در اکثریت و Conte-bis در انتهای خط بیشتر و بیشتر به نظر می رسد. Pd ، M5s و Leu ایتالیا ویوا را به “گروگانگیری طرح بهبودی” متهم می کنند. رنزیان پاسخ داد: “دروغگو و منافق!” بنابراین ، در جلسه ای بیش از سه ساعت ، درگیری اکثریت پیروز می شود. آندره اورلاندو در یک نقطه یادآوری می کند که دیگر هیچ قطعیتی وجود ندارد ، “چگونه اوضاع بین ما به پایان می رسد” و سپس “در این بین ، بهتر است از بهبودی اطمینان حاصل شود.”

آنها از حوا پاسخ دادند: “اگر آنها اینگونه ادامه دهند ، دیگر تمام شد”. کلمه “قبل از بحران” روی میز شنیده می شود ، صدا بلند می شود. اما هنوز هیچ استراحتی وجود ندارد. به حدی که در عصر هیئت M5s به صراحت گفت که در جلسه شبانه پیشرفت حاصل شده است و امیدوار است که بتواند بهبود CDM را تأیید کند و سپس به برنامه دولت بپردازد. انتظار می رود شورای وزیران اوایل هفته آینده ، احتمالاً سه شنبه برگزار شود. سپس ، وعده جوزپه کانته ، جمع آوری درخواستی که از Pd و M5 نیز ارائه می شود ، جدول به اولویت های قانونگذار باز می شود ، اما اضافه می کند که لازم است تصویب شود بهبود زیرا هر “تأخیر باعث بهبودی می شود: برای شهروندان قابل درک نیست”.

همانطور که Iv می پرسد آیا باید از همه منابع برنامه استفاده شود؟ وی به نقل از دراگی گفت: “بدهی ناپایدار خواهد شد ، دیگر هیچ تفاوتی بین خوب و بد وجود نخواهد داشت.” cdm بازیابی می تواند از redde rationem باشد. اما هنوز زمان برای مذاکره باقی مانده است. سر میز ، داویده فرعونه خواستار مس و پل بر روی تنگه است ، اما ماتئو رنزی در تلویزیون می گوید که “قدم های رو به جلو” برداشته شده است و این پل نمی تواند در چارچوب برنامه باشد.

ما اکنون در حال بررسی فاصله بین متحدان هستیم ، که گفتگو با یکدیگر دشوار است. Pd ، M5s و Leu مراحل رو به جلو را ستایش می کنند. دموکرات ها می خواهند در مورد امنیت سایبری شفاف سازی کنند و در مورد تجارت بیشتر کار کنند. با استفاده از Iv ، بازگشت هزینه بسیار دشوار است: Renzians می خواهند متن را بدست آورند و سپس 24 ساعت قبل از رفتن به Cdm آن را قضاوت کنند. و در این مورد توافق وجود دارد. طی چند ساعت آینده ، MEF تلاش خواهد کرد تا دستورالعمل ها را به پیش نویس نهایی تبدیل کند ، که در یک رأی گیری به وزرا ارائه می شود.

رنزی همچنان تهدید می کند: “اگر نتوانیم این کار را انجام دهیم ، به مخالفت می پردازیم.” اما متحدان او را متهم می کنند که می خواهد زمان بیشتری را سپری کند. خطر بحرانی که همه چیز را منفجر کند “واقعی ، ملموس” است: “فرسودگی” به حدی است که خطر ترمیم و شرکت در انتخابات وجود ندارد ، این یک “اشتباه” است.

زنگ خطر در اوایل بعد از ظهر از نازارن شروع شد ، جایی که نیکولا زینگارتی رهبری حزب PD را متحد کرد. اما این در اکثریت طنین انداز است. به هر حال ، ترزا بلانوا ، برای ایو ، در تلویزیون می گوید که دولت “در انتهای خط است”. ما هنوز هم می توانیم دوباره شروع کنیم. اما تفاوت در حال کم شدن است. زینگارتتی و لوئیجی دی مایو از گروه M5 از نخست وزیر می خواهند که یک پیمان قانونی جدید را تسریع کند. جوزپه كنته به برنامه بهبودي ادامه داد و اجلاسي را كه به نمايندگان حزب در پالازو چيگي ارائه شد ، تشكيل داد: هجده نفر در ميز مذاكره ، براي جلوگيري از استعفاي هيأت viva ايتاليا ، هيجده نفر از افراد حاضر در ميز سعي كردند متن را به هيئت وزيران برسانند. اما از نظر رنزيان ، دولت كنته دوم به پايان رسيده است: آنها خواهان اين هستند كه تجديد تركيب مانند استعفاي نخست وزيري عمل سزارو را تجربه كند. در غیر این صورت ، دولت دیگری متولد خواهد شد: اتوره روزاتو گفت: “ما به پای صندوق های رأی نخواهیم رفت ، كنته ضروری نیست.”

احساس متحدان این است که Renzians همچنان در حال پرتاب توپ در جایگاه هستند و دائماً شرط بندی می کنند. اما شمارش در پارلمان نزدیک به نظر می رسد رئیس جمهوری سرخیو ماتارلا در سکوت بازی را تماشا می کند ، همه در دست احزاب با اکثریت است. اما از کویریناله تنها با نگرانی ویژه می توان بحران را مشاهده کرد ، که سازمان یافته است ، در حالی که در کشور داده های مربوط به سرایت دوباره در حال افزایش است. زینگارتتی با پشتیبانی کل حزب از متحدان خواست تا به نام “مسئولیت” جلوی این کار را بگیرند. بدون اولتیماتوم یا مانع – پیام به رنزی است – در یک لحظه بسیار حساس برای کشور. درخواست کنته دوباره این است که “با سرعت بخشیدن” و تصمیم گیری در مورد بهبودی با آوردن برنامه به CDM. گشودن درهای سمت راست یک “شکست” است ، “هیچ چیز خوبی” نمی تواند از یک دولت فنی یا “عرضی” ناشی شود. وزیر امور خارجه می گوید ، حتی انتخابات نیز به جای تمایل ، یک خطر محسوب می شود.

این بحران نیش می زند: “هوموس اجتماعی قابل اشتعال است.” اما عصر ، بالای پالازو چیگی پر از تنش است. برای حوا ، ترزا بلانوا ، ماریا النا بوسکی ، داویده فارائونه وجود دارد: در مقابل آنها نخست وزیر و وزیر اقتصاد روبرتو گوالتیری قرار دارند که نسخه به روز شده این طرح ، از جمله مشاهدات طرفین را نشان می دهد. Pd ، M5s و Leu درباره “قدم های جلو” صحبت می کنند. شما رنزیان را نمی بینید. آنها سند جدیدی را که ماتئو رنزی اعلام کرده است ، به میز ارائه نمی دهند ، بلکه پیشنهادات و مشاهدات “سیائو” است. فرعون اولین کسی بود که خواستار وب و پل روی تنگه شد و جزئیات بیشتری را در مورد این طرح خواست. گوالتیری به طور واضح پاسخ داد: اگر ما قبل از توافق در مورد خطوط مصنوعی برنامه کامل را به شما می دادیم ، شکایت می کردید.

اما رنزي افزود (بوسكي با لحن ديپلماتيك تر): “پول كم براي كشاورزي و هيچ چيزي براي قانون خانواده. اگر از وزراي ما پول مي گيريد ، نمي خواهيد صحبت كنيد. احساسی که برای Pd و M5 وجود دارد این است که Renzi می خواهد قبل از اینکه Recovery به CDM برود ، درک کاملی داشته باشد. بدون توافق ، وزیران چهارم می توانند قبل از CDM استعفا دهند ، با یادداشت یا توییت ، بدون اینکه پشت میز بنشینند. اما هنوز زمان برای مذاکره باقی مانده است: تغییرات جدید پیشنهادی روی میز است. فرضیه معاون وزیر ریاست شورای حزب دموکرات و همچنین وزیر جدید در بازسازی ، در جریان است.

برای Iv ، دفاع از Ettore Rosato و شاید یک وزارتخانه دیگر وجود داشته باشد. هیئت در این خدمات از طرف نخست وزیر به شخص معتبری منتقل می شود. اما تاکنون قفل بن بست نشده است. افرادی هستند که شرط می بندند که مذاکرات واقعی را می توان در نزدیکی CDM یافت ، شاید در ساعاتی بلافاصله پس از استعفای وزرای Iv. اما بیشتر آنها در حال آماده سازی برای سرشماری هستند ، سناریویی که حزب دموکرات آن را دوست ندارد ، زیرا حتی اگر افراد “مسئول” ظاهر شوند و تقسیم چهارم شود ، اکثریت جدید حتی می تواند شکننده تر باشد. رسیدگی

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *