کنته استعفا داد ، بحرانی در تاریکی با فرضیه های زیادی: چه کسی 12-15 سازنده نجات نخست وزیر است

[ad_1]

حالا مسلم است که کنته استعفا داده است. تصمیمی که انتظار می رفت در پایان شورای وزیران و یک مصاحبه سی دقیقه ای با سرجیو ماتارلا و به دنبال آن یک دیدار آیینی از روسای جمهور سنا و مجلس کازلاتی و فیکو انجام شود.

بحران به طور رسمی افتتاح شده است و با پایان ساعت کارتهای بیشتری روی میز قرار می گیرند: کویرینال تصمیم خواهد گرفت که چگونه آنها را بازی کند. رئیس دولت برای فردا بعدازظهر رایزنی های صاعقه ای را برنامه ریزی کرده است (که طبق توافق در دوره کوید به صورت جریانی دنبال خواهد شد) و در میان گروه هایی که به استودیوی پنجره می روند ، ممکن است یک گروه جدید وجود داشته باشد: “مایل. “

که کونته امیدوار است علاوه بر سناتورهایی که قبلاً به دولت رأی داده اند ، تحت نماد و نام (شاید مرکز دموکراتیک تاباچی یا MAIE-Italia 23) با اعضای جدید گروه شود.

ماتارلا مقاصد واقعی نیروهای میدانی را بررسی خواهد کرد ، از کسانی که از کونته حمایت می کنند. و اگر او مجبور به انتصاب جدید به نخست وزیر شد – یکی از فرضیه ها ، همراه با دولت وحدت ملی با رهبری نهادی و رأی دادن – “سازندگان” به طور موثر سهم طلایی ایتالیا ویوا را حذف می کنند ، و بازگشت احتمالی رنزی به اکثریت را ضعیف می کند.

فرضیه کانتر ، همه وزرای قدیمی برکنار شدند: صدارت های سیسیلی برای دولت جدید ظاهر می شوند

اما نخست وزیر آگاه است که اگر نام دیگری غیر از او در کول ذکر شود ، بحران در تاریکی ممکن است اسطوره های دیگری داشته باشد. به همین دلیل Pd و M5 به عنوان یک مانترا و با کلمات یکسان تکرار می کنند که Conte “نقطه ترکیب و تعادل ائتلاف است و باقی می ماند”. و دم گوفردو بتینی “گسترش اکثریت در کوتاه مدت ، به روشهای روشن ، به نشانه اروپایی بودن و بدون یک بحث سیاسی و انتزاعی طولانی” را برای نام های دیگر تشویق کرد.

“اولین خلاصه برنامه” ، با این حال IV با Rosato و فقط “در این صورت هیچ حق وتو از ایتالیا ویوا وجود نخواهد داشت.” سخنان ناامیدکننده در مورد کونته ، که در جلسه گروههایی که فردا توسط Renzi فراخوانده شده و Pd ، M5s و Leu را فرا می خوانند ، بهتر روشن می شود تا دور نخست وزیر را بسازند.
در همین حال ، راست میانه وحدت خود را رسماً تأیید کرده است. وحدت ، با این حال ، باید با حقایق تأیید شود: با برلوسکونی ، برای دولتهای وحدت ملی ، چهار ضلعی رای ملوانی.
و سالوینی مراقب است که با جوایز فشرده سازی ائتلاف را نقض نکند.

سازندگان

هدف کونته از 12-15 سازنده خوب است. اولین قدم این است که آن را از برخی اعضای Forza Italia دریافت کنید ، همانطور که برای Renata Polverini در اتاق و برای Maria Rosaria Rossi و Andrea Causin در مجلس سنا اتفاق افتاد. حمایت از دولت جدید می تواند ساندرو بیازوتی ، ماریا ویرجینیا تیرابوسکی ، لوئیجی ویتالی ، آنا کارملا مینوتو باشد. آندره کانجینی هیچ علامتی ندارد. اما کونته همچنین تمرکز خود را بر پائولا بینتی و آنتونیو ساکونه ، سناتورهای UDC و سه نفر بر روی کامبیامو ، گروه جیووانی توتی قرار داد.

سناتور گرگوریو دی فالکو ، M5 سابق و اکنون ال میستو ، خبرهای خوب دیگری را به کانته می دهد ، وی که تازه درخواست عضویت در مرکز دموکراتیک برونو تاباچی را دارد. “ما ، همراه با 5 سناتور گروه Maie (جنبش برای ایتالیایی های خارج از کشور ، ویراستار) و سایر افرادی که به گروه میستو تعلق ندارند ، به توافق می رسیم ، باید حدود ده نفر باشیم.”

این گروهی خواهد بود که اساساً بر اساس مسئولیت در طی یک بحران بزرگ برای کشور بنا خواهد شد. وی افزود: “ما در حال بحث هستیم.” س isال این است که محتوای سیاسی یک گروه پارلمانی را بسازید – وی در هنگام استراحت در جلسه با سناتورهای دیگر اضافه کرد – که هدف اصلی آن محافظت از ایتالیایی ها در این زمان و از نظر مدیریت بودجه بازسازی است.

پس از کسب اکثریت مطلق (شروع با 156 حضور در سنا) ، کونته می تواند در برابر ایتالیا ویوا باز شود که در حال حاضر وزن کمتری خواهد داشت.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.