کمالا هریس سوگند یاد می کند و تاریخ می نویسد: او آینده ای را به عنوان رئیس جمهور هدف خود قرار می دهد

[ad_1]

کامالا هریس در تاریخ ثبت می شود: برای بیش از دو قرن ، سیاست آمریکا ، تحت سلطه مردان سفید پوست در مناصب رهبری ، رسماً بازنشسته شد. اولین معاون رئیس جمهور زن آفریقایی-آمریکایی و از اصل تامیل است.

چون اگر 20 ژانویه رسما روز جو بایدن بود ، همه نگاهها به او بود و هریس از این موضوع آگاه بود: درخشان و به وضوح هیجان زده ، او در دست سونیا سوتومایور ، اولین قاضی دادگاه عالی تبار اسپانیایی سوگند یاد کرد ، و چهره ای از آمریکای جدید ، تغییر سرعت و ظهور زنان را به جهانیان ارائه داد.

او به دو کتاب مقدس سوگند یاد کرد: یکی توسط رجینا شلتون ، زنی که “مادر دوم” کامالا و خواهرش مایا بود ، و یکی از آیکون های حقوق مدنی که از زندگی حرفه ای او الهام گرفت ، تارگود مارشال. هریس اندکی قبل از شروع به کار در توئیتی با یادآوری مادرش که از هند به ایالات متحده آمده و تمام آن نسل از زنان آفریقایی-آمریکایی ، آسیایی ، سفیدپوست ، بومی آمریکایی که جنگیدند ، نوشت: “من به لطف زنانی که پیش از من بودند اینجا هستم.” برای برابری و آزادی و همچنان که برای حقوق خود مبارزه می کنند “.

این لحظه تاریخی با عکسی از کامالا و نوه هایش هیلاری کلینتون ، وزیر امور خارجه سابق که سعی کرد با کاندیداتوری برای ریاست جمهوری ایالات متحده در سال 2016 سقف شیشه ای را بشکند ، مشخص شد. با 71 کلمه سوگند ، هریس وارد آن ریز شد ، یک المپ کوچک صورتی رنگ به ریاست دولت ایالات متحده. در تمام این مدت ، شوهرش داگ اموف با لذت تماشا می کرد و میلیون ها زن در ایالات متحده که امروز به احترام او مرواریدهای مورد علاقه خود را می پوشیدند ، او را جشن گرفتند مایک پنس معاون رئیس جمهور در حال خروج نیز به او خیره شد. او و هریس نمی توانند تفاوت بیشتری داشته باشند.

آنها فقط یک جاه طلبی مشترک دارند: آرزوی رئیس جمهور شدن. آنها هر دو به دنبال 2024 هستند ، پس از بایدن ، که دوران او تازه آغاز شده است ، اما بسیاری انتظار دارند که فقط چهار سال طول بکشد. بایدن از جوانترین سناتور تاریخ آمریکا تا پیرترین رئیس جمهور با 78 سال سن ، می تواند فقط برای یک دوره رهبر باشد و در واقع درهای معاون خود را باز کند ، که به گفته بسیاری ، برای چهار سال آینده به عنوان فرمانده تحصیل می کند. یک رئیس انقلابی در نقش سنتی شماره دو.

نقشی تیره و تار ، اما نقشی که کمالا فقط با انتصابش در آن تغییر اساسی کرده است. ناگفته نماند که این امر تعادل در تقسیم سنا را در میانه 50 دموکرات و 50 جمهوری خواه به هم خواهد زد. در صورت لزوم ، هریس رأی قاطع را خواهد داشت تا به نفع حزب خود مقیاس ها را برآورد کند.

با آن ، خانواده دوم انقلابی نیز به “حلقه شماره یک مشاهده گر” ، آنالوگ مدرن از خانواده سنتی جو و جیل بایدن می رسند. خانواده دوم که کاخ سفید را در آینده ای نه چندان دور هدف قرار می دهد.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *