کره شمالی ، کیم قول تقویت دفاع داد: “بیایید از محیط صلح آمیز محافظت کنیم”

[ad_1]

رهبر کره شمالی کیم جونگ اون وی قول داد تا توانایی های دفاع ملی را برای محافظت از “محیط صلح آمیز” تقویت کند. این آژانس گفت: “کیم” در سخنرانی خود در دومین روز کاری هشتمین کنگره حزب کارگران ، “تمایل مهم برای محافظت قابل اعتماد از امنیت کشور و مردم و محیط صلح سازندگی سوسیالیستی را روشن کرد و توانایی های دفاعی بچه را در سطح بسیار بالاتر قرار داد.” KCNA سخنان رهبر چند روز پس از روی کار آمدن جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده در کاخ سفید ایراد شد.

KCNA درمورد اینکه آیا کیم روابط کره شمالی و ایالات متحده را در ذهن داشته است ، اظهار نکرد یا به زرادخانه هسته ای این کشور ، اما آمادگی خود را برای تمرکز مجدد در تقویت توانایی های نظامی خود تأیید کرد. به گفته برخی از ناظران ، در جریان این کنگره ، اولین کنفرانس از سال 2016 ، کره شمالی ممکن است از واشنگتن بخواهد که موضع “خصمانه” خود در قبال پیونگ یانگ را به عنوان پیش شرط از سرگیری مذاکرات دو جانبه در مورد پرونده هسته ای سازی هسته ای تغییر دهد. روز سه شنبه ، در افتتاحیه ، کیم در سخنرانی مقدماتی خود انتقاد غیرمعمول از خود را اذعان کرد که این کشور در رسیدن به اهداف توسعه اقتصادی مندرج در برنامه 2020 در “تقریبا در همه بخش ها” کوتاهی کرده است.

آژانس افزود كه كنگره بدون مشخص كردن زمان اتمام آن ادامه خواهد داشت. مجمع عمومی حزب کارگران که در سال 2016 برگزار شد ، از 6 مه به مدت 4 روز ادامه دارد. از آخرین کنگره ، کیم سرعت تولید سلاح های هسته ای و موشک های بالستیک ، از جمله موشک هایی را که می توانند به قاره ایالات متحده برسند ، تسریع کرده است تا اعلامیه نوامبر 2017 برای تکمیل تبدیل کشور به “قدرت هسته ای”.

علیرغم سه دیداری که رهبر با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا داشت، وضعیت تحریم ها بهبود نیافته است ، در حالی که در این میان اقتصاد کره شمالی به طور فزاینده ای دشوار می شود ، حتی با بسته شدن مرزها برای جلوگیری از خطرات بیماری همه گیر Covid-19. علاوه بر مبادلات اقتصادی با چین ، نزدیکترین و با نفوذترین متحد پیونگ یانگ ، این کشور مجبور بود با عوامل آب و هوایی خصمانه مانند توفان و سیل که بخش های کشاورزی و تولید را ویران کرده است ، مقابله کند. رسیدگی

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.