چه موقع به مدرسه برمی گردیم؟ فرضیه های موجود در منطقه و قوانین جدید: توقف در ونتو و فریولی باقی می ماند نه در سیسیل

[ad_1]

چه موقع به مدرسه برمی گردیم؟ این س byال را دانشجویان ایتالیایی ، به ویژه دانش آموزان دبیرستان مطرح می کنند. وزیر آموزش و پرورش لوسیا آتزولینا این موضوع را تأیید می کند “در 7 ژانویه ، مدرسه با 50٪ آموزش از راه دور شروع می شود.”

اما مناطق برای تأخیر در دبیرستان در تلاشند تا زمان بررسی روند ویروس کرونا در ایتالیا در 8 ژانویه به تعویق بیفتد. بنابراین ، اراده دولت با خواسته های والیان درگیر می شود.

آتزولینا در مصاحبه ای با Il Fatto Quotidiano گفت: “من می توانم آمادگی دولت را برای بازگشایی تأیید کنم. ما دوست داریم این کار را در ماه دسامبر انجام دهیم ، اما به درخواست مناطق آن را به تعویق انداختیم. پس می خواهیم به 75٪ برگردیم و در عوض پیشنهاد 50٪ را بپذیریم. ما همکاری کردیم: اکنون وقت آن است که به کلاس برگردیم. مدرسه یک خدمات عمومی ضروری است ، شما نمی توانید به فداکاری کودکان ادامه دهید یا فکر کنید که آموزش از راه دور می تواند جایگزین آموزش حضوری شود. همه تصمیمات ، آنها احتیاط لازم را دارند که تاکنون ما را راهنمایی کرده است. ما به دنبال آن خواهیم رفت با این حال ، واضح است که اگر منحنی مسری در این مرحله افزایش یابد ، این نمی تواند تقصیر دبیرستان ها باشد ، زیرا این مدارس به مدت دو ماه تعطیل شده اند. “” ما می توانیم بگوییم – او اضافه کرد – که مدرسه کار خود را انجام داده است. اگر اقدامات مهار جدیدی لازم باشد ، اکنون باید به دنبال آن در بخشهای دیگر باشیم. “

Dpcm جدید ، محدوده قرمز در 9 و 10 ژانویه و آستانه Rt تغییر می کند:

مناطق

اما مناطق زمان می خواهند. و چندین مدیر معتقدند که انتظار برای نتایج نظارت 8 ژانویه بسیار مهم است. این س questionالی است که روسای جمهور منطقه در اجلاس شب گذشته به طور تصادفی مطرح کرده اند و در عوض مربوط به سایر اقدامات پس از 7 ژانویه به عنوان هدف اصلی است.

وزیر در مورد تردیدها در مناطق ، پاسخ داد: “این آنها بودند که می خواستند به 50٪ بازگردند ، در حالی که حتی شهرداریها به نفع 75٪ بودند. در 23 دسامبر ، توافق نامه تصویب شد و به اتفاق آرا امضا شد که تعطیلی دبیرستان ها اکنون آخرین گزینه است. “بیایید در مورد تعهدات سیاه و سفید صحبت کنیم ، از بهبود ردیابی مدارس شروع می شود. اگر شما تعهدی به کل دولت می دهید ، انتظار دارم که آن را برآورده کند.”

Dpcm جدید ، منطقه سفید نیز در حال افزایش است: از 15 ژانویه باز شدن کامل برای مناطق با بهترین پارامترها

سیسیلی

با این وجود ، با وجود پریشانی ها ، مناطق در حال راه اندازی مجدد ماشین یادگیری هستند. به عنوان مثال ، در سیسیل ، اولین روز افتتاحیه در حال حاضر برای جمعه 8 برنامه ریزی شده است ، اما این یک آزمایش برای چند نفر خواهد بود. دبیرستانهای سیسیلی در واقع در روز دوشنبه 11 ، بازگشایی می شوند ، همانطور که جیاستینو پیپیتونه در غرفه های Giornale di Sicilia می نویسدو با توجه به اولین زنگ یادگیری از راه دور ، منطقه قوانین جدیدی را به مدیران و شهرداران حکم می کند که عادت های تلفیقی را در کلاس و فراتر از آن تغییر می دهد. شروع از این واقعیت که هزاران تامپون در کلاس ساخته می شود.

علی رغم تردیدهای مشاور بهداشتی روگرو رازا ، که مانند همکاران خود از بسیاری مناطق دیگر ، شروع مجدد دبیرستان ها را حداقل برای یک هفته به تعویق می اندازد ، سیسیل در تلاش است تا تمام مدارس را دوباره راه اندازی کند.

قوانین جدید

اولین خبر جدیدی که در پایان سال توسط شورا اعلام شد ، تغییر ساعت ورود است. هدف این است که زنگ ورودی به صدا درآید و سفرهای اتوبوس دانشجویی (خصوصاً آنهایی که از شهرداری به شهرداری دیگر منتقل می شوند) پخش شود. بنابراین دو شیفت کاری وجود دارد: اولی از 8 شروع می شود و در 13 خاتمه می یابد ، دوم انعطاف پذیرتر است و شروع بین 9 تا 9.30 و زنگ خروج بین 14 و 14.30 را فراهم می کند. مدیران تصمیم خواهند گرفت که کدام شیفت ها را اجرا کنند. به همین ترتیب ، شهرداران و اداره حمل و نقل منطقه ای از افزایش سفر با اتوبوس در شهرها و حومه اطمینان حاصل خواهند کرد.

از دوشنبه 18 ، با این حال ، 75٪ از دانش آموزان می توانند به کلاس بروند ، بقیه دروس را از خانه دنبال می کنند. همچنین در این حالت آنها توسط مدیران شیفت سازماندهی می شوند. با این حال قبلاً تصمیم گرفته شده است که همه 240300 دانش آموز دبیرستانی هرگز همزمان در کلاس ملاقات نمی کنند. بازرسی های بهداشتی نیز طبق الگویی که قبلاً در مهد کودک ها ، مدارس ابتدایی و متوسطه اعمال شده است ، آغاز می شود.

در ونتو و فرولی

و در حالی که تردیدها در مناطق در حال افزایش است ، ونتو تصمیم گرفته است تعطیلی مدارس متوسطه را تا 31 ژانویه ادامه دهد. این را رئیس جمهور منطقه ، لوکا زایا ، که مصوبه ای را برای این امر امضا کرده ، به خبرنگاران اعلام کرد. زایا افزود: “به نظر ما منطقی نیست ،” در شرایط اپیدمیولوژیک ایتالیا برای بازگشایی مدارس. این کاری است که امروز باید به نفع جامعه انجام دهیم. “

رئیس جمهور منطقه Friuli Venezia Giulia ، ماسیمیلیانو فدریگا ، رئیس جمهور همان خط را دنبال كرد ، كه “تصویب مصوبه ای را موكول كردن بازگشت دانش آموزان دبیرستانی به كلاس بعد از 31 ژانویه”. این را مشاور منطقه ای آموزش و پرورش آلسیا روزولن طی یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد. وی افزود: “بدیهی است كه بسته به نحوه تغییر منحنی اپیدمیولوژیك در هفته های آینده ، از هم اكنون تا 31 ژانویه فرصت مداخله وجود دارد.”

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *