چهار میلیون ایتالیایی بدون غذا در کریسمس و سال نو ، فقر در یک سال دو برابر شده است

[ad_1]

سال 2021 با حدود 4 میلیون ایتالیایی آغاز می شود که مجبور می شوند برای خوردن غذا در کریسمس و سال نو درخواست کمک کنند، تعداد در مقایسه با سال گذشته عملاً دو برابر شده است. این بر اساس ارزیابی Coldiretti بر اساس آخرین گزارش در مورد اجرای کمک های غذایی اختصاص یافته به Fead برای فقرا (Fead) برای دوره 1994-2020 است.

کلدیرتی گفت: “این نوک کوه یخی یک وضعیت دشوار است که در آن افراد بیشتری مجبور می شوند اغلب به آشپزخانه های آشپزخانه و بیشتر اوقات متوسل شوند” ، این نیز به دلیل محدودیت های ناشی از همه گیری است. “

کلدیرتی گفت: “در میان ضعیف ترین گروه های فقیر ،” 21٪ کودکان زیر 15 سال هستند ، بر اساس آخرین آمارهای Fead ، تقریبا 9٪ افراد مسن بالای 65 سال و 3٪ بی خانمان هستند. در میان فقرای جدید کسانی هستند که شغل خود را از دست داده اند ، تاجران کوچک یا صنعتگرانی که مجبور به تعطیلی شده اندافراد شاغل در زیرزمینی که از یارانه های خاص یا کمک های دولتی بهره مند نمی شوند و پس انداز کنارگذاشته شده ندارند ، همچنین بسیاری از کارگران موقت یا کارگران عادی که با محدودیت های لازم برای گسترش عفونت های کوویید متوقف شده اند “

کلدیرتی توضیح می دهد: “افراد و خانواده هایی که قبلاً چنین شرایط زندگی مشکل آفرینی نداشته اند.” در برابر فقر ، همبستگی با بسیاری از سازمان های توزیع مواد غذایی ، از Caritas ایتالیا گرفته تا بانک غذا ، از صلیب سرخ ایتالیا گرفته تا جامعه Sant Egidio رشد کرده است. و 10194 سازه محیطی (غذاخوری ها و مراکز توزیع) وجود دارد که توسط 197 خیریه انجام می شود که در هماهنگی ارگان های رسمی شناخته شده ارضی فعالیت می کنند. آنچه تازه در این سال جدید است ، تعهد رو به رشد نسبت به سایر افراد ، خانواده ها ، شرکت های دولتی و خصوصی ، سازمان ها و انجمن هایی است که به طور رسمی متعهد به همبستگی نیستند.

تقریباً از هر 10 ایتالیایی 4 نفر (39٪) اظهار داشتند که برای کمک به نیازمندان در اقدامات همبستگی شرکت می کنند.. این مزایا عمدتا هسته های افراد فقیر جدید “نامرئی” هستند که دقیقاً به دلیل وخیم شدن ناگهانی شرایط اقتصادی خود ، هنوز در طرحهای “تلفیقی” ادغام نشده اند. با برگزاری جشن ها در پایان سال ، بیش از 5 میلیون کیلوگرم محصولات معمولی ساخته شده در ایتالیا ، صفر کیلومتر و با بالاترین کیفیت ، توسط کشاورزان Coldiretti در سال 2020 توزیع شده است تا تغذیه با کیفیت را برای نیازمندان فراهم کند. وضعیت اضطراری فزاینده ناشی از همه گیری کوید.

این بزرگترین ابتکار همبستگی تاکنون توسط کشاورزان ایتالیایی بود که با مشارکت داوطلبانه شهروندان در برنامه Spesa Sospesa و کمک قاطع رهبری کنسرسیوم های کشاورزی ایتالیا (Cai) و Coldiretti ، که تصمیم گرفت از دستمزد فوق العاده خود دست بکشند. همه شهروندان بازارها و مزارع Campagna Amica ، واقع در شبه جزیره ، می توانند تصمیم بگیرند که غذا و نوشیدنی را به نیازمندترین خانواده ها طبق عرف کمپین “حلق آویز قهوه” اهدا کنند ، زمانی که بار برای قهوه مشتری که هزینه می کند بعدا خواهد آمد

در این حالت ، اینها میوه ها و سبزیجات هستند ، اما همچنین ماکارونی ساخته شده با 100٪ گندم ایتالیایی ، گوشت خشک و حبوبات در اثر زلزله در لاتزیو ، مارکه ، آبروزو و آمبریا ، روغن زیتون فوق العاده بکر با نام منشا محافظت شده (PDO). ، pecorino از چوپانان ساردینی و سایر محصولات غذایی ساخته شده در ایتالیا ، با کیفیت و صفر کیلومتر ، که کشاورزان Campagna Amica برای تحویل رایگان به خانواده های بی بضاعت در ایتالیا می روند.

رئیس اتحادیه کلدیرتی ، اتوره پراندینی ، با تأکید بر اینکه “هدف ما این است که اطمینان حاصل کنیم این تجربه است ،” ما می خواستیم سیگنال ملموسی از همبستگی کشاورزان با ضعیف ترین اقشار جامعه که تحت تأثیر مشکلات اقتصادی قرار دارند ، ارائه دهیم. تبدیل به یک تعهد ساختاری شوید که ارزش اخلاقی را به هزینه های روزانه ایتالیایی ها اضافه می کند ».

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *