پیرسانتی ماتارلا ، وحشت در لیبرتا در 6 ژانویه: پالرمو قتل بی رحمانه را به یاد می آورد

[ad_1]

ماتارلا در 6 ژانویه 1980 در پالرمو پیرسانتی کشته شد، رئیس منطقه سیسیلی و برادر رئیس فعلی کشور سرجیو. 41 سال از یکی از جنایاتی می گذرد که برای همیشه این قسمت از سیسیل را “با کارت های به ترتیب” مشخص کرد.

پیرسانتی ماتارلا در جلوی خانه اش در لیبرتا مورد اصابت گلوله قرار گرفت. رئیس جمهور وقت منطقه ، دانش آموز مورد علاقه آلدو مورو در سیسیل ، تازه سوار فیات 132 خود شده بود تا با مادرشوهرش ، همسرش ، ایرما چیاززی و فرزندانشان ، ماریا و برناردو ، در مراسم مذهبی شرکت کند. بدون همراهی: رئیس جمهور در روزهای تعطیل امتناع می کرد ، او می خواست که ماموران در کنار خانواده های او باشند. او تازه سوار چرخ شده بود که قاتلان نزدیک شدند و یک سری شلیک کردند.

برادرش سرجیو ، رئیس جمهور فعلی جمهوری ، که اولین بار به او کمک کرد ، او را در آغوش گرفت. در 24 مه همان سال ، او 45 ساله می شد.

مافیا و مارپیچ تروریستی معتبرترین امید سیاسی جزیره را از بین برد. این پرونده بلافاصله با کار فشرده در زمینه سو mis سواستفاده شرطی شد. رئیس جمهور منطقه سیاست قاطع اصلاحات را برای بازگرداندن ساختار اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی این جزیره آغاز کرده است.

در بهار 1975 ، با اصرار وی ، به عنوان مشاور بودجه ، با اکثریت آرا بسیار زیاد ، حتی با رای PCI ، برنامه مداخله منطقه ای برای 1975-1980 ، اولین تلاش در برنامه ریزی بلند مدت منابع منطقه ای است. بخشی که به گفتگوی سمت چپ شکل و ماهیت می بخشد. “همبستگی خودمختار” ، که همبستگی ملی مورو و انریکو برلینگر را از 1976 فراهم می کند.

در 9 فوریه 1978 ، پیرسانتی ماتارلا توسط مجمع به عنوان رئیس منطقه سیسیل انتخاب شد.، یک ائتلاف پیشرو چپ میانه با حمایت خارجی حزب کمونیست ایتالیا. اصلاحات تدارکات عمومی و برنامه ریزی شهری فضای گمانه زنی ها را با ساختمان ها و منافع مافیا و صاحبان ساختمان فشرده کرده است. مدتی است که او از ضرورت قطع فوری و واضح روابط بین سیاست و حزبش و مافیا آگاه بوده است. یک چشم انداز جامع ، یک عملیات پاکسازی DC و یک پروژه حاکمیت خوب که منافع مافیایی و مراکز تلفیقی قدرت سیاسی و اقتصادی را تهدید می کند.

بنابراین ، با این جنایت ، جزیره دوباره به جهنم خود سقوط کرد ، به سرنوشتی که بیش از پیش مشخص شد ، بدون هیچ گونه فرار یا رستگاری احتمالی. همین منطقه از شهر ، منطقه اطراف لیبرتا ، قلب شهری پایتخت ، به محل تلاقی وحشت مافیایی تبدیل شده بود: در همین نزدیکی ، از طریق دی بلازی ، در 21 ژوئیه سال 1979 ، رئیس Mobil بوریس جولیانو ترور شد. اثری از خون که همان سال در 26 ژانویه با قتل روزنامه نگار ماریو فرانسیس آغاز شد. 9 مارس بعدی نوبت به دبیر استانی دی سی ، میشل رینا رسید. در 25 سپتامبر 1979 ، قاضی چزاره ترانووا و مارشال لنین مانکوزو کشته شدند.

موضوع حقوقی طولانی و پیچیده بود. و نه به طور قطعی. به عنوان کارگردان ، روسای کمیسیون کوزا نوسترا به حبس ابد محکوم شدند (توتو ریینا و میشل گرکو بیش از هر چیز ، با سایر نمایشگاه ها در گنبد: برناردو پرووانزانو ، برناردو بروسکا ، پیپو کالو ، فرانچسکو مادونیا و آنتونینو گراچی). با این حال ، تحقیقات نتوانست قاتلان و یا مدیران خارج از ادعا را شناسایی کند.

در سال 2018 ، دادستانی پالرمو تحقیقات در مورد قتل را از سر گرفت: تحقیقات جدیدی که لازم به نظر می رسند ، همچنین از طریق مقایسه پیچیده بین یافته های بالستیک ، اگرچه آنها از گذشته های طولانی و تصمیمات دادگاه که نهایی شده اند ، پیچیده هستند.

بار دیگر ، نار ، گروه های مسلح انقلابی که رهبر آنها ، جوسوا فیوراوانتی ، تروریست سیاه پوست ، توسط بیوه پیرسانتی ماتارلا ، ایرما کیاستسه ، شناخته شد ، محاکمه شد و سرانجام از قتل تبرئه شد. یکی از آثار محاکمه ، جشن گرفته شده در پالرمو ، پلاک یک ماشین با کماندو ، توسط عاملان این سرقت به دو قسمت تقسیم می شد و بخشی از آن بعداً در لانه سازمان تروریستی نئوفاشیست پیدا شد.

با این حال ، از نظر رویه ای ، همکاری “سیاهان” و اعضای مافیا در اقدامات مختلف جنایی و اقدامات مبتنی بر ادعا مبادله خدمات بین مافیا و تروریسم راست افراطی، قبلاً چندین بار مورد سو، استفاده قرار گرفته است ، به عنوان مثال در قتل عام Rapido 904 در دسامبر 1984. سپس رئیس سلاح هایی است که پیرسانتی ماتارلا و قاضی ضد تروریسم ماریو آماتو را کشت. از یک نوع هستند ، دارای کالیبر 38 ویژه کلت کبرا ، اما در مورد هویت آنها قطعی وجود ندارد: یعنی نمی توان گفت که رئیس منطقه سیسیلی و قاضی به ترتیب در مدت کوتاهی کمتر از شش ماه در پالرمو و رم کشته شدند در سال 1980 ، آنها با همان اسلحه کشته شدند. این در حال حاضر یک فرضیه است که “پیشنهادی” تلقی می شود اما هنوز بازخورد فنی لازم برای آن در دسترس نیست.

جیووانی فالکون تحقیقات را در جلسه دادگاه ضد مافیایی در 3 نوامبر 1988 “بسیار پیچیده” خواند. زیرا “این یک سوال است که بفهمیم آیا و تا چه حد مسیر سیاه جایگزینی برای مافیا است یا با مافیا تداخل می کند ، در چارچوب مبادله ادعایی خدمات بین مافیا و تروریسم راست افراطی. کیفرخواست دادستان در پالرمو همچنین تحقیقات توسط DDA را به اتمام رساند ، که منجر به گزارشاتی از آگوستینو ، یک شکارچی فراری ، با قاضی کشته شده در قتل عام کاپاچی در مرحله ای شد که وی تحقیقات بسیار ظریف در مورد “دنباله سیاه” را انجام می داد. رمز و راز سیاه و سفید ، قطعاً مبهم و متراکم ، هنوز جرمی است که به دنبال و برنامه ریزی شده است – بدون شک “ذهن های بسیار پیچیده”.

41 سال از جنایت ماتارلا: وقایع برنامه ریزی شده

حتی امسال Castellammare del Golfo “خود” Piersanti Matarella را یادآوری می کند، رئیس جمهور منطقه سیسیلی با “اسناد به ترتیب”. شهری که وی در سال 1935 در آنجا متولد شد. مطابق با اقدامات محدود کننده Covid-19 ، یک مراسم بسیار کوتاه و هوشیار در قبرستان شهرداری ، برای عموم آزاد نیست.

پیرسانتی ماتارلا را نیز در پالرمو به یاد داشتند. ساعت 9 ، مراسم یادبودی در لیبرتا در محل قتل برگزار شد.

اکنون اولین نمایش Sky Cinema due ، توزیع شده توسط Cine1 ایتالیا ، “Il Delitto Mattarella »به کارگردانی اورلیو گریمالدی، به تهیه کنندگی سینما 1 ایتالیا و سینما Arancia و به عنوان یک سرمایه گذار خارجی توسط Edilizia Acrobatica SpA ، با حمایت کمیسیون فیلم سیسیلیا و Sensi Contemporanei.
بازیگران آنتونیو آلوراریو ، کلودیو کاستروژیوانی ، نیکاسیو کاتان ، دیوید کوکو ، وینچنزو کریلو ، فرانچسکو دی لووا ، دوناتلا فینوکیارو ، لولو فرانکو ، سرجیو فریشا ، ایوان جیامبیرتون ، لئو گولوتا ، گیا ژلو ، فرانچسکو لا مانتیازو ، ویتو آندره تیدونا.
یک ادای احترام واقعی به یاد و خاطره پیرسانتی ماتارلا توسط بازیگران سیسیلی که در این پروژه شرکت داشتند و به نوبه خود از یک گروه کاملا سیسیلی استفاده می کنند.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.