پیراهن آبی 110 ساله است: داستان رنگی که ایتالیا را متحد کرد

[ad_1]

امروز پیراهن آتزوری 110 ساله است، یک همراه تیم ملی ، که اولین 110 شمع خود را در 15 ماه مه در یک سفر طولانی ساخته شده با اهداف ، احساسات ، پیروزی های فراوان و برخی ناامیدکننده ها ، منفجر کرد. تیم ملی فوتبال اولین کسی بود که آبی ، سپس رنگ همه تیم های ملی ایتالیا شد.

گابریل گراوینا ، رئیس FIGC گفت: “آبی” یک احساس و یک اشتراک است. این همان رنگ پیراهنی است که 110 سال است یکی از زیباترین و هیجان انگیزترین داستانهای ایتالیایی را در هر بازی جشن می گیرد. این رویای دوستی است که برای متحد کردن یک کشور از مرزهای یک زمین فوتبال فراتر می رود

پیراهن آبی به اشکال مختلف ، ابتدا با سپر Savoy و سپس با سه رنگ روی سینه ، این لباس توسط همه بزرگترین قهرمانان فوتبال ما ، بیش از 800 بازیکن ، پوشیده شده است که در آن 110 سال زندگی این امتیاز را داشته اند که حداقل یک بار لباس تیم ملی را بپوشم.

آبی پوشان در 6 ژانویه 1911 در Arena Civica در میلان به میدان رفتند به مناسبت بازی با مجارستان ، سومین مسابقه تاریخ تیم ملی هشت ماه پس از تعمید رسمی ، که در 15 مه 1910 برگزار شد ، زمانی که ایتالیا با لباس سفید به میدان آمد و فرانسه را با ضروری 6-2 شکست داد.

در میلان سفید برفی و در مقابل 5000 تماشاگر مجارستان 1: 0 را تحمیل می کند ، تیم ملی در بازپرداخت شکست سنگین (6: 1) هشت ماه زودتر در بوداپست شکست خورد ، اما مشخص شد که در اولین دوره خود گام های مهمی را به جلو برداشته به رنگ آبی ، به عنوان رنگ خانه ساووی ، سلسله حاکم در ایتالیا از 1861 تا 1946 انتخاب شده است.

آبی ها سپس با همراهی چهار پیروزی در جام جهانی ، موفقیت در مسابقات قهرمانی اروپا 1968 ، کسب مدال طلای المپیک ، تا آخرین پیروزی های ایتالیا با هدایت روبرتو مانچینی ، با تیم ملی ازدواج کردند و در کنار آن شادی و درد ماندند. پیراهن آبی به اشکال مختلف ، ابتدا با سپر Savoy و سپس سه رنگ روی سینه ، بزرگترین قهرمانان فوتبال ما ، بیش از 800 ورزشکار را که در این 110 سال زندگی حداقل یک بار لباس پوشیدن داشتند ، پوشیدند. لباس تیم ملی.

سفید پیراهن دوم ، مشکی جام جهانی 1938 فرانسه و سبز بازی دوستانه 1954 با آرژانتین که در یک کلید رنسانس در چالش مقدماتی اروپا با یونان در اکتبر 2019 احیا شد ، هرگز برتری آبی ها را خراشیده نکرده است.

“پوشیدن پیراهن آبی – روبرتو مانچینی ، مربی تیم ملی ، توضیح می دهد – رویای هر کودکی است که فوتبال را شروع می کند ، رویایی که من آنقدر خوش شانس بودم که آن را تحقق بخشیدم و امروز نیز با اشتیاق و اشتیاق در نقش کمیسر تکنسین به زندگی ادامه می دهم. آبی بازیکنان و هواداران را متحد می کند ، رنگی که نماد یکپارچگی و انسجام است ، قادر است نسل های دور را متحد کند و باعث می شود ما یک عضو جدایی ناپذیر از یک تیم باشیم.

“یک تولد ویژه – می گوید مربی تیم ملی بانوان میلنا برتولینی – برای 110 سال و تمجید برای پیراهن آبی. این پیراهن برتر است که نشان دهنده خواسته ها ، احساسات و احساسات ایتالیایی ها و ایتالیایی ها است. کاملاً پوشیده ، با افتخار و احساس مسئولیت توسط همه ما ، به عنوان یک نماد ورزشی از هویت ملی.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.