پاکستان متهم به کفر: پرستار مسیحی توسط همکاران اسلامی مورد ضرب و شتم قرار گرفت

[ad_1]

به اتهام کفر توهین ، بستن ، ضرب و شتم و قفل شدن در یک اتاق که بعداً جعلی شد: این داستان دراماتیک یک پرستار 30 ساله مسیحی است که توسط همکاران مسلمان مورد حمله قرار گرفته است در بیمارستانی در پاکستان ، کشوری که ارتدوکسی در بسیاری از موارد جای خود را به تعصب و نفرت مذهبی می دهد.

همانطور که پرونده آسیا بی بی به ما می گوید ، که به جرم کفر خطر اعدام می شود. تابیتا نذیر گیل خواننده ای انجیلی است که 9 سال است به عنوان پرستار در بیمارستانی در کراچی کار می کند. طبق گزارشات International Christian Care (ICC) ، یک سازمان غیردولتی مستقر در واشنگتن ، همه اینها از یک اختلاف شخصی ناشی می شود.

این زن به سرپرستار گفت كه یكی از همكارانشان برخلاف قوانین بیمارستان از بیماران پول گرفته است. در آن لحظه ، همان همکار وی را به اظهارات تحقیرآمیز علیه محمد و سایر پیامبران ، تحریک سایر مقامات به خشونت متهم کرد.

فیلم های این حمله در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود. “آنها از صبح تابیتا را می زدند. او را با طناب بسته بودند ، شکنجه کردند و در یک اتاق قفل کردند. به محض فهمیدن ما با پلیس تماس گرفتیم. “” نصیررضا ، یک فعال حقوق بشر مسیحی به فیدز گفت.

پس از ورود پلیس ، وی را به بازداشت بردند و سپس وی را به خانواده سپردند ، زیرا هیچ مدرکی برای کفر پیدا نکردند. از آن زمان ، تابیتا و دوستانش مجبور شدند به دلیل خطر حملات بعدی به مکان نامعلومی منتقل شوند. برعکس ، خشم علیه زن واقعاً کمرنگ نشده است. یک منبع ICC توضیح داد که صدها نفر در ایستگاه پلیس جمع شده و خواستار رسمی شدن شکایت کفر بودند. تحقیقات همچنان باز است.

در پاکستان ، اتهامات دروغین کفرگویی گسترده است و اغلب ناشی از انتقام جویی شخصی یا نفرت مذهبی است. این اعتراضات گسترده ، لینچ و حتی قتل ها را برانگیخت. از سال 1987 که قانون وضع شده است ، بیش از 1500 شکایت صورت گرفته است. بیش از نیمی به ضرر اقلیت های مذهبی ، به ویژه مسیحیان. آسیا بی بی ، متهم به کفر ، به دار آویخته شد.

با محکومیت برخی از اهالی روستا که پس از اختلاف با آنها کار می کرد ، مورد ضرب و شتم قرار گرفت و تقریباً 10 سال در زندان بود تا اینکه در دادگاه عالی تبرئه شد. تاریخچه آن تأثیر گسترده بین المللی داشته و بسیاری از پاکستانی ها را به خواستار لغو این جنایت یا تخفیف مجازات سوق داده است. با این حال ، سازمان های حقوق بشری استدلال کرده اند که این قوانین اغلب ابزاری برای تحریک خشونت های مذهبی برای افراط گرایان بوده است.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *