پالس اکسی متر در داروخانه ها ، همان چیزی است که هستند

[ad_1]

پالس اکسیمترهای رایگان در داروخانه ها ، اما نه برای همه. این ابزاری است که به شما امکان می دهد میزان اشباع اکسیژن هموگلوبین موجود در خون شریانی محیطی را ارزیابی کنید (به عنوان “SpO2” تعریف می شود) و در عین حال به شما امکان می دهد ضربان قلب فرد را اندازه گیری کنید. به عنوان پالس اکسی متر یا اکسی متر نیز شناخته می شود ، به شما امکان می دهد میزان اشباع اکسیژن در خون را اندازه گیری و کنترل کنید ، حتی وقتی در خانه هستید.

اکسی مترهای نبض رایگان

انجمن ریه شناسی ایتالیا با همکاری Federfarma: از امروز ، 30000 پالس اکسی متر را به صورت رایگان بین شهروندان توزیع می کند. این خبر را لوکا ریچلدی ، رئیس انجمن ریه شناسی ایتالیا و عضو کمیته علمی و فنی به آنسا داد و جزئیات این ابتکار جالب را هدف قرار داد که هدف آن جلوگیری از عوارض جدی مربوط به کوید است.

چه کسی می تواند اقدام کند

همه آن خانواده هایی که در آنها مبتلایان به بیماری های تنفسی هستند ، می توانند درخواست کنند. این دستگاهی است که صفحه LED دارد و پس از روشن شدن ، فقط انگشت خود را وارد دستگاه کنید: LED قسمت مرکزی ناخن را روشن می کند و پس از چند ثانیه اشباع اکسیژن و ضربان قلب خوانده و نشان داده می شود. اصل عملیاتی که اکسی متر بر اساس آن انجام می شود ، اسپکتروفتومتری است. فقط اشباع اکسیژن در خون یک شاخص خون است که به شما امکان می دهد درجه عملکرد تنفسی فرد را تعیین کنید.

مقادیر اشباع چیست؟

در مورد مقادیر اشباع ، هنگامی که از 95٪ بالاتر باشند ، باید نرمال در نظر گرفته شوند. اگر مقادیر بیمار کمتر از 95٪ باشد ، در حالت هیپوکسمی است. شرایط وقتی جدی تعریف می شود که مقادیر برابر یا کمتر از 85٪ باشد. در این حالت باید پزشک مطلع شود. استفاده از اکسی متر ، در مورد بیماران مبتلا به Covid-19 ، برای ارزیابی عملکرد تنفسی ضروری است ، وخیم شدن آن ممکن است با عوارض جدی عفونت SasrCov2 همراه باشد.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.