ویروس کرونا ویروس: دو نوع جدید که در برزیل یافت می شود ، هشدار در حال افزایش است

[ad_1]

پرستار برزیلی با ویروس Sars-Cov-2 مجدداً آلوده شد ، با نسخه جدید آمریکای جنوبی، این نگرانی را ایجاد می کند که این جهش با ایمنی تداخل داشته باشد. گزینه ای که انگلستان را وادار به ممنوع کردن همه پروازها از آمریکای جنوبی کرده است ، با جهشی مشخص می شود که می تواند ویروس را قادر به غلبه بر مصونیت ایجاد شده پس از اولین آلودگی به نسخه قدیمی ویروس کند.

پرستار برزیلی، 45 ساله ، پنج ماه پس از بهبودی از عفونت قبلی کووید ناشی از سویه قدیمی ، در ماه اکتبر با این نوع جدید روبرو شد. در عفونت دوم ، علائم زن بدتر شد. محققان بنیاد Oswaldo Cruz، یک موسسه تحقیقاتی در ریودوژانیرو هشدار داده است که جهش در نوع جدید می تواند خطر عفونت مجدد را افزایش دهد.

محققان در Oswaldo Cruz می نویسند: “تجزیه و تحلیل جهش ابتدا یک مورد از عفونت مجدد با یک نوع ویروس را نشان می دهد که میزبان جهش E484K است ، واقع در یک بازمانده اصلی از حوزه اتصال گیرنده ، که به نظر می رسد افزایش پیوند Spike-body است.”

محققان گفتند که پرونده پرستار اولین مورد از عفونت مجدد با این نوع بود. و آنها پیشنهاد می کنند که اختلافات ناشی از جهش در جهش پروتئین به این معنی است که ایمنی طبیعی بدن پس از اولین عفونت ایجاد شده قادر به محافظت از آن در برابر بیماری دوم نیست.

این متخصصان با تأکید بر اینکه گزینه های اخیراً شناسایی شده “نگرانی در مورد تأثیر احتمالی آنها بر عفونت را ایجاد می کنند” ، توضیح داد: “تکامل ویروسی ممکن است عفونت مجدد باشد.

به دلیل ترس روزافزون از گزینه آمریکای جنوبی ، امروز دولت انگلیس در تلاش برای محافظت از انگلیس ، هرگونه سفر از پرتغال ، آمریکای جنوبی ، پاناما و کیپ ورد را ممنوع کرد. وزیر حمل و نقل ، گرانت شپس گفت که ممنوعیت برزیل را فقط برای “کاهش خطر واردات عفونت” تمدید کرده است.

سر مشاور علمی انگلیس ، سر پاتریک والانس ، شب گذشته اعتراف کرد که “ما به طور قطع نمی دانیم” چگونه گزینه جدید بر واکسن ها و مصونیت تأثیر می گذارد. گزارش بنیاد اسوالدو کروز گفته است این زن برای اولین بار در تاریخ 26 مه آلوده شده و در آن زمان دچار اسهال ، دردهای عضلانی و ضعف عمومی شده است. وی داروی آسم به نام پردنیزون مصرف کرد و در مدت 3 هفته بهبود یافت و مشکلی نداشت. وی بعداً در ماه اکتبر با علائم مشابه عود کرد – اسهال ، سردرد ، سرفه و گلو درد – و آزمایش ویروس کرونا مجدداً مثبت شد. در مقایسه با اولین بار ، وضعیت او بدتر شده و دچار مشکل تنفس ، تنگی نفس ، دردهای عضلانی و بی خوابی شد. هنگامی که محققان نمونه های آزمایش های مثبت انجام شده در ماه مه و اکتبر را مقایسه کردند ، دریافتند که مورد دوم دارای جهش هایی است که اکنون به عنوان یکی از عناصر اصلی نوع برزیل شناخته شده است.

یک جهش ژنی به نام E484K شکل پروتئین خار در خارج از ویروس را تغییر می دهد به گونه ای که می تواند آن را برای سیستم ایمنی بدن کمتر قابل شناسایی کند ، “برای آموزش نسخه های ویروس که جهش ندارند” آموزش دیده است. تصور می شود که E484K ویروس را به نوعی اصلاح می کند که اتصال آنتی بادی ها به آن را دشوار می کند تا از ورود آن به بدن جلوگیری کند. آنتی بادی ها بخشی از سیستم ایمنی بدن هستند که می توانند ویروس ها را فلج کرده یا به آن متصل شوند و آنها را به عنوان هدف برای سایر گلبول های سفید نشان دهند. در این حالت ، قسمت اصلاح شده پروتئین “حوزه اتصال گیرنده” یا RBD نامیده می شود که ویروس از آن برای اتصال به بدن استفاده می کند. AGI

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *