ویروس کرونا نیز از ترس بیماری همه گیر در چین در حال رشد است

[ad_1]

ویروس کرونا ویروس در حال بازگشت است تا دقیقاً در همان جایی که همه گیر شده است رشد کند. در واقع ، چین روز گذشته 103 مورد جدید Covid-19 را ثبت کرد، رشد سه رقمی برای اولین بار در بیش از پنج ماه را نشان می دهد.
براساس کمیسیون ملی بهداشت ، 85 عفونت به صورت محلی منتقل شده است که 82 مورد از آنها در استان هبی ، نزدیک پکن است که اقدامات پیشگیری در آن افزایش یافته است.
رسانه ها گزارش دادند که حداقل شش استان و شهر – پکن ، جیانگ سو ، ژجیانگ ، تیانجین ، هوبئی و هونان – تیم هایی از پزشکان و متخصصان را برای مقابله با شیوع در هبی ، عمدتاً برای پایتخت شیجیاژوانگ و زینگ تای ارسال کرده اند.

تیمی از متخصصان WHO برای تعیین منشا Covid-19 از پنجشنبه 14 ژانویه در چین خواهند بود.. گزارش شده توسط کمیسیون ملی بهداشت در پکن. کمیسیون ملی بهداشت در بیانیه ای گفت که یک تیم بین المللی متشکل از 10 متخصص “تحقیق مشترکی را با همکاری ریشه های Covid-19 با دانشمندان چینی انجام خواهند داد.”
پیش از این انتظار می رفت که این ماموریت طولانی مدت در اواسط هفته گذشته انجام شود ، اما در کمال تعجب چراغ سبز از پکن نیامد ، اگرچه برخی از کارشناسان به چین سفر کردند یا حتی به آن کشور نیز رسیدند ، تا حدی که مدیر سازمان بهداشت جهانی ، تدروس آدنوم غبرایسوس انتقادات بسیار نادری را مطرح کرد. که او از روند وقایع “بسیار ناامید” است.

در پاسخ ، وزارت خارجه گفت تاخیر در عملیات “فقط مربوط به ویزا نیست”. هوآ چونونگ ، سخنگوی گفت ، مذاکرات “در تاریخ مشخص و سازماندهی خاص بازدید گروه متخصص” ادامه دارد. هوآ افزود: “موضوع تحقیق در مورد منشا” بسیار پیچیده است و خاطرنشان کرد: “برای اطمینان از اینکه کار تیم متخصص بین المللی در چین روان انجام می شود ، ما باید اقدامات لازم را انجام دهیم و اقدامات مناسب را انجام دهیم.”

روز شنبه ، کمیسیون ملی بهداشت شماره 2 زنگ ییکسینگ با تأکید مجدد بر همکاری کامل پکن ، از آمادگی خود برای میزبانی تیم خبرگان اطمینان داد و در یک کنفرانس خبری گفت که طرفین جزئیات نهایی را نهایی می کنند و گفتند که چهار جلسه “بصورت ویدیویی” داشته اند.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.