ویروس کرونا ، مکزیک نیز واکسن روسی Sputnik V را مجاز می داند

[ad_1]

کمیسیون مکزیک برای محافظت در برابر خطرات بهداشتی (Cofepris) استفاده از واکسن روسی را مجاز دانسته است Sputnik V در مقابل covid-19. براساس گزارش های هوگو لوپز گاتل ، معاون وزیر بهداشت ، روس ها “متعهد به ارسال 400000 دوز به مکزیک در چند روز” هستند که در دو دوز به 200000 نفر تزریق می شوند. ” . مکزیک قبلاً قرارداد خرید این واکسن را امضا کرده است.

در تاریخ 25 ژانویه ، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور ، رئیس جمهور مکزیک ، پس از تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین ، همتای روسی خود ، اعلام کرد که مکزیک برای خرید 24 میلیون واکسن Sputnik V توافق کرده است. طبق مجله پزشکی Lancet ، Sputnik V دارای کارایی 91.6٪ است. در مقابل Covid -19 در تظاهرات علامتی آن.

مکزیک اولین کشور آمریکای لاتین بود که در 24 دسامبر واکسیناسیون علیه covid-19 و پس از آن شیلی و کاستاریکا در همان روز انجام داد. تاکنون فقط از فرمول شرکت آمریکایی-آلمانی Pfizer / BioNTech استفاده شده است که پادزهر آن استفاده کرده است قبلاً به كشورهای بهداشت و معلمان در جنوب مكزیك تزریق شده است.

واکسن دیگری که قبلاً توسط Cofepris تأیید شده است ، واکسن AstraZeneca است که انتظار می رود در ماه مارس به آمریکا صادر شود. در مورد Sputnik V ، مکزیک به دوازده کشور پیوست که از قبل واکسن covid-19 روسیه را تأیید کرده اند ، از جمله آرژانتین و ونزوئلا. مکزیک ، با 126 میلیون نفر جمعیت ، دارای 1،874،092 عفونت و 159،533 مورد ویروس 19 بوده است. AGI

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.