ویروس کرونا ، سیسیل منجر به تعداد عفونت ها می شود: “موج سوم در راه است ، نمای کلی از مناطق رنگی”

[ad_1]

سیسیل در هفته گذشته آن را داشته است افزایش بیشتر در موارد ویروس کرونا تقریباً در مقایسه با سایر مناطق ایتالیا. این رقمی است که از مشاهدات بنیاد گیمب برای دوره بین 29 دسامبر 2020 و 5 ژانویه 2021 حاصل می شود.

افزایش 9 درصدی نسبت به هفته قبل ، درصدی فقط برای ونتو (9.8 درصد) بدتر است.

اگر سایر شاخص های شبه جزیره را نیز بررسی کنیم ، وضعیت بهتری ندارد: 3300 مرگ (3.6٪ +). درمان فشرده ثبت شده +20 (+ 0.8) ؛ 114،132 مورد جدید (+ 26.7٪) در حال حاضر تعداد بیماران مثبت 433 نفر بیشتر از هفته قبل است (+1 / 0٪). فقط تعداد بیماران بستری در بیمارستان با علائم کاهش یافته است: -267 (-1.1).

در ابتدای سال جدید ، نینو کارتابلوتا ، رئیس بنیاد Gimbe می گوید ، داده ها وارونگی منحنی مورد جدید ، 6 هفته متوالی کاهش و درصد افزایش در کل موارد را نشان می دهد (5.5 v در مقابل 4.6). . ارقامی که با کاهش قاطع در فعالیت آزمون در دو هفته گذشته دست کم گرفته شده اند ، همراه با افزایش خالص در نسبت موارد مثبت / آزمایش شده ، که به 30.4 increased افزایش یافته است (شکل 1).

در واقع ، از 23 دسامبر تا 5 ژانویه ، در مقایسه با چهارده روز گذشته ، تعداد کل تامپون ها 20.9٪ (-464.284) -کاهش داشت. که از موارد مورد آزمایش 5/22٪ (208،361 -20) بود و مقدار متوسط ​​روزانه مشابه اواخر ماه آگوست بود (شکل 2).


تقریباً در همه مناطق در مقایسه با هفته قبل (توسط جدول) و توسط بیمارستان درصد افزایشی وجود دارد ، در حالی که منحنی های بستری شدن در بیمارستان و مراقبت های ویژه اولین علائم بهبودی را نشان می دهند (شکل 3) ، اشتغال بیماران COVID همچنان از آستانه 40 عبور می کند ٪ در حوزه پزشکی در 10 منطقه و 30٪ مراقبت های ویژه در 11 منطقه (جدول).


موج سوم

در این مرحله ، ارزیابی توسعه منحنی به دلیل همپوشانی تأثیرات محدودیت ها و انتشارها در مناطق مختلف و / یا با جدول زمانی مختلف بسیار دشوار است. به طور کلی ، با توجه به اینکه تأثیر اقدامات پس از حدود 3 هفته بر منحنی اپیدمیولوژیک تأثیر می گذارد:
Cartabellotta توضیح می دهد: “تجزیه و تحلیل های ما نشان می دهد كه حدود 5 هفته پس از اوج ، سیستم مناطق” رنگی “اثرات متوسط ​​و تا حدی بیش از حد برآورد شده ایجاد می كند: موارد در حال حاضر برای كاهش خالص موارد آزمایش شده در دسامبر ، بستری شدن در بیمارستان و مراقبت های ویژه برای موارد دیگر مثبت است. از 20،000 مرگ در 5 هفته پیگیری ».

واکسن ها

با تصویب واکسن Moderna ، ایتالیا می تواند تا ماه ژوئن روی 22.8 میلیون دوز ثابت حساب کند. در این فاصله ، اروپا 13،460،000 واکسن Pfizer-BioNTech و 10،768،000 Moderna با زمان زایمان که هنوز تعیین نشده است ، در اختیار ما قرار داده است اما واقعاً کوتاه نیستند. Cartabellotta توضیح می دهد: “فراتر از كارآیی لجستیك و سازمانی كشور ما ، بدون چراغ سبز EMA برای سایر واكسن ها (AstraZeneca in primis) یا پیشرفت تأمین (بعید) ، ما می توانیم حدود 5٪ از جمعیت را تا ماه مارس و كمتر واكسن كنیم.” از 20٪ تا ژوئن. به عبارت دیگر ، ما هنوز فاصله زیادی با تبدیل این دستاورد خارق العاده علمی به یک نتیجه مشخص برای سلامت عمومی نداریم. “

“علاوه بر این ، دو واکسن تأیید شده ،” توضیح می دهد رناتا گیلی ، رئیس تحقیقات Gimpe در مورد خدمات بهداشتی ، “خطر نسبی Covid-19 علامت دار را حدود 95٪ کاهش می دهد ، اما اثر آنها در کاهش عفونت بدون علامت Sars-Cov مشخص نیست -2 و امکان انتقال عفونت توسط افراد واکسینه شده. بنابراین ، آنها مجبورند اقدامات فردی (ماسک ، فاصله ، بهداشت دست) را ادامه دهند و قادر به دریافت “مجوز مصونیت” نخواهند بود.

“در حالیکه ماه های اول سال – هشدار می دهد Cartabellotta – برای کنترل موج سوم بسیار مهم استبرای کنترل بیماری همه گیر در طول سال 2021 ، تمرکز بر روی سه عنصر اصلی ضروری است. اول ، منحنی ها با تعدادی از موارد در حال حاضر مثبت ، بیش از حد بالا برای پیگیری مجدد ، با بیمارستان ها و مراقبت های ویژه در اشباع نیمی از مناطق و با داده های هشدار دهنده از انواع جدید ویروس ، شروع به افزایش می کنند. ثانیا ، به طور مداوم لازم است بازسازی سیستم از مناطق “رنگی”، همانطور که با نتایج متوسط ​​از نظر منحنی ، هزینه های اقتصادی و اجتماعی متناسب نیستند. سرانجام ، ارتباطات نهادی باید حداکثر اعتماد به واکسن را گسترش دهد ، اما در عین حال انتظارات غیر واقعی را که باعث می شود مردم امنیت خود را کاهش دهند ، تأمین نمی کند. “

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *