ویروس کرونا ، در ایتالیا شاخص صعود جدید است ، اما در سیسیل به دلیل منطقه قرمز وجود ندارد

[ad_1]

تعداد بالای اپیدمی کوید -19 در ایتالیا هنوز زیاد است ممکن است چراغ اولین اثرات بازگشایی در 7 ژانویه باشد بعد از قفل کریسمس روبرتو باتیستون ، فیزیکدان از دانشگاه ترنتو گفت ، مهمترین سیگنال شاید افزایش شاخص ملی عفونت Rt باشد ، که پس از افت در کمتر از 0.85 در دو هفته ، در هفته گذشته به 0.9 رسید.

سپس افزایش احتمالی موارد با تخمین های آماری Livio Fenga نشان داده می شود. با این حال ، به نظر می رسد سیسیل روند را خنثی می کند و پس از هفته ها افزایش قیمت منحنی رو به پایین را می بیند. این جزیره 970 عفونت را ثبت کرده است ، تقریبا صد مورد بیشتر از دوشنبه ، اما با تامپون بیشتر ، به طوری که درجه مثبت کاهش یافته است ، البته با مقدار بسیار کمی.

مهمترین مقایسه ، با این حال ، مربوط به داده های مربوط به عفونت ها در مقایسه با 7 روز قبل است ، یک شاخص بسیار مفید برای درک روند شیوع بیماری: خوب از سه شنبه 19 تا سه شنبه 26 ژانویه ، سیسیل شاهد 41٪ کاهش عفونت ها 11٪ تامپون بیشتر. اعدادی که در بیمارستان ها نیز منعکس می شوند ، که اخیراً کمتر از چند هفته پیش تحت فشار قرار گرفته اند.

یک سخنرانی کاملاً متفاوت برای ایتالیا. در همین حال ، داده های وزارت بهداشت افزایش موارد مثبت جدید را ثبت کرده است: پس از ارقام کم در روز دوشنبه ، که تحت تأثیر تاخیر در آزمایش ها در آخر هفته قرار گرفت ، افزایش روز گذشته 10،593 بود. تعداد مرگ و میرها نیز بسیار زیاد است ، 541 نفر بیشتر از روز گذشته.

موارد مثبت به لطف 257،034 آزمایش ، از جمله سواب آنتی ژن مولکولی و سریع ، در برابر 143،116 روز قبل گزارش شده است. از این رو درجه مثبت 1.9 decreased کاهش یافته ، از 5.98 to به 4.1 in در 24 ساعت افزایش یافته است. اما از آنجا که آزمایشات سریع با سواب گزارش می شود ، این مقدار در تجزیه و تحلیل تخصصی دیگر ارتباط پیدا نکرده است. پذیرش در بخش های مراقبت های ویژه نیز با کاهش 49 درصدی در تعادل بین 24 ساعت ورود و خروج ، همچنان رو به کاهش است. شرکت کنندگان جدید 162 نفر بودند و تعداد کل افراد پذیرفته شده در بخش مراقبت های ویژه 2372 نفر بود.

تعداد بستری شدگان در بخشهای کووید نیز با 69 واحد کمتر و در مجموع 21355 بیمار کاهش یافت. در میان مناطق ، لومباردی با 1230 مورد جدید در 24 ساعت بیشترین افزایش را داشته است. پس از آن لاتزیو (1039) ، پولیا (995) ، امیلیا رومانیا (993) ، کامپانیا (976) و سپس سیسیل (970) قرار دارند. “آنها هنوز هم بسیار داده”باتیستون را تماشا می کند. در حال حاضر ، تنها مقداری که علائم مربوطه را نشان می دهد شاخص Rt است: “از 7 ژانویه به مدت دو هفته ، شاخص ملی Rt از کمی بیش از 1 به 0.84 کاهش یافته است ، در حالی که در روزهای اخیر به 0.90 رسیده است.”

اساساً ، این فیزیکدان ادامه می دهد ، “برای دو هفته ما مزایای قفل کریسمس را احساس می کنیم ، اما در چند روز گذشته چیزی را می بینیم که از نیمه اول ژانویه شروع شده است. برای چهار تا پنج روز – او ادامه می دهد – ما مشاهده کردیم بازیابی Rt: شاخص هنوز زیر 1 است ، اما در حال افزایش است و مراقبت از آن مهم است ، زیرا اگر شاخص Rt از 1 بالاتر رود ، موارد دوباره شروع به افزایش می کنند “.

جریان با توجه به اینکه تعداد کل موارد هنوز بسیار زیاد است ، یک تعادل ظریف است“بیش از 482،000 عفونت ثبت شده هنوز زیر 500،000 است ، اما هنوز هم بسیار زیاد است ، 10 برابر بیشتر از ماه سپتامبر. ما بخاطر می آوریم که این دلیل بسیاری از مرگ و میرهایی است که ما هر روز ثبت می کنیم: ماه ها بین 10،000 تا 20،000 جدید در روز آلوده می شوند ، درصد کمی از این افراد ، پس از چند هفته ، متأسفانه می میرند. این باید ما را بیشتر در فوریت کاهش سریع تعداد آلوده به طور فعال متقاعد کند ، در غیر این صورت تعداد کل موارد مرگ برای افزایش تعداد زیادی طراحی شده است “

پایان تأثیر مثبت قفل کریسمس نیز در ارزیابی های انجام شده توسط Fenga نشان داده شده است و بر اساس یک مدل ریاضی چندین بار توسط دانشمندان در تجزیه و تحلیل روند همه گیری در ایتالیا استفاده شده است. بر اساس داده های رسمی ارائه شده توسط حفاظت مدنی در ماه گذشته ، از جمله 25 ژانویه ، تجزیه و تحلیل نشان می دهد که طی 30 روز آینده ، منحنی اپیدمی روند صعودی را نشان می دهد ، که می تواند در مجموع به 491،630 مورد در 25 ژانویه منجر شود. به 545 091 ، یعنی 53،461 مورد جدید تا 25 فوریه. وی گفت: “با این حال ،” این رشد متوسط ​​است ، زیرا وضعیت کلی اپیدمیولوژیک هنوز تحت تأثیر تأثیرات مثبت قفل کریسمس است. “

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.