واکسن ها ، توافق نامه آب و هوا و رفع ممنوعیت مهاجران: اولین اقدامات رئیس جمهور آمریکا بایدن

[ad_1]

جو بایدن ابتدا در “دفتر تصمیم گیری” دفتر بیضی حضور دارد و 17 دستور اجرایی از جمله یکی برای بازگشت ایالات متحده به توافق نامه آب و هوای پاریس را امضا می کند. همانطور که خودش می خواهد تأکید کند ، اولین فرمان ریاست جمهوری است که توسط بایدن امضا شده استاستفاده اجباری از ماسک صورت در ساختمانهای دولتی و سایتهای فدرال.

رئیس جمهور جو بایدن با اشاره به اینکه نژادپرستی سیستمی هنوز در ایالات متحده وجود دارد ، گفت: “گسترش و استفاده از واکسن Covid بزرگترین چالش لجستیکی آمریکا ، همراه با صرفه جویی در اقتصاد است.” بایدن می گوید: “اما” ما این فرصت را داریم كه همه چیز را تغییر دهیم.

آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل از تصمیم رئیس جمهور آمریکا جو بایدن برای پیوستن دوباره به توافق نامه آب و هوای پاریس تقدیر کرد و از وی دعوت کرد تا یک پیشنهاد بلند پروازانه جدید برای مبارزه با گرم شدن کره زمین ارائه دهد. روزی که رئیس جمهور جدید کاخ سفید روی کار آمد ، گوترش نیز به خودش تبریک گفت بازگشت به تعهد ایالات متحده به سازمان بهداشت جهانی، در وسط بیماری همه گیر Covid-19.

از جمله سایر احکام ریاست جمهوری ، لغو مجوز ساخت خط لوله Keystone ، پایان ممنوعیت مهاجرت از برخی کشورهای مسلمان با اکثریت آرا است لغو بیانیه فوق العاده رئیس جمهور دونالد ترامپ در مورد هدایت منابع به ساخت و ساز روی دیوار در مرز با مکزیک.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *