واکسن مدرن: “ممکن است به مدت 2 سال در برابر ویروس کرونا محافظت کند”. آیفون چراغ سبز می دهد

[ad_1]

انتظار می رود Moderna تا دو سال در برابر ویروس کرونا محافظت کند. این را مدیر عامل تولید کننده دارو بیان کرد ، با این حال مشخص کرد که برای ارزیابی نهایی مدت زمان ، داده های دیگری نیز لازم است.

به گزارش گاردین ، ​​استفان بانزل ، مدیرعامل Moderna گفت: “سناریوی کابوسی که در بهار توسط رسانه ها برای خطر واکسن فقط یک ماهه توصیف شد ، منتفی است.” “تجزیه آنتی بادی های تولید شده توسط واکسن روند بسیار کندی دارد ، بنابراین ما معتقدیم که این محافظت می تواند چندین سال طول بکشد.”

دیروز آژانس داروهای اروپایی (EMA) و کمیسیون اروپا به دنبال تأیید Pfizer-BioNtech در 21 دسامبر ، واکسن شرکت آمریکایی را که “م andثر و ایمن” توصیف شده ، چراغ سبز نشان دادند. در مجموع ، 1.3 میلیون دوز Moderna به صورت هفتگی طی سه ماه آینده به ایتالیا می رسد: 100000 در ژانویه، 600،000 در فوریه و 600،000 در مارس.

این دارو از 18 سالگی قابل استفاده است و در آزمایش حدود 30 هزار نفر کارایی 94.1 را نشان داد. از فناوری نوآورانه پیام رسانی RNA مانند Pfizer استفاده می کند و به دوز دو برابر نیاز دارد. واکسن در دمای استاندارد یخچال بین 2 تا 8 درجه سانتیگراد به مدت 30 روز ثابت باقی می ماند.

امروز چراغ سبز آژانس دارویی ایتالیا (Aifa) برای توزیع واکسن در ایتالیا، اساساً از نظر کارایی (حدود 95٪) و ایمنی با Pfizer قابل مقایسه است. این توسط متخصصان کمیسیون علمی فنی Aifa کشف شد ، جمع آوری شده برای بررسی پرونده مجوز بازاریابی در ایتالیا و تعریف روشهای استفاده در NHS. واکسن Moderna (مانند Pfizer) به دوز تقویت کننده ای نیاز دارد که بعد از 28 روز تجویز می شود.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.