واکسن ، وزارتخانه: با توجه به دوز AstraZeneca ، فراخوان Pfizer-Moderna را به 42 روز افزایش دهید

[ad_1]

CTS توصیه می کند واکسن های m-Rna (Moderna و Pfizer) را تا 42 روز تمدید کنید. این دستورالعمل در پیوست بخشنامه وزارت بهداشت موجود است. این سند توسط مدیرکل پیشگیری جیووانی رتزا امضا شد.

CTS در یادداشت ذکر شده است: “بخش قابل توجهی از افراد واکسینه نشده باقی مانده است ، که به دلیل ویژگی های شخصی یا بیماری های مشترک در معرض خطر بالایی از ایجاد اشکال Covid-19 هستند که کاملاً جدی یا حتی کشنده هستند.” “بر اساس این ملاحظه ، حتی در مقابل مطالعات ثبت نامی که نشان می دهد فاصله بین دوز اول و دوم واکسن های RNA (Pfizer / BioNtech و Moderna) به ترتیب 21 و 28 روز است ، طولانی شدن مصرف.”

کارشناسان کمیته علمی فنی توضیح می دهند که این ملاحظه “در مشاهدات زیر موجه است: تجویز دوز دوم ظرف 42 روز پس از اولین اثر ، اثر پاسخ ایمنی را بی اعتبار نمی کند. اولین استفاده از هر دو واکسن RNA در حال حاضر محافظت موثری در برابر ایجاد آسیب شدید Covid-19 ایجاد می کند در درصد بالایی از موارد (بیش از 80٪) در یک سناریو که هنوز در کشور نیاز به پوشش تعداد زیادی از نهادها در معرض خطر ابتلا به اشکال جدی یا حتی کشنده COVID-19 وجود دارد ، شرایطی بوجود می آید که مناسب است اولویت را به استراتژی های بهداشت عمومی ، که باعث ممکن است در کمترین زمان ممکن خطر هرچه بیشتر افراد را پوشش دهد ».

در مقایسه با واکسن ها ، Pfizer و Astrazeneca: عوارض جانبی و علائم طبق یک مطالعه جدید

آنها سپس اظهار داشتند: “این دیدگاه ممکن است در آینده با تجزیه و تحلیل بیشتر اپیدمیولوژیک پشتیبانی شود: مرگ و میر ناشی از سن ، عفونت های مربوط به سن (داده های فعلی در مورد عفونت های جدید) ، ارزیابی عفونت نیز از نظر داده های شیوع مدل سازی شده است.” سپس CTS در صورت عدم بروز عوارض جانبی پس از اولین تجویز ، در مورد دوز دوم AstraZeneca نظر مثبت داد..

CTS ، در این یادداشت بیان می کند که “بر اساس اطلاعات موجود تاکنون در مورد وقوع ترومبوز در مناطق غیرطبیعی (ترومبوز سینوس وریدی مغز ، ترومبوز پلانشنیک ، ترومبوز شریانی) مرتبط با ترومبوز ، که گزارش شده است فقط بعد از اولین دوز واکسن AstraZeneca ، افرادی که اولین دوز این واکسن را بدون ایجاد این نوع رویداد دریافت کرده اند هیچ منع مصرفی برای دوز دوم همان واکسن ندارند. “

این وضعیت ، به گفته CTS ، “اگر در هفته های آینده شواهد مختلف ، به ویژه از تجزیه و تحلیل مشخصات ایمنی واکسن در افرادی که دوز دوم را در انگلستان دریافت کرده اند ، تجدید نظر شود”.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *