واکسن ، بین Moderna و Pfizer تفاوت و شباهت وجود دارد

[ad_1]

آژانس دارویی ایتالیا (Aifa) به واکسن ضد پوکی Moderna چراغ سبز نشان داده است. بنابراین ، با Pfizer ، دو واکسن در حال حاضر در ایتالیا مجاز است. چه تفاوت و شباهت هایی بین این دو واکسن وجود دارد؟

واکسن ضد کووید ، تشابه بین Moderna و Pfizer

بیایید با آنچه آنها را متحد می کند شروع کنیم. هر دو واکسن از فناوری اطلاعات RNA استفاده می کنند. هر دو شامل دستورالعمل های ژنتیکی برای ساخت یک پروتئین ویروس کرونا است ، یک سنبله که به آن اجازه می دهد تا به سلول هایی که می خواهید پاسخ ایمنی بدن آنها را تحریک کند ، نفوذ کند. هنگامی که به سلول ها تزریق می شود ، واکسن باعث تولید پروتئین هایی می شود که سپس در بدن آزاد می شوند و پاسخ سیستم ایمنی بدن را تحریک می کنند.

تشبیه دیگر دولت است. هر دو واکسن با دو تزریق عضلانی ، در بازو زیر شانه ، در فاصله زمانی مشخص از یکدیگر انجام می شود.

تفاوت بین واکسن ها علیه Covid Moderna و Pfizer

اولین تفاوت بین واکسن های Moderna و Pfizer دمای ذخیره سازی است. واکسن مدرن باید در دمای بین -15 تا -25 درجه نگهداری شود ، اما در صورت عدم باز شدن بین 2+ تا +8 به مدت 30 روز پایدار است. از طرف دیگر ، واکسن Pfizer باید در دمای 70- درجه نگهداری شود.

سن واکسینه شده نیز متفاوت است. Moderna’s از 18 سالگی و نه 16 ساله ذکر شده است ، همانطور که در مورد Pfizer مشاهده می شود

باز هم ، زمان های مختلف مدیریت. اگر در مورد Pfizer هر دو دوز با فاصله 21 روز تلقیح شود ، در مورد واکسن Moderna زمان به 28 روز افزایش می یابد.

مصونیت در واکسن های Moderna و Pfizer ، چه چیزی تغییر می کند

مدت زمان لازم برای دستیابی به ایمنی برای واکسن Moderna کمی بیشتر است: این دارو به جای واکسن مانند Pfizer ، 2 هفته پس از تجویز دوم شروع می شود.

تفاوت در مدت زمان مصونیت هنوز مشخص نیست. طبق گفته استفان بانسل ، مدیر عامل شرکت آمریکایی ، واکسن Moderna باید تا دو سال در برابر ویروس کرونا محافظت کند. در حالی که محافظت ارائه شده توسط واکسن Pfizer باید حداقل 9-12 ماه باشد. با این حال ، هر دو داده باید تأیید شوند.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *