میراث هویت سیسیلی ، وارد سگ Cirneco dell’Etna شد

[ad_1]

Cirneco dell’Etna، نژادی بدوی از سگ ها که هزاران سال در جزیره ما حضور داشت ، به بخشی از Reis تبدیل شد ، ثبتی که میراث ناملموس سیسیل را جمع آوری می کند. این تصمیم توسط کمیته ارزیابی که توسط آلبرتو سامونا ، مشاور میراث فرهنگی و هویت سیسیلی ، در مرکز کاتالوگ منطقه ای به کارگردانی لورا کاپوجی تشکیل شد ، تصمیم گرفت.

Cirneco dell’Etna یک نژاد محلی است که شواهد زیادی از دوران باستان برای آن وجود دارد. Cirneco با تصویری شبیه به تصاویر مصری از خدای آنوبیس ، در سکه ها ، مجسمه ها ، نقاشی ها ، موزاییک ها و متون ادبی نشان داده می شود که شخصیت سیسیلی او را تأیید می کند. رئیس منطقه ، نلو موسومچی و سامونا ، از این شناخت بسیار خوشحال هستند.

کمیسیون همچنین خواستار به رسمیت شناختن میراث ناملموس برخی از اعیاد مذهبی و آداب و رسوم در سیسیل شد که در کتاب جشن ها ، جشنواره ها و آیین ها ثبت شده است. در این میان ، “W lu Patri di la Pruvudienzia” ، جشن مقدس ژوزف ، که در Rocapalumba ، شهری در استان پالرمو برگزار می شود ، و بخشی از چرخه جشن های سنتی اختصاص داده شده به پدر عیسی است. ویژگی او با سنت جوزف در ارتباط است ، “منصوب” پدر مشیت.

میراث ناملموس Serinnifalco’s Good Friday Scinnenza ، مرتبط با آداب جمعه خوب ، که آیین ها و حرکات خاصی را ارائه می دهد ، نمونه هایی از نمایش شور ، همانطور که در متون مقدس مسیحیان باستان (عهد جدید) و A Festa i Maju شرح داده شده است. آیینی که روز حامی سنت سن سباستینو دا ملیلا را جشن می گیرد.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.