منطقه “حشرات شاهزاده” مجموعه حشره شناسی Raniero Alliata di Pietratagliata را منتشر می کند

[ad_1]

تحقیق در مورد حشرات توسط یک دانشمند پرشور مانند Raniero Aliata di Pietraliata به اثری در دسترس همه تبدیل شده است. این جلد به تازگی توسط مرکز منطقه ای موجودی ، فهرست نویسی و اسناد منطقه سیسیلی (CRICD) منتشر شده است. “اشتباهات شاهزاده. مجموعه حشره شناسی Raniero Alliata di Pietratagliata “ سرپرستی فابیو لو ولوو

این حجم ، که بیش از پنجاه سال تحقیق درباره حشرات را جمع آوری می کند ، به افتخار کار تحقیقاتی و حافظه دانشمند بزرگ سیسیلی می پردازد و با یک قطعه مهم مجموعه ارزشمند شاهزاده را که در سال 1986 از منطقه سیسیلی به دست آورد ، بیش از بیست سال در موزه منطقه ای Palazzo D’Aumale در Terasini ، جایی که موضوع فهرست نویسی علمی بوده است. یک مجموعه بسیار مهم که امروزه به عنوان شاهدی ارزشمند برای استفاده از جامعه علمی باقی مانده است ، اما نه تنها: در فهرست طبقه بندی مجموعه ، در واقع در بین 2975 گونه ، آنهایی که می توانند به گزارش های جدیدی از حضور در سیسیل تبدیل شوند ، شناسایی می شوند.

شهرت رانیرو ، که با کمک یک دستیار مشتاق ، حشرات ناشناخته را کشف کرد ، حتی در “مقبره” خود ، ویلا از طریق Serradifalco در پالرمو ، قفل شده بود ، به محافل علمی و علمی رسید ، که پس از جنگ جهانی دوم آنها به یک استاد در دانشگاه پالرمو. در واقع ، او ترجیح داد تحقیقات خود را در محوطه محاصره ویلا در پالرمو و دور از چشم کنجکاو انجام دهد. یک فرد عجیب و غریب و پیچیده که در حوزه های معنوی و هنری نیز از علایق خود بیرون می آید.

آلبرتو سامونا ، مشاور میراث فرهنگی و هویت سیسیلی گفت: “این نشریه که دارای ارزش و لذت زیادی است ، دارای ارزش مضاعفی است: هر نتیجه فعالیت برجسته علمی را که باعث متبلور شدن تنوع حشرات در منطقه می شود ، در دسترس قرار می دهد.” اشراف سیسیلی که اطلاعات کمی در مورد او شناخته شده است ، دقیقاً به دلیل عدم تمایل او برای برخورد با دنیای خارج. این جلد همچنین ادای احترام مهمی به مردی است که با کار خود به افزایش اهمیت سرزمین ما در زمینه علمی بین المللی کمک کرده است. بهبود فعالیت نبوغ سیسیلی – کمیسر Samonà را اضافه می کند – که هدف آن بازیابی خاطره زنان و مردان هنری و علمی است که به مرور نام سیسیل را گرامی داشته و حافظه آنها از بین می رود. فعالیتی که دولت موسومچی به طور مداوم درگیر آن است ، همانطور که “شبکه موزه های خانه” سیسیلیایی های مشهور نشان داد ، که در هفته های اخیر توسط شورای منطقه ای راه اندازی شده است.

“رانیرو – نتیجه گیری می کند آلبرتو سامونا – به لطف رمان تاریخی جادوگر شاهزاده اثر Bent Parodi di Belsito ، نوری که شایسته آن بود ، داشت ، که سی سال آخر این مرد را خارج از قوانین می گوید ، که یک ماجراجویی خارق العاده را در شرکت تنهایی و دنیای درونی خودش زندگی می کرد مکانی بسیار چشمگیر مانند ویلا آلیاتا دی پیتراتاگلیاتا ، که برای دهه ها در فراموشی باقی مانده بود ، توسط بتن ساختمانهای اطراف دفن و توسط مبلمان گرانبهاش غارت شد. به همین دلیل این کتاب احساس تولد دوباره را به نام فرهنگ ، هنر و تاریخ ما ارائه می دهد. “

گیدو ماپلی ، همراه با فابیو لو والوو ، كه طراحی عالی گرافیك و مراقبت های سرمقاله را مدیون او هستیم ، روی این كتاب كار كرد. در میان این تصاویر ، عکسهای ملو مینلا از پرتره های شاهزاده و همسرش هلگا یوهانسن در ویلا آلیاتا برجسته است.

این انتشار را می توان مستقیماً در CRICD یا در مرکز اطلاعات میراث فرهنگی Piazza Amendola که اخیراً افتتاح شده است ، 16 در پالرمو خریداری کرد.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.