مقررات جدید Dpcm از 16 ژانویه و جمعه: 12 منطقه پر خطر ، نیمی از ایتالیا قرمز و نارنجی

[ad_1]

روز تعیین کننده Dpcm جدید امروز است. با شبح بحران دولت ، وزیر بهداشت روبرتو اسپرانزا امروز در پارلمان است تا گزارش اقدامات برنامه ریزی شده را ارائه دهد در فرمان بعدی نخست وزیر.

در عصر ، یک شورای وزیران برای نهایی کردن مقررات برگزار می شود که قرار است از 16 ژانویه و پس از انقضا Dpcm فعلی اجرا شود. گام نهایی فردا ، پنجشنبه (14 ژانویه) با نشست بین وزیر امور منطقه ای ، فرانچسکو بوکا ، مناطق ، آنچی و UPI برای بررسی اقدامات انجام خواهد شد. با این حال ، گیاه قبلاً تعریف شده است.

نوارها

حداقل نیمی از ایتالیا در نارنجی و بعضی از آنها شاید در آخر هفته به رنگ قرمز درآید. و قرمز نیز می تواند بخشی از سیسیل یا برخی از شهرداری ها پس از اقدامات دولت باشد. دستورات وزیر بهداشت روبرتو اسپرانزا با طبقه بندی جدید مناطق توسط گروه های خطر روز جمعه می رسد. طبق آخرین مشاهدات اتاق کنترل – که امروز توسط اسپرانزا در پیام های خود به اتاق گزارش شده است – “12 منطقه و استان های خودمختار در معرض خطر بالایی قرار دارند، 8 ریسک متوسط ​​دارند که از این تعداد 2 ریسک بالا و فقط یک منطقه کم خطر است “.

اسپرانزا گفت: “در سطح ملی ، نرخ اشتغال در مراقبت های ویژه بیش از آستانه بحرانی 30٪ است و یک تغییر شدید در شاخص خطر نسبت داده شده به مناطق وجود دارد.”

تأییدها

Dpcm برخی اقدامات برنامه ریزی شده در طول کریسمس را تأیید می کند. تأیید ممنوعیت حرکت بین مناطق ، حتی مناطق زرد و منع رفت و آمد از ساعت 22:00 تا 5:00 وجود دارد. باز کردن رستوران ها تا ساعت 18:00 مجاز است. در مناطق زرد ، قانونی که یک بار در روز اجازه می دهد نیز باقی است. حداکثر دو نفر برای ملاقات با اقوام و دوستان.

نلو موسومچی و روگرو رزا

اخبار

Dpcm منع فروش میله ها را از ساعت 18:00 به منظور جلوگیری از تجمع و به ویژه تداخل در شاخص های خطر برای تسهیل ورود به منطقه نارنجی مناطق با خطر بالا ، منع می کند. از جمله ویژگی های جدید پایین آمدن آستانه RT است: با 1 به طور خودکار به منطقه نارنجی تغییر می کنید ، با 1.25 به منطقه قرمز. تغییراتی که نیمی از ایتالیا را به نارنجی و بخشی را به قرمز تبدیل می کند: تا به امروز 12 منطقه و استان خودمختار در این وضعیت قرار دارند که در وهله اول لومباردی و امیلیا رومانیا قرار دارند.

dpcm جدید همچنین افتتاح موزه ها را در مناطقی در منطقه زرد پیش بینی می کند.

شرایط اضطراری

اخبار دیگر ممکن است ناشی از تمدید وضعیت اضطراری باشد که مهلت آن می تواند به 30 آوریل موکول شود. برای تمدید ، اما تا 31 ژوئیه ، دیروز فشار متخصصان کمیته علمی و فنی ، که همچنین به مسابقات جهانی اسکی در کورتینا “بله” گفتند ، تا زمانی که پشت درهای بسته باشد و “نگرانی بزرگ” را برای احتمال باز شدن اسکی ابراز داشتند. 18 ژانویه ، همچنین با توجه به این واقعیت که بسیاری از مناطق محل استقرار امکانات ، از لومباردی تا ونتو تا استان بولزانو ، مناطقی هستند که همه گیری بیشترین تأثیر را دارد.

وزیر

“در سطح ملی ، نرخ اشتغال در مراقبت های ویژه در حال بازگشت است که بیش از آستانه 30٪ تعیین شده است و یک تغییر شدید در شاخص خطر نسبت داده شده به مناطق وجود دارد: 12 منطقه و استان های خودمختار در معرض خطر بالایی قرار دارند، 8 نفر در معرض خطر متوسط ​​قرار دارند ، 2 مورد از آنها در معرض خطر بالایی قرار دارند و فقط یک منطقه در معرض خطر کم است “، وزیر اسپرانزا در اطلاعات به اتاق تأکید کرد. به گفته اسپرانزا ، تمدید وضعیت اضطراری تا 30 آوریل امری اجتناب ناپذیر است و قصد دولت این است که در dpcm جدید دستورالعمل را وارد کنید تا بتوانید حداکثر 2 نفر را که در خانه زندگی نمی کنند قبول کنید ، همانطور که در تعطیلات کریسمس اتفاق افتاده است.

علاوه بر مناطق قرمز ، نارنجی و زرد “جورنو – اسپرانزا را تأیید کرد. در نظر دارد که یک منطقه چهارم ، سفید ، فقط با فرکانس کمتر از 50 مورد در هر 100 هزار نفر و Rt زیر 1” داشته باشد ، بدون این که به اندازه گیری ماسک های فاصله بیندیشد. وزیر اظهار داشت: “با منطقه سفید ، جاده جدیدی مشخص شده است.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *