ماه کامل گرگ ، امشب نمایش ماه کامل: افسانه ها و تأثیر واقعی در زندگی بشر

[ad_1]

ماه کامل گرگ امشب دوباره در آسمان می درخشد. در ساعت 20.16 قابل مشاهده خواهد بود و دومین ماه کامل در زمستان است. به دلیل بسته های گرگ هایی که در زمستان سرد در ماه کامل زوزه می کشند ، از بومیان آمریکا نام گرفته است ، هنگامی که طول خورشید و ماه 180 درجه باشد ، از نظر نجومی کامل است.

پدیده ای نجومی که افسانه ها و پیشنهادهایی را به همراه دارد: از بیداری گرگینه ها گرفته تا افزایش ولادت ها. قرن هاست که ماه بخاطر تغییرات ناگهانی خلق و خو ، تصادفات یا بلایای طبیعی ما مقصر شناخته می شود. اما یک مطالعه جدید نشان می دهد که این ماهواره بر زندگی انسان تأثیر می گذارد: خواب.

در حقیقت ، در روزهای منتهی به ماه کامل مشاهده می شود که افراد تمایل دارند دیرتر بخوابند و کمتر بخوابند. و این
خواه در شهر زندگی کنید یا در حومه شهر. این طبق تحقیقی از دانشگاه های واشنگتن ، ییل و کوئیلمز در آرژانتین است که در مجله Science Advances منتشر شده است. روندی که به نظر می رسد نشان می دهد ریتم شبانه روزی انسان به نوعی با مراحل چرخه ماه هماهنگ است.

خواب کامل در طول چرخه ماه بین 46 تا 58 دقیقه و زمان خواب حدود 30 دقیقه متفاوت است. 3-5 شب قبل از ماه کامل زمانی است که دیرتر به رختخواب می روید و کمتر می خوابید. نتیجه ای با استفاده از مانیتورهای مچ دست در آرژانتین ، در شهر و جامعه محلی توبا کوم و نزدیک سیاتل ، بر روی 464 دانشجوی دانشگاه ظاهر شده است.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *