ماموریت WHO در چین ، کارشناسان از بازار حیوانات در ووهان بازدید می کنند

[ad_1]

تیم متخصصانی که WHO برای بررسی منشا همه گیری Covid-19 به ووهان اعزام کرده اند امروز رفت در بازار حیوانات زنده ، جایی که تصور می شود ویروس از حیوان به انسان منتقل شده است. متخصصان با همراهی نیروهای امنیتی که خبرنگاران را برای مداخله اعزام کردند وارد مجتمع شدند که یک سال تعطیل بود.

این سومین روز مأموریت WHO است که تقویم آن مات باقی مانده است. معدود منابع اطلاعاتی در این باره اطلاعیه های مطبوعاتی WHO و پیام های نوشته شده توسط اعضای تیم در شبکه های اجتماعی است که پنجشنبه گذشته قرنطینه خود را به پایان رسانده و س questionsالات روزنامه نگاران را حتی به دلیل فورس ماژور تکذیب می کنند.

بر رسانه های چینی فضای بسیار کمی را به حضور کارشناسان سازمان ملل و پکن اختصاص می دهند سعی کنید تا آنجا که ممکن است دامنه مأموریت را به حداقل برسانید. ژائو لیجیانگ سخنگوی وزارت امور خارجه روز جمعه گفت: “این تحقیق نیست.” گلوبال تایمز ، ارگان انگلیسی زبان حزب کمونیست ، به نقل از “تحقیقات بعدی” اظهار داشت که بازار در ابتدای سرایت نیست.

WHO پیش از این انتظارات در مورد یافتن عناصر حیاتی در ریشه همه گیر را که جهان را شوکه کرده و ضربه سختی به اقتصاد جهانی وارد کرده است ، سرد کرده است. در حقیقت ، با توجه به اراده قاطع پکن برای ادامه روایت پیروزمندانه ، با کشته شدن رسمی 4636 مرگ و حتی 90 هزار نفر ، و انکار مسئولیت ها یا کوتاهی های احتمالی ، جمع آوری عناصر بسیار مهم برای کارشناسان دشوار به نظر می رسد.

روز دوم مأموریت در واقع تحت لوای تبلیغات برگزار شد. پس از بازدید از اولین بیمارستان کوید در ووهان ، که هیئت WHO در مورد آن بسیار کم گفت ، کارشناسان بین المللی به این نمایشگاه آورده شدند ، که با آن حزب کمونیست به پرسنل بهداشتی چین که با ویروس مبارزه می کنند ادای احترام کرد. ده ها مانکن لباس مخصوص پرستاران و دریایی از پرچم های قرمز از بازدید کنندگان استقبال کردند. پرتره های عظیم رئیس جمهور شی جین پینگ سالن ها را تحت سلطه خود درآورد ، در حالی که تابلوهای کوچکتر یاد و خاطره پزشکان و پرستاران کشته شده توسط ویروس کرونا را گرامی داشتند. گاهشماری مراحل مبارزه Xi علیه همه گیر را ردیابی می کند. تخت های آهنی یادآور بیمارستان های صحرایی بود که در چند روز ساخته شده بود تا هزاران بیمار را در خود جای دهد و فشارهای مراکز درمانی را از بین ببرد. هنگامی که آنها نمایشگاه را ترک کردند ، محققان WHO اظهاراتی در مطبوعات ارائه ندادند.

درباره مراحل بعدی مأموریت اطلاعات زیادی در دست نیست. مایکل رایان ، مدیر عملیات اضطراری سازمان بهداشت جهانی ، جمعه گذشته در جلسات با خبرنگاران مبهم بود و خود را به صحبت در مورد “یک برنامه بسیار بسیار طاقت فرسا” محدود کرد. تنها نکته مطمئن این است که یکی از مراحل بعدی موسسه ویروس شناسی در ووهان است که طبق گفته دولت قبلی ایالات متحده ، ویروس پس از یک حادثه از آن بوجود آمده است ، که پکن به شدت آن را انکار می کند.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *