مافیا: سو misاستفاده از تحقیقات قتل عام آملیو ، تحقیقات بایگانی قاضی در مورد دو دادستان سابق

[ad_1]

تحقیقات توسط دادستانی در مسینا آغاز شد سو misاستفاده از تحقیقات در مورد کشتار ویا آملیو با هزینه دادستان های سابق کارملو پترالیا و آناماریا پالما. این دو قاضی بخشی از گروهی بودند که تحقیقات در مورد حمله را که منجر به جان قاضی پائولو بورسلینو و مأموران اسکورت می شد ، هماهنگ می کردند. هر دو به جرم مشارکت در افترا ، که بدلیل مزیت Cosa Nostra تشدید شد ، مورد چالش قرار گرفتند.

دادستان در مسینا با انگیزه دقیق درخواست خاتمه دادرسی را داد. وکلای افرادی که از این جنایت آزرده شده اند با این درخواست مخالفت کردند. دادستان تحقیق از مسینا جلسه ای را ترتیب داده است كه طی آن دادستان و دفاعیه كه با این پرونده مخالفت كردند ، خواسته های آنها را اثبات كردند. امروز تشکیل پرونده ، که تحقیقات را مختومه می کند. دلایل تصمیم گیری هنوز مشخص نیست.

آناماریا پالما در حال حاضر دادستان کل پالرمو استدر حالی که پترالیا ، که به عنوان دستیار دادستان در کاتانیا فعالیت می کرد ، از ماه نوامبر بازنشسته شده است. طبق قانون ، دادستان مسینا ، به رهبری مائوریتزیو دو لوسیا ، صلاحیت تحقیق در مورد قضات اتنا را دارد. در کیفرخواست ، در رقابت با سه افسر پلیس که هنوز در کالتانیستا محاکمه می شوند – ماریو بو ، فابریزیو ماتئی و میشل ریباودو – دو دادستان با طرح سه توبه دروغین ، از جمله وینوزو وینچنزو ، تحقیقات در مورد قتل عام د آملیو را رد می کنند و آنها پیشنهاد می کنند افرادی را که در این حمله نقش نداشته اند سرزنش کنند. حقیقت نادرستی که قضات سالها به آن اعتقاد داشتند ، برای هفت نفر به مجازات ابد محکوم شد: کوزیمو ورننگو ، گائتانو لا ماتینا ، گائتانو مورانا ، گائتانو اسکوتو ، جوزپه اورسو و ناتاله گامبینو.

این هفت نفر ، که اکنون از این جنایت آزرده شده اند ، با درخواست عزل توسط دادستان ها مخالفت کردند. در پالما و پتراليا ، علاوه بر شرايط وخيم تري كه او از كوزا نوسترا طرفدار داشت ، اختلاف نظري نيز وجود داشت كه از آن روي بدنامي بيش از 20 سال به دنبال داشت. دادستانی مسینا تحقیقات را از نظر همکاران نیسن آغاز کرده است ، که یک سال پیش حکم دادگاه منطقه بورسلینو را به سرویس تحقیقات شهر ارسال کرده است.

اتهامات دروغین توابین ، که سالها در برابر چندین دادگاه مقاومت کرده اند ، با افشاگری دستیار دادگستری گاسپار اسپاتوتزا برطرف شد. پس از توبه رئیس سابق برانکاو ، که خود را به قتل عام متهم کرد و پویایی واقعی آن را بازیابی کرد ، هفت محکوم به ناحق از زندان آزاد شدند.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *