طرح همه گیر جدید: “ابتدا با کسانی که بیشترین سود را دارند ، تهیه دارو و واکسن درمان کنید”

[ad_1]

انتخاب کنید که چه کسی را معالجه کنید در صورت کمبود منابع ، بیمارانی را که می توانند از مزایای درمانی بیشتری بهره مند شوند مورد حمایت قرار می دهند. قادر به اطمینان از یک پاسخ سریع ، با یک سیستم قادر به بسیج در یک زمان کوتاه مکان در مراقبت های ویژه و تولید دستگاه های محافظ شرط بندی سهام دارو، واکسن و ادامه تحصیل پزشکی.

پیش نویس جدید آماده است طرح پاندمی 2021-23 ، که پس از بحث و جدال در مورد عدم تمدید آن از سال 2006 تا به امروز ، اکنون به نسخه ای می رسد که از ارزش همه گیر Covid-19 درسی ارزشمند می گیرد.

این پروژه که توسط بخش پیشگیری وزارت بهداشت تهیه شده است ، به مناطق ارائه می شود و مجموعه ای از اقدامات برای مقابله با همه گیرهای احتمالی آینده را بیان می کند. اما اشاره به جنبه اخلاقی بلافاصله وارد بحث شد. “خوب فقط یک پروژه غیر رسمی با سهامداران به اشتراک گذاشته شده و برای جمع آوری اطلاعات و تغییر طراحی شده است “، ما از منابع وزارت بهداشت یاد می گیریم.

مسئله داغ و حساس به اخلاق از این قرار است انتخاب اینکه چه کسی درمان شود. این مقاله بیان می دارد که متخصصان مراقبت های بهداشتی همیشه موظف به ارائه بهترین ، مناسب ترین و معقولانه ترین مراقبت های ممکن هستند. با این وجود ، وقتی کمبود منابع را بیش از حد مورد نیاز کم می کند ، اصول اخلاقی ممکن است تخصیص منابع کمیاب را برای تأمین درمان لازم ، ترجیحاً برای آن دسته از بیمارانی که به احتمال زیاد بهره مند می شوند ، فراهم کند. “

اظهار نظر فوری از طریق Fb ، رهبر ایو ماتئو رنزی: “برنامه ملی همه گیر ارائه شده است. او می گوید:” اگر منابع کمی باشد ، شما باید انتخاب کنید که چه کسی را درمان کند. ” من ایده ساده تری دارم اگر منابع کمی باشد ، ما MES را می گیریم. آیا اینقدر می خواهید بدانید؟ “

با این حال ، در 140 صفحه ، اول از همه ، پروژه استراتژی های عملیاتی برای اجرا مشخص شده است: اطمینان از ماسک و وسایل محافظ ، انجام تمرینات ، اما همچنین توسعه زنجیره فرماندهی (چه کسی چه کاری انجام می دهد) و ارائه سیستم عامل توسعه سریع داروهای ضد ویروس آنفلوانزا و واکسن های همه گیر علیه ویروس های آنفلوانزای مرغی که نشان داده شده است به انسان منتقل می شود.

علاوه بر این ، اقدامات پیشگیری و كنترل ، و همچنین اقدامات برای نظارت بر اجرای خود برنامه پیش بینی شده است. همچنین اطمینان از در دسترس بودن آن بسیار مهم است تأمین سالانه واکسن ها در برابر آنفلوانزای فصلی از منابع ملی یا بین المللی و داشتن و نگهداری ذخیره ملی / منطقه ای داروهای ضد ویروسی در مرحله بین همه گیر ، تعیین روش های دسترسی به ذخایر.

بنابراین ، با اشاره به برنامه های منطقه ای ، پیش نویس تأکید می کند که “آنها باید 120 روز پس از تصویب برنامه ملی اجرا شوند و هر سال وضعیت اجرا آماده شود”.

در برنامه همچنین برای نقش ارتباطات مناسب که در برابر اخبار جعلی ضروری است ، قرار دهید. علاوه بر این ، “و این در مورد آماده سازی برای همه حوادث همه گیر است – به وزارت هشدار می دهد – لازم است که به طور مداوم به کارمندان بهداشت آموزش داده شود تا عفونت های تنفسی و دیگران را کنترل کنند.”

به طور خلاصه ، کووید ، متأسفانه ، استراتژی آینده را آموزش می دهد و پیشنهاد می کند: همه گیری SARS-CoV-2 / COVID-19 ، در این سند ، “غیر قابل پیش بینی بودن این پدیده ها را تأیید می کند و ما باید برای اجرای تمام اقدامات برای محدود کردن آنها کاملا آماده باشیم. سطح محلی ، ملی و جهانی “.

به همین دلیل ، وجود “سیستم های آماده سازی مبتنی بر برخی از عناصر مشترک برای اطمینان از حضور گسترده در کشور و سایر مواردی که انعطاف پذیری بیشتری برای مدل سازی با توجه به مشخصات بیماری زایی ممکن است داشته باشد” ضروری است. . سندی که پس از جنجال در ماه های اخیر پیرامون از سر نگرفتن طرح همه گیر خود به وجود آمده است.

و حتی پس از تحقیق توسط دادستانی برگامو به دنبال برخی نامه های الکترونیکی که از آنها سعی در تغییر تاریخ برنامه 2006 بود تا آن را به عنوان نسخه به روز شده ارائه دهد. در مرکز درگیری رانیری گرا ، رئیس پیشین پیشگیری در وزارت بهداشت و معاون فعلی سازمان بهداشت جهانی (WHO) و فرانچسکو زامبون ، محقق WHO است که وی را متهم می کند که از او خواسته است “طرح همه گیری” را جعل کند. .

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *