صد سال Sciascia ، یک ماراتن آنلاین و هدایای تلویزیونی

[ad_1]

بیش از صد صدای عالی را به خاطر می سپارد صد سال از تولد لئوناردو اسکیاسیا از فردا با ابتکار “راه نویسندگان” از طریق کانال های آنلاین آغاز می شود. “Sciascia Marathon” ، که از 10 صبح در فیس بوک ، یوتیوب و وب سایت شامل خواهد شد www.stradadegliscrittori.it بیش از صد شخصیت ، از جمله نویسندگان ، روزنامه نگاران ، کارگردانان ، بازیگران ، سیاستمداران ، هنرمندان ، اساتید دانشگاه ، وکلا و فلاسفه. همه چیز برای گفتن ، حتی در روز شنبه 9 و یکشنبه 10 ژانویه ، Sciascia آنها ، که هر کدام حکایتی ، تأمل انتقادی را برانگیخته ، یک صفحه به مدت سه دقیقه.

برنامه ماراتن

مقدمه Felice Cavalaro ، مدیر Strada ، و افتتاح شده توسط پائولو میئلی ، Ferruccio De Bortoli ، Marco Damilano ، Marcello Sorgi ، Francesco Merlot ، Pigi Batista ، Marco Tarquinio و بسیاری دیگر از ستون نویسان ، ماراتن با Stefania Auci ادامه خواهد داشت. ولترونی ، ویتوریو ساگاربی ، جوزپینا تورروسا ، نادیا ترانووا ، چای رانو ، کاتنا فیورلو ، سیلوانا گراسو ، ماتئو کلورا ، گائتانو ساواتری و ده ها نویسنده.

در این ابتکار اساتید ، وکلا ، نمایندگان دنیای فرهنگ و سرگرمی ، شخصیت های بی شماری از دنیای سیاست و روزنامه نگاری از جمله لینو مورگانته ، مارکو رومانو ، آنتونلو پیرانئو ، فرانکو نوچیو ، انریکو دل مرکاتو ، اگدیو تررانا ، الویرا ترنووا حضور خواهند داشت. ، لیدیا تیلوتا ، فیلیپو د آرپا.

همچنین با Racalmuto ، خانه ای که نویسنده در آن با عمه ها ، همسران و دختران در آن زندگی می کرده است ، ایالت Contrada Noce ، بنیاد Sciascia و ارتباطات هنری برقرار خواهد شد.

مستقیماً از Casa Sciascia

ساعت 18.00 فردا پخش مستقیم از Casa Sciascia وجود دارد. نویسنده ، Maurizio de Giovanni در مورد Felice Cavalaro ، Pipo Di Falco ، Salvatore Picone ، Gigi Restivo و دیگر شاهدان ملاقات Sciascia با Gaetano Savateri بصورت آنلاین صحبت خواهد کرد.

کمان بهشت

اما این ادای احترام در تلویزیون نیز وجود خواهد داشت ، جایی که وی به عنوان راوی قادر به پیش بینی منطق بی امان جنایت به عنوان یک روشنفکر آگاه با عدالت عمیق تر نسبت به هرگونه ریاکاری قدرت خواهد بود. و شاید اولین نفری باشد که می گوید مافیا چگونه بوده است. اما همچنین یک سیاستمدار سرسخت و ناجور ، مصمم است که شخصاً خود را متعهد به روشن کردن توطئه های سیاه تاریخ کند. همه اینها لئوناردو اسکیاسیا بود که رائی فردا برای تعمیق شکل و کار نویسنده ، متولد راکالموتو ، در استان آگریجنتو ، برنامه ویژه ای را در شبکه ها و روزنامه ها به او اختصاص می دهد.

ادای احترام فردا در Rai Storia با “روز و تاریخ” ، پخش شده در 00.10 و تکرار در 8.30 ، 11.30 ، 14.00 ، 20.10 ، که میزبان تفسیر ماریو سچی ، مدیر Agi و ستون نویس هفته است. از 6.45 به بعد Rai1 همچنین UnoMattina محلی را به یاد نویسنده بزرگ تقدیم می کند. بعد از ظهر ساعت 14:00 Rai Movie فیلم “اجساد عالی” را ساخته فرانچسکو روزی بر اساس رمان “زمینه” سیاسیاسیا با بازی لینو ونتورا ، ماکس فون سیدوو و فرناندو ری ارائه می دهد. این فیلم – دو دیوید ، یک گلدن گلوب و یک گلدن گرول در سال 1976 – شرح تحقیقات کمیسار روگاس است ، که در حال تحقیق در مورد قاتلی است که قوه قضاییه را در حوزه دید خود دارد. ساعت 16.00 Paradise Story دوباره پرتره خود را در “لوح. اگر حافظه آینده داشته باشد ، لئوناردو Sciascia ». این ویژه نامه زندگی و افکار او را از سالهای فاشیسم تا دوران پس از جنگ ، از اولین رمانهای درباره مافیای ایتالیا ، تا نسخه های خورنده و ناجور Corriere ، تا جنجال های ضد مافیایی و جنگهای بزرگ فکری برای عدالت دنبال می کند.

ادای احترام به Rai Cultura ، شنبه ، 9 ژانویه ساعت 21.10 با فیلم الیو پتری با جیان ماریا ولونته “بر روی هر یک از خود” ، با الهام از رمانی به همین نام توسط Sciascia ، پایان می یابد.

Tgr سیسیل

برای اطلاع ، همه روزنامه های Rai محلی را برای سالگرد خود اختصاص می دهند ، و به ویژه Tgr Sicilia ، پس از پخش اولین گزارش در روز دوشنبه ، 4 ژانویه ، در شماره های فردا با مصاحبه با برادرزاده خود از Sciascia یاد می کند.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.