شراب سیسیلی و همه گیر و بحران در برابر موج شوک مقاومت می کند: در سال 2020 فقط 5٪ بطری کمتر تولید می کنند

[ad_1]

در طول سال با پاندمی، شراب سیسیلی، در مقایسه با مناطق دیگر ، در برابر موج شوک مقاومت می کند کووید -19، پایان سال 2020 با اندکی کاهش 5 درصدی در تولید شراب Doc Sicilia (90،594،310 بطری در مقابل 95،640،634 بطری سال قبل تولید شده).

پایداری ، گردشگری شراب ، دیجیتال ، بازارهای خارجی و آموزش اهداف آینده آسووینی سیسیلیا است. این انجمن که بیش از 90 تولیدکننده سیسیلی را گرد هم آورده است ، بر اهداف استراتژیک و اولویت دار متمرکز است که در یک سناریو آینده که انگیزه و قدرت جدیدی به بخش شراب نمایندگی سیسیلی ارائه می دهد ، مورد توجه قرار می گیرد.

در همین حال ، جلسه با “سیسیل و پریموربنابراین Assovini Sicilia در حال آماده سازی برای مقابله با چالش های جدید ، تقویت هویت و نام تجاری انجمن از طریق مشخصات و سابقه کارآفرینی کارخانه های شراب سازی مرتبط با افراد است که با یک چشم انداز مشترک مرتبط است.

در این محتوا ، به نظر می رسد برای بهبود گردشگری شراب سیسیلی استراتژیک باشد ، و در ابعاد مختلفی که تولید شراب را احاطه کرده اند – از بازدید و چشیدن ، اقامت ، پیاده روی شراب ، پیک نیک بین خطوط ، کلاسهای آشپزی به طور خلاصه ، گردشگری شراب در حال تبدیل شدن به یک رونق است. لورن برنارد دو لا گاتینو ، رئیس Assovini Sicilia گفت: “سیسیل همه چیز را دارد تا یک دره بزرگ ناپا شود.”

اگر تا همین اواخر گردشگری شراب فقط به چشیدن مزه محدود بود ، امروز ما در حال تلاش برای یک چیز متنوع و پیچیده تر هستیم. مهمان نوازی یک روش جامع برای تبلیغ شراب در سیسیل ، از کارخانه های شراب سازی کوچک تا بزرگ است ، زیرا گردشگری شراب ترکیبی از قلمرو ، شراب ، طبیعت ، غذا ، استراحت ، نشست است. Assovini Sicilia ، قصد دارد از مهمان نوازی اعضای ما و گردشگری شراب به عنوان یک استراتژی برای افشای قلمرو ، اعضای ما ، فرهنگ مواد غذایی ، منابع ما پشتیبانی کند. “

در آینده ، Assovini Sicilia تمرکز زیادی بر پایداری ، ارزش و هدف دارد ، که انجمن شراب کاران سیسیلی از طریق بنیاد SOStain Sicilia ، که توسط Assovini Sicilia همراه با Consorzio di Tutela Vini Doc Sicilia و به ریاست Alberto Pocket تأسیس شده است ، به این مهم دست می یابد. SOStain یک برنامه پایداری انگور سیسیلی است که برای تأیید پایداری بخش شراب منطقه ای از طریق شاخص های دقیق که به شرکت ها اجازه می دهد سطح پایداری خود را اندازه گیری کنند و در نتیجه تأثیر آنها را بر اکوسیستم کاهش دهند ، ارتقا یافته است.

آلبرتو تاسکا ، رئیس SOStain گفت: “پس از 12 سال فعالیت در محل ، ما اکنون وارد مرحله دوم عملیاتی شده ایم تا آموزش و کمک مداوم فنی را برای شرکت هایی که می خواهند اندازه گیری ، اجرای مقررات و گواهی دریافت مارک را داشته باشند ، تضمین کنیم. “SOStain”

ضروری است که این پیام به شرکت ها و مصرف کنندگان برسد: SOStain یک برنامه صدور گواهینامه ساده نیست. این فرایندی است که هدف آن بهبود مستمر سطح پایداری ، بالا بردن سطح هر ساله و آوردن منافع مشترک برای کل بخش شراب منطقه ای و سلامت منطقه ای است که ما در آن کار می کنیم. “

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *