سال 2020 گرمترین سال تاکنون بوده است

[ad_1]

2020 همراه با 2016 گرمترین سال جهان بود: سرویس کوپرنیک اروپا آن را “تأیید” کرد ، با یادآوری اینکه این رکورد در پایان یک دهه دما ثبت شد که گرم شدن کره زمین را برجسته می کرد.

طبق گزارش سرویس تغییر اقلیم اروپا (C3S) در کوپرنیک ، در سال گذشته ، میانگین دما در مقایسه با دوره پیش از صنعتی 1.25 درجه سانتیگراد افزایش یافته است.

اما سال 2016 با یک قسمت قوی از ال نینو همراه بود: در طول ال نینو – یک پدیده اقیانوس طبیعی که با یک دوره آماری متغیر بین 2 تا 7 سال اتفاق می افتد – آب های گرم سطح در اقیانوس آرام گرمسیری می تواند درجه حرارت جهانی را افزایش دهد ( نه – در حال حاضر در حال انجام – در عوض دارای اثر خنک کننده مخالف هستند) ؛ و طبق گفته ناسا و سازمان جهانی هواشناسی (اوم) ، ال نینو از آن زمان به افزایش دمای کره زمین بین 0.1 تا 0.2 درجه سانتیگراد کمک کرده است.

Zeke Hausfight ، یک متخصص اقلیم شناسی در انستیتوی دستیابی به موفقیت گفت: “بدیهی است که بدون تأثیر ال نینو و د لا نینا بر دما از سال به سال ، 2020 گرمترین سال ثبت شده خواهد بود.” به گفته دانشمندان ، از دهه 70 تاکنون هر دهه کره زمین با 0.2 درجه سانتیگراد گرم می شود. کارلو بونتونتو ، مدیر C3S تأیید کرد ، “2020 با گرمای خارق العاده خود مشخص می شود ،” و این یادآور دیگری از نیاز فوری به کاهش بلند پروازانه انتشار برای جلوگیری از تأثیرات نامطلوب آب و هوا در آینده است.

OMM ، که انتظار می رود داده های تلفیقی را منتشر کند ، به زودی تعدادی از آژانس های رسمی مختلف را ترکیبی می کند ، در پایان دسامبر انتظار می رود که 2020 در سه داغترین سال تاریخ باشد.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.