زندگی با Covid مثبت ، بدون عفونت ، از فاصله تا آنتی بادی: “مقاوم” ظاهر می شود

[ad_1]

برخی از افراد با Covid مثبت در خانه زندگی می کنند اما آلوده نیستند، در زوجین مردان بیش از زنان بیمار می شوند ، کسانی هستند که ویروس را پس از مدت کوتاهی بهبود می بخشند. چرا این همه اتفاق می افتد؟

علم تلاش می کند تا درک کند که Covid چگونه تغییر می کند در انسان ، تجزیه و تحلیل موارد فردی است. این واقعیت که مردان بیش از زنان تحت تأثیر قرار می گیرند ، واقعیتی است که توسط این ارقام پشتیبانی می شود. داستان افرادی که می خورند ، زندگی می کنند ، با هم می خوابند ، یکی آلوده می شود و دیگری نه. اگر درست باشد که به محض کشف مثبت بودن یکی از اعضای خانواده ، فرد اخیر باید منزوی شود و به عنوان یک غریبه با تمام اقدامات احتیاطی لازم (مسافت ، ماسک و بهداشت خانه و دستها) با او رفتار شود ، باید تأکید شود که دانشمندان معتقدند که در سیستم ایمنی بدن چیز متفاوتی وجود دارد.

یک تیم کاری متشکل از دانشمندان و متخصصان ژنتیک از Tor Vergata ، با یک کنسرسیوم بین المللی ، موارد را تجزیه و تحلیل کرده و فرض می کنند که ژن هایی وجود دارد که باعث محافظت بیشتر افراد در برابر عفونت می شود. آیا همه چیز در مورد سیستم ایمنی بدن است؟ برای گفتن خیلی زود است ، اما تردید این است که در واقع یک ژن وجود دارد که باعث مقاومت برخی از افراد می شود.

امروز ایل متینو داستان والریا فابریتی و الساندرو آنتونینی ، زوجی از ترنی را که در میلان زندگی می کنند ، روایت می کند. الساندرو یک سال پیش بیمار شد ، اما معتقد است که این بیماری ذات الریه است ، او برای درمان وی و مراقبت از او در کنار او است ، اما بدون اینکه آلوده شود. فقط چند ماه بعد ، با یک آزمایش سرولوژی ، آنها متوجه می شوند که کوید است. جوزپه نوولي ، متخصص ژنتيك در پلي كلينيك Tor Vergata در رم ، توضيح مي دهد كه “هنگام بروز همه گيري ، عوامل در معرض بيماري زا ، ميزبان و محيط هستند ، اين زمينه اي است كه در آن عفونت توسعه مي يابد. ، که اساسی است. “

وی می گوید: “اگر ویروس یکسان باشد ، مشخص است که تفاوت توسط میزبان ایجاد شده است.” “این همیشه در همه عفونت ها اتفاق می افتد.” و در اینجا “پایدار” آمده است: “ما ابتدا روی بیماران جدی تمرکز کردیم و متوجه شدیم که 10-12 درصد موارد دارای ویژگی ژنتیکی خاصی هستند ، یعنی آنها قادر به تولید اینترفرون نیستند ، که اولین مولکول محافظ است. این آزمایش ما از خود پرسیدیم که آیا تفاوتهای ژنتیکی در آنچه ما می نامیم وجود دارد “پایدار” افرادی هستند که هنگام زندگی با شخصی که مطمئناً مثبت است ، نه تنها بیمار نمی شوند ، بلکه حتی آلوده نمی شوند.

این مطالعه در حال انجام و بسیار پیچیده است ، با توجه به اینکه افرادی که به شدت در معرض ویروس کرونا هستند ، متخصصان مراقبت های بهداشتی یا بستگان دارای آزمایش مثبت اما در عین حال منفی ، به یک سواب و یک آزمایش سرولوژی نیاز دارند.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.