زلزله ، 53 سال پیش زمین لرزه ای که بللیس را ویران کرد: یک موزه در فضای باز برای افتتاح در مونته واگو

[ad_1]

محدودیت های اعمال شده توسط Covid مانع از شهرداران دره بلیس برای برگزاری تظاهرات به احترام پنجاه و سومین سالگرد زلزله 1968 که مراکز مختلف غرب سیسیل را در شب 14 تا 15 ژانویه شوکه کرد.

در میان شهرداری های آسیب دیده از زلزله ، برخی به طور کامل تخریب شدند: جیبلینا ، پودوراله ، سالاپاروتا و مونتواگو. در میان رویدادهایی که به یاد آن شب سرنوشت ساز برگزار شده است ، وبینار “از مناظر لرزه ای ، خاطرات و جهش ها” وجود دارد که در تاریخ 15 ژانویه از ساعت 17.30 بر روی سکوی بزرگنمایی و به صورت زنده در فیس بوک در وب سایت شهرداری برگزار می شود پارتانا (Tp) در این مناظره همه شهرداران Coordinamento del Belìce (هماهنگ کننده شهردار پارتانا ، Nicolò Catania) ، رئیس منطقه نلو Musumechi و معاون وزیر زیرساخت و حمل و نقل Giancarlo Cancelleri حضور خواهند داشت.

همان وبینار “سیستم ها ، چشم اندازهای فرهنگی / طبیعی بین جهش ها و دیدگاه ها” متمرکز خواهد شد ، که طی آن ، مارگاریتا لا روکا ، شهردار مونته واگو ، موزه فضای باز تازه ایجاد شده را ارائه می دهد و سخنرانان دیگر از شبکه موزه موزه دخالت می کنند. در مورد قلمرو

نیکولو کاتانیا می گوید: “علی رغم ناامیدی غیر منتظره از یادگیری برای حذف اقدامات مهم در زیرساخت های Belice از اقدامات مندرج در قانون بودجه مصوب ،” این وظیفه ما است که برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره از قربانیان احترام بگذاریم و از آنها به شدت یاد کنیم. برای این فاجعه تا نسلهای جدید با آگاهی از گذشته و آن لحظات غم انگیزی که تاریخ این سرزمین را رقم زده اند ، به آینده نگاه کنند. “

در مونته واگو (آگ) ، موزه در فضای باز – که ویرانه های شهر قدیمی را در خود جای داده است ، نقاشی های دیواری توسط هنرمند کاتانیا ، سالو لیگاما ، نقاشی های زنده پاسکال کاترین فرانسوی و باغ دگرگونی پاتریک ری پولیز – فردا افتتاح می شود. موزه این شهر که دیگر وجود ندارد ، با حضور مقامات محلی و شهرداران دره بلیس که توسط شهردار مارگاریتا لا روکا روولو پخش می شود ، افتتاح و به شکل محدود ارائه می شود. جلسه شورای یادبود قربانیان جمعه ساعت 19 در سانتا نینفا (Tp) برگزار می شود. جشن های مذهبی نیز در نظر گرفته شده است.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *