زباله های هسته ای ، جنبش Attiva Sicilia: “ممنوعیت مطلق جزیره”

[ad_1]

ممنوعیت مطلق ایجاد مخزن ملی پسماند رادیواکتیو در سیسیل و گفتگوی نهادی برای اصلاح مصوبه قانونی به منظور عدم قرارگیری معیار اقتصادی بالاتر از معیار بهداشت و محیط زیست ، در صورت عدم علاقه ، بنابراین معیار علمی مبتنی بر که در هنگام انتخاب مناسب ترین مکان برای ذخیره این زباله ها ، مناسب ترین مناطق را مشخص کرده اند. اینها نکات برجسته پیشنهادی و قطعنامه ارائه شده توسط گروه به Ars di Attiva Sicilia ، اولین امضاکننده Valentina Palmeri است.

“سیسیل ،” توضیح می دهد Palmeri ، “در حال حاضر پرداخت مالیات زیست محیطی بسیار بالا با حضور کارخانه های پتروشیمی در آگوستا ، Gela ، Milazzo ، دیگر هیچ هزینه برای محیط زیست و بهداشت ، فرصت های موقتی در برابر فرصت های دائمی.” اما نه تنها این: منطقه ما باید در جهت شغل گردشگری ، طبیعت گرایانه و اکولوژیکی خود گام بردارد و هیچ خطری برای انتخاب وجود ندارد که کاملا در تضاد با حفاظت و بهبود چشم انداز باشد. مناطقی که در سیسیل برای پذیرش محل مناسب شناخته شده اند نزدیک به یک پارک و مکانهای مختلف باستانی ، ذخایر طبیعی ، غارها و آبهای حرارتی ، مزارع ، تولیدات با کیفیت ، Dop ، Igp و غیره است: فرصتی برای دیدن محل احداث شده عواقب بسیار جدی برای اقتصاد آنها وجود داشت. ” به این موارد ، تردیدها در مورد تجزیه و تحلیل لرزه ای اضافه می شود ، با توجه به این واقعیت که ، پالمر تأکید می کند ، “قلمرو سیسیل تحت تأثیر فعالیت های لرزه ای شناخته شده و مکرر قرار دارد.”

علاوه بر این ، در اسناد Attiva Sicilia آمده است که «در DM n. 340/2018 تصویری کاملاً متفاوت از آن ارائه شده توسط رسانه ها نشان می دهد ، به این معنا که برای 50 سال این ذخایر در درجه اول پسماندهای هسته ای سنگین را از نیروگاه های هسته ای ذخیره می کند ، نیروگاه هایی که دیگر کار نمی کنند. “

سرانجام ، پیشنهاد و مصوبه مصاحبه با دولت برای اصلاح مصوبه قانونی 31/2010 به منظور ارائه “در صورت عدم ابراز علاقه ، Sogin SpA مذاکرات دوجانبه را فقط با مناطق آسیب دیده از در دسترس بودن سایت های دارای بهترین ویژگیها و نه آنطور که در حال حاضر در مورد تمام مناطق شرکت کننده وجود دارد “.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *