روبرتو فیکو ، 5 ستاره “چپ” کیست: اکنون داور برای دولت جدید

[ad_1]

کسی که می خواست “پیشنهاد کند و اعتراض نکند” ، همانطور که خودش یک بار گفت ، برای ظریف ترین پیشنهادات فراخوانده می شود: متقاعد کردن ماتئو رنزی و جوزپه کنته برای شرکت در همان دولت. در واقع ، روبرتو فیکو ، رئیس اتاق ، این اختیار را از کویرینال دریافت کرد تا با اکثریت کنونی دولت را به دقت بررسی کند.

ناپلی ، متولد 1974 ، ساعت اول پنتاستلا ، فیکو وظیفه دارد برای دومین بار تشکیل دولت را تسهیل کند. در آوریل 2018 ، هنگامی که رئیس جمهور ماتارلا از او خواست که احتمال اتحاد Pd-M5S را بررسی کند ، گیج شد.

رنزی مانعش شد. و چه کسی می داند که آیا این بار آرامش بلغمی Fico قادر به صاف کردن لبه های رهبران اکثریت نخواهد بود. اولین حضور فیکو در “نظرسنجی ها” به اواخر آوریل 2018 برمی گردد. سپس رنزی در حزب دموکرات بود. در واقع ، او رهبر دموکرات ها بود که در انتخابات شکست خوردند.

حتي در شرايط دشوار ويژگي سنتي M5S براي نخست وزير سابق ، توقف رنزي كه عصر به طور مستقيم از تلويزيون وارد شد ، باعث فروپاشي هر فرضيه شد. اما فیکو همچنین یک شخصیت کلیدی در جهان پنج ستاره است. در واقع ، او یکی از بنیانگذاران (در سال 2005) Meetups of Friends of Beppe Grillo بود ، زمانی که M5S هنوز ایجاد نشده بود. نقطه آغاز جناح چپ جنبش ، آلرژی به دولت زرد-سبز ، به ویژه به دلیل سیاست مهاجرت ، فیکو سالها یکی از مشهورترین چهره های M5S وفادار به ارزشهای بنیانگذار جنبش بوده است.

وقتی گریل ها خبرها را پریدند ، نمادها بودند فیکو ، روبرتا لومباردی ، الساندرو دی باتیستا و چندین نفر دیگر سپس به اصطلاح “نسل دوم” به رهبری لوئیجی دی مایو آمد. پس از یک دوره دشوار همزیستی – فیکو یکی از 5 عضو این فهرست بود – روابط رئیس اتاق و معاون رئیس Montecorito ، بسیار جوان ، از هم پاشید.

برای ماهها شکل آن را نقطه شروع اصلی جناح ارتدوکس می دانستند، آن مخالفانی که همچنان در دستور کار او زنده مانده اند (اگرچه کاملاً در کنار فرمانداران و کونته ایستاده اند) در “رمز عبور جریره” فعلی. در سال 2017 ، در ریمینی ، در جشنواره 5 ستاره دعوت به تاجگذاری رهبر سیاسی دی مایو ، شکستگی کامل شد. فیکو در میان سخنرانان “کنگره” بود ، اما با دیدن اینکه سخنرانی او قول می دهد با رهبری جنبش بسیار متناقض باشد ، گریلو او را “ضرب و شتم” کرد. و فیکو تصمیم گرفت که صحبت نکند. او فقط رو در رو ، ابتدا با گریلو و سپس با دی مایو ، از جدایی حتی پرشورتر جلوگیری کرد. به نظر می رسد که یک قرن از آن زمان گذشته است.

انجیر چند ماه گذشته است در میان “مخالفان” اصلی مصر در پرونده Regeni. او مطابق با تز “تکامل واضح” گریلو که جنبش به آن فراخوانده می شود ، یکی از هماهنگ ترین افراد با جوزپه کنته ، از حامیان ظرف انتخاباتی M5S-Pd است. تحولی که فیکو حتی در آخرین ایتالیا 5 استله در حال حاضر ، در اکتبر 2019 ، هنگامی که مدتها با فعالان ناپل صحبت می کرد ، سعی در توضیح آن داشت.

در ناپل ، فیکو ، هر وقت بتواند برمی گردد. وی در آنجا متولد شد ، در رشته علوم ارتباطات فارغ التحصیل شد ، اولین قدمهای خود را در سیاست برداشت رأی دهنده اصلاحات کمونیستی. دل ناپولی طرفدار بزرگی است. شریک زندگی او ، ایوان دو روزا ، عکاس و مادر دختری نیز هست که مدتها در لندن زندگی کرده است. آنها در سال 2013 ملاقات کردند و بعضی اوقات می توانید آنها را در Posilipo ، در یکی از رستوران های مشرف به دریا مشاهده کنید.

در ناپل ، فیکو ، طبق برخی شایعات در مورد کاخ های روم ، او همچنین مانند یک شهردار آینده فکر خواهد کرد، وارث لوئیجی دی مگیسترا. او همیشه انکار کرده است. چه کسی می داند ، اگر بتواند کونته و رنزی را به توافق برساند ، نظر خود را تغییر نمی دهد.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *