رنتزی استعفای وزرای خود را اعلام کرد: بحران دولت باز می شود

[ad_1]

دولت Conte bis در حال پایان است. گشودن جوزپه کانته به “میثاق نامه قانونی” کافی نیست: ماتئو رنزسی استعفای وزرای زنده ایتالیا را از دولت اعلام کرد. یک بحران دولتی در حال شکل گیری است که هنوز رسماً رسمی نشده است و فروشگاه های خرده فروشی ناشناخته ای دارند. و به روشی غیرمنتظره باز می شود ، وقتی به نظر می رسد همه شرایط برای امضای صلح فراهم شده است.

نیکولا زینگارتی با حمله به دبیر سابق پی دی گفت: “اکنون همه چیز در معرض خطر است ، این یک انتخاب غیرقابل درک است.” پنج ستاره با آلفونسو بونافده در حین مراسم اکران جمع می شوند. عصر ، در یک فضای سورئال ، شورای وزیران برای فرمان جدید کوید و تمدید وضعیت اضطراری تا 30 آوریل تشکیل جلسه می دهد.

در ظهر ، دریافت کانته ، رئیس جمهور ، سرجیو ماتارلا ، درخواست بیشتر کرده بود: به سرعت از عدم اطمینان سیاسی خارج شوید تا بهتر با بیماری همه گیر مقابله کنید. در عصر ، وضعیت اضطراری نیز سیاسی است. لوئیجی دی مایو ، نیکولا زینگارتتی و کل حزب دموکرات صرف آخرین واسطه گری شدند.

علی رغم پارگی وزرای CDM رنزی در صندوق بازسازی ، آنها از کونته می خواهند که موافقت کند ، مانند هر کس دیگری ، “یک قدم به عقب” (حق چاپ دی مایو) را برای یک پیمان قانونی که “قابل ساخت است” (حق چاپ) بردارد. حقوق زینگارتتی). تماس های تلفنی عجله دارند. شنیده نمی شود از رنزی و کونته اما پل ها تور را می بافند.

و در ظهر نخست وزیر به کویریناله می رود، تا او را از اوضاع سیاسی آگاه کند. او با لبخند بیرون می آید ، از دل دل کورسو عبور می کند و با عابران سلفی می گیرد ، سپس با دوربین روی دوربین می گوید که آماده است “تا آخرین لحظه” برای “تقویت اکثریت” کار کند. پیشنهاد رنزي نوشتن توافق نامه قانونگذاری در مدت زمان کوتاه است. ناگفته ها جابجایی احتمالی است. اما موارد دیگری نیز وجود دارد: کنته مجدداً تأیید می کند که “فقط با حمایت کل اکثریت” می توانیم به جلو حرکت کنیم.

این روش برای پاك كردن دامنه اتهامات رنزی است كه وی به دنبال توافق با گروهی از رهبران برای جایگزینی حوا است: اكثریت باید “محكم” باشند ، نمی تواند “اینجا و آنجا رأی دهد”. این حداکثر دهانه است ، اشاره کرد Pd. رهبران گروه ها چنین می گویند ، شروع با Renciano سابق Andrea Marcucci ، Zingareti ، “بافنده” Gofredo Bettini.

این کافی است؟ شایعات می گویند بله ، اما در واقع اینگونه نیست. بعد از ساعت 18:00 ، رنزی به کنفرانس مطبوعاتی می آید تقریباً با یک ساعت تأخیر ترزا بلانووا ، النا بونتی ، ایوان اسکالفاروتو ، که سه عضو دولت چهارم هستند ، با خود دارد. چهره ها نقاشی شده اند. این تاخیر بلافاصله توسط سناتور ریگنانو توضیح داده شد: وی با صراحت گفت: “ما استعفای وزرا و معاون وزیر را با نامه ای به نخست وزیر ارسال می کنیم.” همه یخ می زنند. Iv ، وی توضیح می دهد ، انتظار دارد كه مسئله سیاسی مطرح شده توسط Iv “در شرایط نهادی” رسمی شود: “پادشاه برهنه است ، دموكراسی اشكال اساسی دارد. شما نمی توانید با پخش مستقیم در فیس بوك مشكل سیاسی را حل كنید.” رنتزیان انتظار داشتند که نخست وزیر اعلام کند که آماده جان دادن به گرافتر است ، یک دولت جدید با یک وقفه کامل (و گذار از انتخابات رعد و برق).

این سناتور توضیح می دهد که این یک روش است ، اما یک لیاقت نیز است ، زیرا Iv مس را می خواهد ، و همچنین در خدمات Conte او نمی تواند “اختیارات کامل” داشته باشد. او در پروفسور رنزی را نمی بندد: شمارش هنوز هم امکان پذیر است ، “بدون تعصب در فرمول ها یا در نام ها”. وی رأی را کنار گذاشت ، انشعاب حوا را با حمایت برخی از مسئولین کونته انکار کرد (اما رد نکرد) و اطمینان داد که هرگز به دولتی با راست میانه رأی نخواهد داد (“هرگز با سالوینی”).

برای بقیه ، او در یک کنفرانس خبری گفت ، همه چیز ممکن است: کونته باقی مانده است ، نخست وزیر جدید با همان اکثریت یا با اکثریت متفاوت منصوب می شود. این ایده به درک گسترده ای رسید ، که توسط Beppe Grillo در طول روز نیز خواستار شد ، به نام نیاز به افتتاح دوره “سازندگان” (اما بنیانگذار M5s توضیح می دهد: آن را توسط Conte اداره کنید).

رنتزی شرط می بندد که کونته اکثریت گزینه ای با رهبران ندارد: “امروز نه ، فردا خواهیم دید ، اما آماده هستیم تا به مخالفت برویم.” اکنون انتظار می رود پالازو چیگی نقل مکان کند. اما در این بازی که پیش می رود ، رهبر Iv منزوی به نظر می رسد. پد آندریا اورلاندو گفت: “این یک اشتباه جدی توسط کسی است که ما به همه پول خواهیم داد.” زنگارتی طی چند ساعت آینده کابینه سیاسی تشکیل داد. پنج ستاره تضمین می کنند: ما با کونته هستیم. استعفای وزرا از عصر چهارم رسمی شده است. نخست وزیر می تواند موقت را بگیرد یا برای کشف بحران به کویرینال برود. راست میانه متحد خواستار رای گیری است و می گوید که او نمی خواهد از دولت های چپ پشتیبانی کند. الان واقعاً تاریک است.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *