ذخیره زباله هسته ای در سیسیل ، منطقه: “مناطق خاصی کاملاً نامناسب”

[ad_1]

“چهار منطقه دارای خصوصیات فیزیکی ، ژئومورفولوژیکی ، لرزه ای ، فرهنگی ، زیرساختی ، زیست محیطی و طبیعت گرایی است که به نظر می رسد با پیشنهاد شناسایی آنها به عنوان سایتهای احتمالی تاسیسات ذخیره ملی پسماند رادیواکتیو سازگار نیست

این را در قطعنامه مصوب دولت موسومچی ، که وی معتقد است ، خوانده شده است “کاملاً مناسب نیست” چهار سایت شناسایی شده توسط Cnapi در سیسیل. خط دولت امروز صبح توسط مشاور محیط زیست منطقه تکرار شد ، توتو کوردارو، در طی جلسه استماع در کمیته ارضی مجمع سیسیلی.

از 67 سایت شناسایی شده به طور بالقوه برای میزبانی توسط مرکز ملی ذخیره سازی پسماند رادیواکتیو که در یکی از این مناطق ایجاد می شود ، 12 سایت “بسیار جالب” ، 11 “جالب” و 44 “کمتر جالب” در نظر گرفته شده است: Cordaro ، رئیس گروه کاری که استدلال های مخالف طرح CNAPI را ارائه می دهد ، می گوید مناطق سیسیل در “موارد جالب توجه” قرار می گیرند.

“طبیعت جزیره به خودی خود مانعی برای ایجاد مخزن پسماندهای هسته ای است” در سیسیل “به دلیل خطر قابل توجه حوادث ناشی از حمل مواد رادیواکتیو از طریق زمین و دریا”. کمیسار کوردارو گفت که بیشتر زباله های آن زمان مربوط به شمال بود. دولت یادآوری می کند که “هفت سایت یونسکو و دو ژئوپارک یونسکو در جزیره شناسایی شده اند ، یکی از آنها در پارک مادونی ، قلمرو Castellana Sicula و Petralia Satan است” ، دو منطقه از چهار منطقه شناسایی شده.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *