دولت در آستانه بحران ، حوا: “قدم به عقب نیست ، رنتزی فردا صحبت می کند”

[ad_1]

بحران رعد و برق کنترل شده. آخرین زمان را می توان برای جلوگیری از نزاع در سالن و تعداد “مسئول” گرفت. حاشیه بسیار محدود است ، در حال حاضر کسانی هستند که ناامید هستند ، اما آنها وجود دارند: ماتئو رنزی لحظه موکول اعلام استعفای وزرای خود را برای بعد از ظهر چهارشنبه به تعویق می اندازد. و “کنتیانو” اطمینان می دهد که اگر استعفای ترزا بلانوا و النا بونتی قطعات دولت را نشکند ، نخست وزیر آماده است که با ایو پشت میز بنشیند و حتی “شمارش کند”.

حزب دموکرات در این راستا اصرار دارد: بلافاصله پس از Cdm در مورد برنامه بهبود ، آغاز مذاکرات 24 یا 48 ساعته ، منجر به یک پیمان قانونی که با تقویت تیم دولت تحریم شده است ، با استعفای عجولانه نخست وزیر و تحویل لیست وزیران جدید.

پس از ترک پالازو چیگی و M5s برای کنار گذاشتن سایر اکثریت ها با Renzi در صورت استعفای وزرای Iv ، ترکیب مجدد حتی دشوارتر به نظر می رسد. رهبر چهارم ، با همه کسانی که در مجلس سنا با او ملاقات می کنند ، از حرکت کونته متعجب شده و تقریباً وسوسه می شود که به مخالفت بپردازد. در این سناریو ، رئیس جمهور جمهوری ، سرجیو ماتارلا ، در تجدید حیات درگیری حضور دارد که خطر بستن زمینه های گفتگو را دارد.

کویرینال “بسیار نگران است“و آماده برای همه برنامه هایی است که این بحران می تواند با یک اطمینان واحد ارائه دهد: او به سرعت و به طور موثر عمل خواهد کرد. کسانی که در این ساعت ها به رئیس جمهور جمهوری حضور دارند ، وی را پیش بینی دل كول بیش از آنكه به بحران سو تفاهم رسیده باشد ، بیشتر نگران شرایط كشور ، با شیوع همه گیر مرگ و میرها است. همانطور که ماتارلا اکنون قاطعانه از بقا the قوه مجریه دفاع می کند ، واضح است که ، علی رغم بی ثباتی ، تعادلی را نشان می دهد که بعید به نظر می رسد در این مجلس قانونگذاری پیدا شود ، توازنی غیرقابل تعویض در چنین مرحله دشواری.

به همین دلیل ، در آخرین روزهای Quirinale ، هدفی برای مذاکرات برای دستیابی به روابط کامل به منظور حرکت رو به جلو پدید آمده است تا زمانی که کشور توسط کوید خسته شود و ما در آستانه بزرگترین برنامه کمک اروپا در تاریخ جمهوری هستیم. . به همین دلیل ، اگر همه چیز از هم بپاشد ، در کویریناله آنها برای یک مشاوره صاعقه آماده می شوند ، دقیقاً به این دلیل که مانترا رئیس جمهور برای روزها یکسان است: وقت را تلف نکنید ، منابع را هدر ندهید. دعوتنامه ای که ماتارلا حتی در این ساعت ها برای همه تمدید کرد.

“در انتظار گودو” به طور م aثری منبعی را پنهان می کند و این تصور را ایجاد می کند که حتی در کویریناله این احساس وجود دارد که ما آنقدر رسیده ایم که همه برای بدترین سناریو آماده می شوند. شایعاتی درباره انشعاب در گروه Renziano و گشت زنی از سناتورهای Fi آماده برای جایگزینی Iv در اکثریت وجود دارد. Iv و Fi البته انکار می کنند. اما طبق چندین منبع در سنا ، این عملیات – سخت تر در مجلس – همچنان رئوس مطالب نامشخصی خواهد داشت. “آیا مطمئن هستیم که سناتورهای M5 نزدیک به دی باتیستا از یک دولت با لیدی ماستلا حمایت می کنند؟” و داریو فرانچسینی در مصاحبه بعد از ظهر در پالازو چیگی با نخست وزیر تکرار می کند که حزب دموکرات ، اگر گروهی از مدیران به طور شفاف آشکار شوند ، آنها را آزار نمی دهد. برعکس ، اکثریت ذکر شده خطر کمی عقب نگه داشتن را دارد ، حتی به این دلیل که Iv به عنوان رهبر 4 کمیته پارلمانی باقی خواهد ماند.
ساعتهای آخر برای مذاکره ، پس همچنین واسطه های مهمی مانند رئیس سالن روبرتو فیکو در زمین بازی ظاهر می شوند. اذعان كرد كه پس از تصويب CDM ، برنامه بهبودي ممكن است حتي در بحران دولت در پارلمان مورد بررسي قرار گيرد ، اما در عوض مسير تصويب تازه سازي بيشتر در معرض خطر خواهد بود. بنابراین ، در صورت بحران در تاریکی ، تصمیمات نیز غبارروبی می شوند ، مانند تصمیم آندروئتی ، که بلافاصله در سال 1990 استعفا نداد و در حالی که مشغول کار در زمینه ساماندهی مجدد بود ، جایگزین وزرا شد. یا برعکس ، سناریوهای دولت های نهادی (با رهبری مانند کارتابیا) فرضیه هایی ارائه می شود که به گفته برخی حتی ممکن است توسط بخشی از M5 پشتیبانی شود. انتخابات ژوئن همچنان به عنوان گزینه باقی مانده است ، اما در آن ساعت ها بیشتر به عنوان یک اشتباه برای استفاده از راهی استفاده می شود.
در پس زمینه فرضیه های بازسازی کامل وجود دارد ، با توجه به اینکه وزارتخانه ها Iv ، شاید ورود رنزی به دولت ، بسته بندی زیرساخت ها و حمل و نقل ، وزیر بازسازی در حزب دموکرات و حتی معاون نخست وزیر مانند Gofredo Bettini را در نظر بگیرند. اما ابتدا باید بنشینید و صحبت کنید. یا جاده در معرض خطر علامت گذاری است: استعفای وزرای چهارم و کنته ، که به کویریناله می روند ، با درخواست برای حضور در چند روز (حداکثر یک هفته) در اتاق ها برای درخواست اعتماد به نفس. این گزینه را یک نماینده مجلس از IV ، به دنبال نقشه راه Pd بیان کرده است: ممکن است فردا در کولت ظاهر شود و وضعیت اکثریت را پیش بینی کند و دو روز برای بررسی درخواست کند ، سپس به Mattarella برگردد تا با استعفا لیست در دست وزرای جدید است. در این مرحله ، طبق طرح گوفردو بتینی ، می توان اکثریت پارلمان را با بخشی از Forza Italia محاکمه و تقویت کرد. اما بعداً این اتفاق خواهد افتاد. “سیگنال” هنوز موجود نیست.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.