دولت ، Conte al Quirinale da Mattarella: جلسه موقت

[ad_1]

سکوت مطلق از کال دریک دیدار تقریباً یک ساعته بین رئیس جمهور سرجیو ماتارلا و نخست وزیر کونته. این یک نشست “میانی” بود ، این تنها تأکیدی است که از کویرینال بیرون می آید ، اما به خوبی توضیح می دهد که چگونه سرجیو ماتارلا در این ساعت ها بیشتر از یک مدیر یک بحران سیاسی که مخالفان می خواهند او را معرفی کنند ، یک تماشاگر نگران است.

اگر در حقیقت ، ماتئو سالوینی و جورجیا مِلونی روزها مداخله وی را خواسته اند – همچنین یادآوری می کنند که در گذشته رئیس جمهور به راست میانه گفته بود که برای بدست آوردن مقام به ارقام خاصی نیاز است – روشن است که رئیس دولت نمی تواند برای مداخله ، مگر اینکه با “اعتقاد اخلاقی” آموزشی. جوزپه كنته ، در واقع ، با اعتماد به نفس ، هرچند اندك ، در هر دو شاخه پارلمان تازه است و هرگز به طور رسمی بحرانی گشوده نشده است.

ولی نگرانی های ماتارلا آنها هفته ها شناخته شده اند و مطمئناً در آن ساعاتی که احساس شکنندگی اکثریت شدت می یابد کمرنگ نشده اند. در واقع ، خطر “خرد شدن” توسط مدیر عامل شرکت که کال قبلاً به کنته گزارش داده بود ، جامه عمل پوشانده است. یک منبع با تأکید مجدد در مورد خطر ناامنی که کویریناله حتی پس از ملاقات با نخست وزیر نیز گفت: “ما در یک وضعیت ظریف و ناتمام هستیم”.

در واقع ، او فقط برای “گزارش” از خواسته ها و اهداف پالازو چیگی با مصاحبه هایی ملاقات می کند ، که کاملاً واضح است و آنها می خواهند برای افزایش اکثریت وقت بگذارند ، تشکیل یک گروه جدید پارلمانی مرکز را تشویق کنند ، و سپس همه را با یک تغییر دوباره راضی کنند. مسیری که ماتارلا مانع آن نمی شود و در آن می تواند حداقل یک تماشاگر معتبر باشد ، حداقل تا آخرین مرحله که نخست وزیر باید انتخاب وزرای جدید را با او به اشتراک بگذارد.

اما اگر امروز “از کویریناله نفس نکشد” ، بازسازی گیجی ها و ترس های رئیس جمهور کار دشواری نیست. پارلماني كردن بحران انتخاب درستي در يك جمهوري پارلماني بود ، اما شايد تلاش – مطمئناً خطرناك تر – براي تركيب مجدد اكثريت از طريق استعفا و پست جديد ، كه همان Conteter است ، مي تواند سرعت بخشيدن به زمان و بازگشت مجدد آن با ايتاليا ويوا بيشتر باشد برای کشور مفید است ، حتی با وجود قربانی ، تضادهای شخصی که بعداً فوران شد.

ماتارلا در سخنرانی خود در پایان سال ، زمانی که وسعت بحران در کویرینال مشخص بود ، گفته بود: “وقت سازندگان است.” کلمات سپس توسط هر کس بنا به نیاز خود تفسیر می شوند ، اما این واژه ها در اندیشه های ریاست جمهوری با درک کاملی از بحران بسیار جدی بیماری همه گیر و مسئولیت های عظیمی که در انتظار اجرای برنامه و استفاده صحیح از بودجه حاصل از برنامه بهبودی در انتظار دولت است ، همراه است. لنگر اروپایی ایتالیا چراغی بود که تصمیمات کویرینال را هدایت می کرد ، که امروز بیانگر بی اعتمادی دفاتر اروپایی به این بحران اجتناب ناپذیر به سبک ایتالیایی است ، همانطور که بروکسل می بیند “غیرقابل درک” است.

“این کار را سریع انجام دهید و به خوبی انجام دهید” آخرین ترکیب مصاحبه امروز در Quirinale است که در حال حاضر ترجیح می دهد خط شورا را با نخست وزیر بپذیرد ، به جای اینکه مورد سرزنش قرار دهد. هیچ اولتیماتومی ارائه نشده است و همچنین هیچ تاریخ یا مهلتی برای تلاش کونته برای جمع آوری به اصطلاح اکثریت وجود ندارد. اما مطمئناً طی این 50 دقیقه مکالمه ، یک سری مشاهدات و اشارات اجتناب ناپذیر به سلامت کشور ، نقش بالای سیاست ، نیاز به قطع ارتباط با نیازهای مردم و بیش از همه. در این مرحله ، ایتالیا نه تنها به حساب ، بلکه از یک پروژه بزرگ سیاسی برای بیرون آوردن کشور از تاریک ترین بحران در جمهوری است.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *