دولت ، وزن احزاب در پارلمان ، اگر امروز رأی دادید: لگا ابتدا قبل از Pd و FdI

[ad_1]

اگر امروز به صندوق رأی برگردیم ، این لیگ اولین بازی با 23٪ و با برتری بیش از 2 امتیاز در PD خواهد بود، تا 20.8٪ گواهی شده است. Fratelli d’Italia 17٪ ، جنبش 5 ستاره 15.5٪ را کسب می کند.

این از فشارسنج سیاسی موسسه دموپولیس به کارگردانی پیترو ونتو ناشی می شود که وزن احزاب را در گرمترین روزهای بحران دولت اندازه گیری می کند. با 8٪ Forza Italia را پیدا می کنیم ، در 3.7٪ در سمت چپ LeU. اقدام ، ایتالیا ویوا و سایر احزاب جزئی زیر آستانه 3٪ لازم برای ورود به پارلمان باقی خواهند ماند.

در سناریوی فعلی ، از نظر ائتلاف های احتمالی ، سه حزب اصلی راست میانه 48٪ دریافت می کنند؛ منطقه چپ میانه که از دولت حمایت می کند در عوض با جنبش 5 ستاره به 40٪ خواهد رسید. 12 درصد باقیمانده ، طبق داده های Demopolis برای برنامه هشت و نیم ، در حال حاضر توسط سایر نیروهای سیاسی تقسیم می شود.

این موسسه به ریاست پیترو ونتو نیز آن را ایجاد کرد شبیه سازی برای تخصیص صندلی با Rosatellum در اتاق جدید 400 نفره در فرضیه بازگشت به رای گیری: راست میانه ، با تسخیر حدود دو سوم از 147 دانشکده تعیین شده در سهمیه یک عضو ، اکثریت زیادی را در مونتکوریتو بدست خواهد آورد: 225 کرسی در مقابل 164 کرسی ، که به احزابی که امروز از دولت کونته حمایت می کنند خواهد رسید.

طبق شبیه سازی Demopolis ، 16 نماینده به سمت چپ LeU ، 83 در حزب Zingaretti ، 60 در جنبش 5 ستاره می روند. در طرف مقابل ، 38 در Forza Italia ، 75 در Meloni و 108 در Salvini. سناریوی رأی دادن در فرضیه قانون انتخابات متناسب با تطابق کمتر آشکاری تا حدی متفاوت خواهد بود.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.