دودل گوگل از جیمز نایسمیت ، معلمی که 129 سال قبل بسکتبال را اختراع کرد ، تجلیل می کند

[ad_1]

او امروز ، که سالگرد رسمی تولد این ورزش است ، بسکتبال را اختراع کرد ، گوگل تصمیم گرفت با یک دودل زیبا از جیمز نایسمیت ادای احترام کند، یک معلم کانادایی اما طبیعی تربیت بدنی آمریکایی ، در کالج اسپرینگفیلد ، ماساچوست خدمت می کرد.

بسکتبال ، ورزشی که در همه دنیا دوست داشتنی است ، در 15 ژانویه 1892 یا 129 سال پیش به طور رسمی توسط او متولد شد ، وقتی سیزده قانون در مثلث منتشر شد ، که آن را منحصر به فرد کرد.

نایسمیت چیزی را که همه ما امروز به عنوان بسکتبال می شناسیم ، در سال 1891 تصور کرد تا پسرانش را در ماه های سخت زمستان در سالن بدن سازی سرگرم کند. او یک سبد حصیری را که معمولاً هلو انتخاب می کرد ، برداشت و آن را به دیواری آویزان کرد و به دانش آموزان گفت که هدف بازی پرتاب توپ به درون آن است. آنجاست که ایده بازی متولد شد ، تا جایی که همین معلم در عرض چند روز به فکر تنظیم هم می افتد.

گفته می شود که نایسمیت از نام بردن از این ورزش خودداری کرده است ، بنابراین یکی از شاگردانش فکر کرد که نام آن را “بسکتبال” بگذارد ، تعریفی که امروزه نیز از آن استفاده می کند. همانطور که شکل توپ گوه تغییر نکرده است ، مانند توپ اول که توسط استاد استفاده شده و به ورزشکاران در گرفتن کمک می کند. شبکه کلاسیک سبد بلافاصله در دسترس نبود ، فقط در دهه 1900 معرفی شد ، در حالی که در ابتدا 9 بازیکن برای هر تیم در یک زمینه بسیار کوچکتر از امروز وجود داشتند.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *