دفع زباله های هسته ای ، شورش شهرداران: منطقه خواهان مقابله با رم است

[ad_1]

چهار منطقه در سیسیل به طور بالقوه برای ساخت سایت هسته ای ملی مناسب است. اما منطقه در آنجا نیست و بلافاصله خواستار رویارویی با دولت مرکزی است.

این سند توسط شرکت مدیریت نیروگاه هسته ای تهیه و سپس توسط ایسین و ایسپرا و وزارتخانه های توسعه اقتصادی و محیط زیست تأیید شده است. این منشور شامل 4 قلمرو سیسیلی است ، یعنی منطقه مدونا بین Castellana Sicula و Petralia Satan ، Trapani ، Calatafimi-Segesta و Butera. گام بعدی؟ مرحله مشاوره عمومی ، به مدت 60 روز ، که در آن اعتراضات را بیان می کنید. و اولین نفرات در حال ورود هستند ، حتی از طرف دولت منطقه ای.

توتو کوردارو ، مشاور منطقه ای در زمینه سرزمین ها و محیط زیست گفت: “سیسیل نمی تواند ایده انتخابی که از بالا در مورد یک مسئله ظریف و پیچیده مانند دفع زباله های هسته ای و در نتیجه حفاظت از محیط زیست انجام شده است را بپذیرد.” ما گفتگوی کامل بین دولت ملی ، دولت منطقه ای و جوامع محلی را بیش از سایرین برای محیط زیست مهم می دانیم. “

بنابراین کوردارو می خواهد با روم مقایسه شود. کوردارو ادامه داد: “لازم به یادآوری است که” در سه سال اول ، پس از تأخیرهای غیرقابل توجیه دولت های قبلی ، سرانجام ما در کنار دیگران ، طرح حفاظت از کیفیت هوا ، طرح کاهش آلودگی صوتی ، طرح آلودگی هوا ، آزبست ، طرح سیلاب و ایجاد یک بدنه حوضه. به همین دلیل دولت موسومچی همیشه موضوع حفاظت از محیط زیست را سرلوحه اقدامات خود قرار داده است و من به همه اطمینان می دهم که ما با قاطعیت این کار را ادامه خواهیم داد. تقابل ، بدون تروریسم ، اما حتی بدون به حداقل رساندن ضروری است. “

اما نه تنها منطقه در جبهه است. حتی شهرداران نیز صدای خود را بلند می کنند. فرانکو کالدرارو ، شهردار کاستلانا سیکولا ، منطقه ای که مناسب تشخیص داده شد ، ابراز نگرانی کرد: “این” بمبی “است که به طور غیرمنتظره ای روی سر شهرداران مارونیت می افتد در زمانی که ما به همه چیز فکر کرده ایم غیر از چنین اتفاقی. روشن است که چنین ابتکاری باید سریعاً متوقف شود. “

دفع زباله های هسته ای در سیسیل ، مجموعه ای از امضاهای انکار

به طور خاص ، منطقه انتخاب شده ، ویکارتو ، بین شهرداری Castellana Sikula و Petralia Sotana ، هر دو در منطقه پالرمو قرار دارد. کالدرارو ادامه داد: “هر چقدر هم که ما به شرایط اضطراری Covid-19 متعهد باشیم ، هیچ کس تصور نمی کرد که در آن زمان دولت بتواند مکان های ذخیره سازی زباله های رادیواکتیو را شناسایی کند ،” علاوه بر این ، منطقه ویکارتو مقصد کشاورزی معتبر است. جای تأسف خواهد بود اگر تصور کنید چنین سایتی می تواند در آنجا متولد شود ، واضح است که ما برای جلوگیری از چنین خرابکاری ای با همه مردم مداخله خواهیم کرد ، شاید همراه با شهرداران ، شوراهای شهرداری و مردم. مناطق ، از این 5 منطقه در سیسیل “.
در روزهای آینده ، جلسه ای با اولین شهروندان منطقه برای تصمیم گیری در مورد اقدامات اعتراضی برنامه ریزی شده است و به زودی ، کالدرارو به ما اطمینان می دهد ، “یک جلسه ARS دقیقاً برای رسیدگی به این موضوع برگزار می شود.”

این خبر بلافاصله باعث شورش مردمی دیگر شهرداران شد که آنها با انتشار یک پست فیس بوکی به شدت ابتکار عمل را رد کردند: 67 منطقه مناسب در 7 منطقه ، از جمله منطقه ویکاروتو ، واقع در شهرداری های کاستلانا و پترالیا ، با حمایت همه شهرداران و روسای شوراهای اتحادیه ، مادونا با تمام قدرت با هر فرضیه ای در مورد موقعیت آن در مخزن ملی پسماند رادیواکتیو. ما با درخواست پشتیبانی نهادی از منطقه ، ارس ، سناتورها و نمایندگان منتخب در قلمرو و پارک مادونا ، با مشارکت کل مردم مادونیت ، هرگونه ابتکار عمل را خواهیم داشت.

اعتراضات همچنین در نیسنو: “آنها می خواهند سیسیل مرکزی را به سطل آشغال ایتالیا تبدیل کنند ، ما در آنجا نیستیم ، ما نیز محل دفن زباله نیستیم.” منطقه بوترا مکانی را برای دفع زباله های هسته ای مشخص کرده است. بدین ترتیب مسدود کردن شهرداران 22 شهرداری منطقه Niseno در برابر فقیر شدن قلمرو آنها آغاز شد. این جلسه روز پنجشنبه ساعت 12 برگزار خواهد شد.مدیران قصد خود را برای اجرای حتی ابتکارات شدید اعلام کرده اند.

حتی M5S all’Ars نیز رد قاطعانه خود از تبدیل این جزیره به محل دفن زباله های هسته ای را تأیید می کند. به همین دلیل ، دو سال پیش او پیشنهادی را به ARS (اولین بار به امضای نوچیو دی پائولا) ارائه داد ، به اتفاق آرا توسط اتاق ، که دولت منطقه را متعهد کرد “موضع ما – ما معاونان 5 ستاره کمیته محیط زیست ، جیامپیرو تریزینو ، استفانیو کامپو و استفانو زیتو را تأیید می کنیم – تغییری نکرده است. “سیسیل که از نظر زیست محیطی قبلاً آسیب دیده است ، نمی تواند و نباید به یک مرکز ذخیره زباله هسته ای تبدیل شود. Musumechi باید متعهد شود که پیشنهادات منشور ملی مناطق واجد شرایط (CNAI) را که اکنون تصویب شده است ، نپذیرد.”

Attiva Sicilia همچنین می گوید “نه” به احتمال ریختن زباله های رادیواکتیو از سراسر ایتالیا در سیسیل. “سیسیل – نمایندگان منطقه ایالتی آنجلا فوتی ، النا پاگانا ، والنتینا پالمری ، سرجیو تانكردی و ماتئو مانداكاوالو – قبلاً با میزبانی از كارخانه های پتروشیمی بدون دریافت غرامت زیست محیطی هزینه زیادی پرداخت كرده اند. او دیگر نمی تواند تحمل کند که بخشی از قلمرو خود را در نهایت می توان برای دفع زباله های رادیواکتیو تولید شده در جاهای دیگر استفاده کرد. چه کسی این زباله را برای اهداف خود تولید کرده و چه کسی بیشتر آن را آلوده کرده است نیز عواقب این مزایا را به همراه دارد. ما هر اقدامی را که در این راستا انجام شود ، رصد خواهیم کرد و همه کارها را برای جلوگیری از تلاش برای ایجاد هر نوع دفع زباله رادیواکتیو در جزیره انجام خواهیم داد. “

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.