در نروژ ، 23 مورد مرگ در افراد مسن: “واکنش واکسن در میان دلایل احتمالی”. Pfizer: “داده ها نگران کننده نیستند”

[ad_1]

مرگ 23 بزرگسال نروژی دریافت کننده سرم Pfizer / BioNTech در برابر ویروس کرونا آنها می توانند با عوارض جانبی واکسن همراه باشند ، که می تواند تصویر بالینی بسیار شکننده را به خطر بیاندازد. ما این را در یادداشتی در وب سایت آژانس دارویی نروژ ، که در حال تهیه گزارش در مورد 13 مورد از 23 مرگ همراه با انستیتوی بهداشت عمومی نروژ است ، می خوانیم.

سیگورد هورتمو ، پزشک ارشد آژانس ، به یاد می آورد که این مطالعات: “گزارش ها حاکی از آن است که عوارض جانبی رایج واکسن های پیام رسان RNA ، مانند تب و حالت تهوع ، ممکن است در برخی از بیماران ضعیف کشنده باشد.” از Pfizer و BioNTech ، “بیماران مبتلا به بیماری ناپایدار یا حاد” را شامل نمی شوند و “چندین شرکت کننده بالای 85 سال” را شامل می شوند.

این یادداشت ادامه داد: “در نروژ ، در حال حاضر افراد مسن و افراد در خانه سالمندان مبتلا به بیماری های جدی قبلی را واکسینه می کنیم ، به همین دلیل انتظار می رود مرگ ها نزدیک به تاریخ واکسیناسیون رخ دهد.” باقی مانده “.

این بیانیه ادامه داد: “تمام مرگ و میرها در روزهای اول پس از واکسیناسیون به دقت ارزیابی می شود ،” ما نمی توانیم رد کنیم که عوارض جانبی که در روزهای اول پس از واکسیناسیون رخ می دهد ، مانند تب یا حالت تهوع ، می تواند منجر به بیشتر شود -طول طولانی. جدی و کشنده در بیماران مبتلا به بیماری های جدی قبلی ».

موسسه بهداشت عمومی نروژ می گوید: “برای افراد در شکننده ترین شرایط ، حتی عوارض جانبی نسبتاً خفیف واکسن نیز می تواند عواقب جدی داشته باشد.” معنی “

Pfizer و BioNTech با آژانس دارویی نروژ در حال تحقیق در مورد مرگ و میر هستند از افراد مسن مرتبط با واکسیناسیون Covid. به گزارش بلومبرگ ، این امر توسط شرکت دارویی آمریکا اعلام شد. فایزر گزارش داد ، سازمان کنترل نروژی دریافت که “تعداد تصادفات تاکنون نگران کننده نیست و با پیش بینی ها مطابقت دارد.”

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.