داروخانه هایی که آماده تزریق واکسن هستند اما “داروسازان ابتدا باید واکسینه شوند”

[ad_1]

برای سرعت بخشیدن کمپین واکسیناسیون علیه کووید و برای دستیابی به پوشش کامل جمعیت در اسرع وقت با دستیابی به اصطلاح “مصونیت گله” ، لازم است همانطور که در اسرائیل و سایر کشورها انجام شده است ، نه تنها در مراکز عمومی بلکه در سایر موارد نیز واکسینه شود جای مناسب به همین دلیل ، قانون بودجه سال 2021 از این نظر نقش اصلی داروخانه ها و داروسازان را به رسمیت می شناسد ، زیرا کارکنان مراقبت های بهداشتی برای مقابله با شرایط اضطراری در خدمت شهروندان ، در وهله اول مستقیماً زندگی خود را به خطر می اندازند.

این قانون مقرر کرده است که واکسن ها را می توان در داروخانه ها نیز تحت نظارت پزشکان ، در صورت لزوم توسط پرستار یا پرسنل بهداشتی که به طور مناسب آموزش دیده اند ، کمک کرد. داروسازان ، مطابق با تعهد مداوم خود نسبت به بیماری همه گیر ، به موقع با شرکت در دوره های واکسیناسیون حرفه ای آماده شده و آماده هستند ، در صورت مجاز بودن وزیر بهداشت ، برای تزریق واکسن ، به طور کامل به افزایش کمپین واکسیناسیون Covid به لطف از شبکه 19 هزار داروخانه در ایتالیا.

اما بدیهی است که در این مرحله اول ، همانند سایر متخصصان بهداشت ، باید واکسینه شوند. متأسفانه ، در برخی مناطق این امر فراهم نشده است ، که تبعیض علیه داروسازان در ارتباط با سایر دسته های متخصصان بهداشت و درمان است. مغایرتی که باعث ایجاد ناراحتی و خطر برای بسیاری از داروسازانی می شود که روزانه در معرض بیمارانی مانند سایر همکاران هستند که در عوض واکسینه می شوند. به عنوان مثال ، در سیسیل ، داروسازان در میان متخصصان بهداشتی که در مرحله اول واکسینه می شوند ، قرار نگرفتند ، در حالی که پزشکان ، دندانپزشکان و کارمندان اداری ASP هستند. اما به طور متناقضی ، در بعضی از استان ها داروسازان واکسینه می شوند و حتی در همان منطقه پالرمو ، منطقه 35 قبلاً این کار را انجام داده است و برخی دیگر این کار را نکرده اند.

روبرتو توبیاس، دبیر ملی فدرفرما و رئیس فدرفرما پالرمو ، امیدوار است “مداخله فوری از منطقه انجام شود تا حتی در سیسیل همه داروسازان بتوانند واکسینه شوند و داروخانه ها بتوانند به اهداف کمپین واکسیناسیون کمک کنند. ما به معیاری نیاز داریم که همچنین امکان ساده سازی توزیع واکسن و تسهیل رزرواسیون را فراهم کند. ما امیدواریم که مقامات ذی صلاح معیارهای بدون ابهامی را برای تسریع در زمان تعیین کنند. فقط به این ترتیب ، وقتی دوزهای واکسن Moderna به زودی توزیع شود ، می توان فعالیت واکسیناسیون در جزیره را حتی الامکان تشدید کرد. “

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *